Okrasitev torte s ticino maso

valikaben  

član od: 31.12.2008

sporočila: 161

15. feb 2013 7:23

jedilno lepilo??  To je nekaj novega zame . Moram nabavit.

Hvala, obema.

valikaben

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

15. feb 2013 10:52

S koruznim sirupom - corn syrup tudi gre. vendar je vlaga od vode čisto super. Rabiš pa corn syrup če želiš prilepiti tičino maso npr na piškote. 

pekoča paprika  

član od: 25.7.2011

sporočila: 50

15. feb 2013 12:49

Jaz bi pa vprašala, ali so vse torte (oz. vse kreme) primerne, da se jih potem obleče v tičino?

Do sedaj sem naredila namreč samo eno oblečeno torto, ampak so bile kreme kuhane. Sedaj bi pa hči rada skutno borovničevo torto, oblečeno v tičino? Seveda bi jo obmazala spodaj z masleno kremo. Bo to ok?

Hvala in lep pozdrav

pekoča paprika

rajhs  

član od: 8.10.2011

sporočila: 6

15. feb 2013 13:01

Mene zanima kako naj npr.preko  smetane, ki je ob robovih torte, namažem masleno kremo. Imam še eno vrašanje, se vidi oz.okusi razlika, če uporabiš tičino maso ali kakšen ponaredek?

Hvala 

rajhs

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

15. feb 2013 14:04

Masleno kremo najlažje namažeš tako, da jo malo daš v mikrovalovko, ali pa da jo narediš iz zelo zmehčanega masla, da potem ni trda, ko jo mažeš. Vsaj pri meni gre tako najlažje

Glede tičine in ponaredkov pa ne bi vedela svetovat, ker niti ne vem, kaj naj bi bilo ponaredek- doma narejena masa? Jaz sem jih veliko sprobala doma, nobena mi ni bila všeč in primerljiva s kupljeno, tako da sem eksperimentiranje opustila. Predvsem po zadnjem domačem poskusu, ko je bila ponarejena tičina na torti tako trda, da se je ni dalo zarezat. Na poled je pa zgledala fino, to pa res.

*Alisha*

rajhs  

član od: 8.10.2011

sporočila: 6

15. feb 2013 15:51

Alisha,  ja ponaredek sem mislila doma pripravljeno maso.

Hvala za odgovor. 

rajhs

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

17. feb 2013 11:53

Mislim, da če vzameš kakšen recept, ki je preizkušen in ima veliko pozitivnih komentarjev, ne bo nič narobe, če narediš ponarejeno. Za okus pomoje ni bistvene razlike, pač je v obeh primerih nekaj sladkega, kar bo polovica ljudi pustilo na krožniku

*Alisha*

Darija50  

član od: 22.1.2013

sporočila: 87

17. feb 2013 15:23

Pozdravljeni!

 

Pred tremi dnevi sem nardila torto v obliki knjige ( kupila sem pekač v obliki knjige) in jo ˝oblekla˝ v smetano, naslednji teden pa delam ponovno torto knjigo in kot prvo me zanima če ne bo nič narobe, če jo napolnim s smetano in gozdnimi sadeži potem pa še celo namažem z masleno kremo? 

Kot drugo s čim naj pišem po tičini masi?

3. Ali lahko 1 dan prej namažem torto z masleno kremo in oblečem v tičino maso? Oz. kakšno zaporedje mi predlagate?

4. Koliko kg tičine mase bi potrebovala za celo torto knjigo ? je pa pekač ˝knjiga- velika )

 

Ne dvomim, da takšen mojstrice nebi našle zame odgovora!

 

 

Lp

Darija50

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

17. feb 2013 16:17

Jaz preko mehkih krem zelo stepeno masleno kremo ali ganache kremo nabrizgan s širokim nastavkom, nato šele gladim. Se da. 

Pišeš lahko kar z barvami v prahu, ki jih redčiš v kaplji vodke. Vzami čopič in gremo. Če želiš 3d, si prihrani masleno kremo ali s stopljeno čokolado z malo olja.

Ja, lahko oblečeš že prej z masleno in dašv hladilnik. Vendar se tičino masa ne bo tako lepo nalepila na trdo masleno kremo. zato jo daj kakšno uro pred okraševanjem iz hladilnika ali jo pofenaj. 

Za količino pa računaj raje več kot manj, itak jo pol obrežeš in uporabiš drugič. Da bo lepo cela iz ene plahte in ne bo ne pretanka da bi se trgala, ne predebela da bo neužitno. Kupila bi 2-3 kg. 

 

Ps: meni je bolj dobra tičino masa iz masrhmallow penic kot "originalna".

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti