Pica v ponvi?

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

11. avg 2008 14:58

katka, jah takole je v Skandinavskih državah. Mi smo bili na Švedskem pa je sendvič v velikosti toasta stal 5€ . Pa pivo je tudi zelo drago. Alkohol imajo drag sploh pa Finskem. Glede pizze v ponvi pa res nevem, pri nas smo pekli v ponvi, vendar je bila ponev v pečici in naj je služila kot pekač. Morda bi uspelo z testom, ki je že napol pečen.?? Pa ni tako zdravo vendar vsaj obložiš jo lahko po svojih željah ledenka

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

12. avg 2008 14:14

Jaz pa sem zadnjič spekla pizzo v stekleni ( jena ) posodi s pokrovom - v stilu "kruha brez gnetenja" - krasno pečeno. Moraš pa biti hiter pri pripravi, da se ta čas posoda preveč ne shladi. lp, vanjatajnsek

teya84  

član od: 9.11.2005

sporočila: 331

13. mar 2009 21:20

Vem, da je tema že stara, ampak če bi utegnilo še koga zanimati, naj povem, da sem danes uspešno spekla pico v ponvi. Delala sem po principu katkinega recepta za picopeka, vendar v navadni ponvi na električnem kuhalniku. Res je, da se nadev ne zapeče, ampak le stopi in segreje, vendar je ravno tako dobro. Sploh je to dobra alternativa, če nimamo pečice (ali picopeka). Lp Teja

svenska  

član od: 7.11.2008

sporočila: 337

14. mar 2009 9:28

Naslednji recept je zelo primeren za dopust ko ste brez pečice ali pa za hitro pripravo pice doma na štedilniku: 225 g moke skupaj z čajno žličko pecil.praška presejemo v skledo, s prsti v moko vgnetemo še približno 40 g masla nato pa počasi dolijemo še 125 ml mleka in vse skupaj na površini rahlo posuti z moko zgnetemo v mehko testo. Testo razvaljamo v velikosti ponve s premerom 23 cm. Testo damo v ponev, obložimo s poljubnim nadevom (npr. bolonjska omaka, gobe, zelena paprika, sir), pokrijemo s pokrovko ki se prilega ponvi in na srednji temperaturi pečemo cca 20 minut da se spodaj lepo zapeče. Lahko pa tudi predhodno eno stran pečete 5 minut, obrnete in delate naprej po receptu. Recept je vzet iz drobne knjižice ''Pizzas and snacks'' (The Australian Women's weekly). svenska

palalačinka*  

član od: 25.2.2010

sporočila: 113

28. jul 2010 17:37

Tudi sama sem trenutno brez pečice in mi bodo tile nasveti prav prišli. Me pa zanima če ima kdo kakšne izkušnje z zamrznjenimi picami. Saj vem - čemu vnaprej pripravljeni zamrznjeni izdelki, če lahko sam pripraviš sveže... Ampak včasih res ni časa ali volje, pa ravno takrat zapaše kaj takega... Kaj menite, kako bi se obneslo v ponvi oz picopeku? Bi mogla pico mogoče najprej odtajat? palalačinka*

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

28. jul 2010 17:49

Običajno je treba zamrznjene pice pustiti kakih deset minut na sobni temperaturi, preden jih daš v pečico. A tudi če daš čisto zamrznjeno, ne bo panike. Sicer vse piše v navodilih na ovitku.

Pa ne imej slabe vesti glede občasne uporabe zamrznjenih izdelkov. Zato pa jih imamo, da jih uporabimo, ko jih potrebujemo.

Pozdrav, mamamia

mamamia

palalačinka*  

član od: 25.2.2010

sporočila: 113

28. jul 2010 18:12

Pa je picopek ne bi le odtajal, da bi (p)ostala pocasta in surova oz. jo zažgal? Če nihče nima takih izkušenj (ponev/picopek) bom pač žrtvovala tisto eno pico v raziskovalne namene, sicer se bo tako samo valjala po skrinji :) palalačinka*

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

28. jul 2010 20:13

joj, jaz sem spregledala, kaj pravzaprav sprašuješ; prsti hitrejši od pameti, kaj morem ...

V picopeku še nisem pekla pice,v ponvi tudi ne. Če bi raziskovala, kot ti nameravaš, bi jo najprej odtajala in potem dala v zelo vročo ponev ali picopeka, in čakala na izid ...

 

mamamia

mamamia

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

29. jul 2010 7:16

Jaz sem že pekla pico v picopeku na morju. Lepo se speče, samo je potrebno opazovati. Prvič sem pekla na visoki temperaturi in se je spodaj testo že speklo, zgornji del testa, ker je imel moker nadev, pa še ni bil pečen. Naslednjič sem dala na najmanjšo temperaturo in opazovala. Malo sem imela pokrito, malo odkrito. Proti koncu pečenja pa sem povečala temperaturo in še malo odkrito zapekla. Pica je bila dobra. Finta je, da se moraš na picopek navadit in ugotovit, kako se katera hrana kuha oz. peče v njem. Drugače ga pa zelo pogosto uporabljamo za peko mesa in rib. Zmrznjeno pico bi jaz pekla tudi na začetku na manjši temperaturi, da se cela pregreje, nato pa bi postopoma povečala temperaturo. Nima se kaj zgoditi. lp baška

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti