Okrasitev torte s ticino maso

REN123  

član od: 29.6.2008

sporočila: 21

tema odprta - 9. avg 2008 13:58 | ogledi: 35.443 | odgovori: 90

Dober dan,

že nekaj časa občudujem vaše prečudovite torte. Spekla sem svojo prvo torto Nutela, ter torto Kinder pingvin.

Sedaj pa želim dekorirati torto nutela s tičino maso. Z interneta sem potegnila fotografijo torte, vendar ne vem, kako jo naj vstavim, da bi jo lahko pogledali. Torta je enostavna, z rožicami in metuljčki.

Prosim, vas pomagajte mi, kako naj vstavim sliko. Pozneje bi imela več vprašanj, o roza barvi, o izdelavi metuljev te rožic...

Lep pozdrav,

Ren123

REN123

REN123  

član od: 29.6.2008

sporočila: 21

9. avg 2008 14:31

Zdravo, ja, bi z veseljem dodala link, vendar ne vem od kod sem potegnila. Torta je nežnih barv, osnovna barva je nežno roza, na njej pa so prav tako v nežnih odtenkih modre, rumene, vijolične in roza rožice ( kot marjetice), ter v enakih barvnih odtenkih še metulji. To kar me zanima je, kje bi kupila modelčke za te rožice ( kot marjetice), kako izdelati metuljčka, ter kako narediti kakšno lepo , dekorativno obrobo torte ( na fotografiji, so kot kakšni valovi...) Renata REN123

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

9. avg 2008 15:31

S to maso se oblikuje tako kot s plastelinom. Modelčke lahko uporabiš tiste od piškotov, ali od plastelina,... Pri oblikovanju torte s to maso rabimo le domišljijo in pa "umetniške" roke. Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

9. avg 2008 15:40

Modelčke za marjetice imajo na Brničevi v Lj, za metuljčka lahko (tako kot je že ksenjako povedala) vzameš kar modelčke za piškote. Če želiš da so metuljčki zalimani na torto jih lahko delaš takrat ko boš oblačila torto v tičino, če pa želiš da so metuljčki nekako "samostoječi", pa jih moraš narediti prej in jih posušit (3 dni).

 

Nekaj tega je v mojem albumu:

http://www.kulinarika.net/album.asp?hash=f60un96449sj6i

 

Upam, da sem kaj pomagala.

 

Lp

MM

REN123  

član od: 29.6.2008

sporočila: 21

9. avg 2008 15:41

bom uporabila svoje umetniške roke. Nekaj tega je v njih. In seveda modelčke za kekse. No, ja treba bo probati, to je vse, mar ne?! REN123

REN123  

član od: 29.6.2008

sporočila: 21

9. avg 2008 16:01

MM, pomagala mi bo fotografija torte z motivom zajčka in metulja. Hvala, za prijazen nasvet, glede sušenja okraskov, res je, da bi rada, da so metuljčki "nekako samostoječi". Mi lahko priporočate, kakšne barve naj kupim. Brala sem že kar nekaj na temo tičina masa, vendar je zame to prvič in pač sprašujem...maso, bom kupila na Ptuju. Torto pa potrebujem, komaj naslednji vikend. Vaši prispevki in ta spletna stran so me popolnoma navdušili. Predvsem pa znanje in bogate izkušnje članov. REN123

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

9. avg 2008 16:17

Jaz sem kupila osnovne barve (modra, rdeča, rumena) in pa še črno. In iz teh barv lahko narediš katerokoli barvo. Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

REN123  

član od: 29.6.2008

sporočila: 21

9. avg 2008 16:39

Zdravo, Ksenija imam barve, v tubicah od SCHWARTAU, v rumeni, zeleni, modri in rdeči barvi. So ta prave, mislim za obarvati tičino maso. Glede, mešanja barv, pa malo poznam barvno paleto, tako, da se bom potrudila narediti podobne barve, kot so na moji "izbrani fotografiji " torte, ki bi jo rada izdelala. Škoda, da vam je ne znam pokazati, ( ne znam vstaviti fotografije). Predvsem bi kasneje rada, naredila primerjavo med originalno torto in mojo kopijo. Hvala, Ksenija in Lp, REN123

lelči  

član od: 23.2.2007

sporočila: 34

9. avg 2008 18:37

zdravo REN123! Zelo lepa tortica! Imam eno vprašanje. Kje na Ptuju boš kupila tično maso,a mogoče v trgovini Biga? Mi lahko poveš koliko stane in koliko je moraš kupiti? Jaz bi jo rabila čez dva tedna. Veliko uspehov pri ustvarjanju. lelči

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti