Okrasitev torte s ticino maso

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

1. jul 2009 21:21

ej katka, ni potrebe po opravičevanju, res sm mislila da se je pocenila :) dons se nikol ne ve ...

 

Pitončica

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

1. jul 2009 21:27

mizarka, jaz vem da  ima proizvajalec BALLINA več vrst razl. "mase" za oblikovanje.

Ena je kot naša ticino (bianco) masa, ena je gum pasrta - za izdelovanje rožic, in tretja je modeling pasta - masa za modelrianje figor - človečkov, živali .....

Pa niti ni tako poceni v primerjavi s ticino ...

Ampak vrjetno jo bom malo kupila za probo :) (se stano menive že nekaj časa)

Pitončica

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

2. jul 2009 8:34

Meni je pa zelo všeč flower paste, ki jo doma narediš sam, kupiti moraš le Gum tragacanth, recimo tukaj:http://www.cakecraftshop.co.uk/shop/8/109/index.htm

 

Iz nje potem izdeluješ rožice, pridejo zelo fine, tanjše kot iz tičine. Z njo dela fantastične rože naša matilda.

 

Tule pa je rina01 pred časom napisala recept:

 

Črta ločnica
Kot obljubljeno recept za Flower Paste1 beljak ( velikosti L)225 g sladkorja v prahu3 čajne žličke Gum Tragacanth1 čajna žlička bele maščobe ( kokosovo maslo) Beljak damo v posodo in z metlicami za gnetenje na kratko stepemo. Mešalnik postavimo na najnižjo hitrost in počasi dodajamo sladkor v prahu, ki smo mu odvzeli eno kavno šalčko. Na ta načino dobimo royal icing mehke konsistence. Pri najvišji stopnji mešamo približno 2 min. Dokler ne postane icing svetleč, tako da če vanj pomočimo žlico in jo potegnemo ven, nastane špic, ki le počasi pade dol, če se ga dotaknemo. Počasi icingu prisejemo Gum Tragacant, nato pa prestavimo mešalnik na navišjo hitrost in mešamo še nekaj sekund. Zmes zdaj postane "žilava". Delovno površino posujemo s sladkorjem v prahu, ki smo ga prej prihranili. Naj postavimo pripravljeno zmes. Roke dobro namastimo z maščobo in zmes dobro pregnetemo. V zmes vgnetemo le toliko sladkorja v prahu, da dobimo mehko, vendar ne več lepljivo maso. Maso razdelimo na oreh velike dele in jih posamično neprodušno zavijemo v folijo za živila. Hranimo v plastični vrečki. Maso lahko tudi zamrznemo. Pasto je res treba hraniti hermetično zaprto, to pa zato, ker se ta pasta zelooo hitro suši, kar je bistvenega pomena za oblikovanje raznoraznih rožic, saj jo lahko razvaljaš na tanko kot peki papir in ko oblikuješ posamezni list npr. vrtnice, se le zelo hitro posuši in obdrži obliko. To se sicer da tudi s tičino maso, vendar kot veste tiste, ki ste že oblikovale rožice iz tičino mase, se tičino maso ne da tako tanko razvaljati, ker je potem preveč mehka in se ne posuši dovolj hitro, da bi obdržala obliko.

katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

2. jul 2009 11:46

Hvala za razlago. Ali pa obstaja možnost, da bi lahko tudi zame naročili tako maso, sama nisem vešča nakupa preko spleta, sploh pa iz tujine?

 

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

Nikitamena  

član od: 29.1.2008

sporočila: 22

21. nov 2009 13:43

Pozdravljene in pozdravljeni Ker je naša mami velika ljubiteljica klekljanja in ji je bila zelo všeč torta mizarke v obliki punklja, smo se odločili da jo naredimo še mi. Rezultat: http://photos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc Nikitamena

mlavla  

član od: 31.5.2007

sporočila: 18

9. jun 2010 14:21

Pitončica je napisal/a:

mizarka, jaz vem da  ima proizvajalec BALLINA več vrst razl. "mase" za oblikovanje.

Ena je kot naša ticino (bianco) masa, ena je gum pasrta - za izdelovanje rožic, in tretja je modeling pasta - masa za modelrianje figor - človečkov, živali .....

Pa niti ni tako poceni v primerjavi s ticino ...

Ampak vrjetno jo bom malo kupila za probo :) (se stano menive že nekaj časa)

Pitončica
Mene pa zanima če je katera poskusila te različne vrtse mas..predvsem me zanima ta za figure in rožice? mlavla

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti