Pica v ponvi?

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

8. avg 2008 15:13

lidka je napisal/a:

Iz picerije da je zdravo? Daj, no, Vida...

Sir kupijo najcenejši, da se vse cedi dol, beri maščoba. Da ne govorim o šunkah, ki so pizza od kakšne trgovske znamke, salame take, da ti cela pizza smrdi, pa še v testo stresajo razne aditive zaradi obstojnosti ipd. Je moja hčerkica vedno dobila alergično reakcijo na testo iz picerije. Jaz jih nimam prav nič v čislih, kjer stanujem, hodim samo v eno picerijo, vse ostale sem preizkusila pa to ni bilo to.

Pa ne trdim, da je povsod tako in da so vse pice in picerije slabe. Saj tudi sama kdaj zavijem kam.

(Ko jo jaz delam doma, dam dober, kvaliteten sir, šunk salam ne uporabljam, testo naredim sama, največkrat iz polnozrnatega testa).

lidka
To sem imel v mislih, ko sem tole pisal! Matilda, tole je pa en uporaben link, ane...Hvala. peter

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

8. avg 2008 16:25

Kolikor vem se jo da naredit v električni ponvi - pizza pan. Se mi zdi da je dala Katka lopatka enkrat recept na KulSlo, pa ga sedaj ne najdem. saš

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

8. avg 2008 17:02

Kupi si električno ponev za pečenje pizze, pa ne bo treba uporabljati pečice. Prav pride tudi za druge stvari, pa še na dopust jo lahko vzameš. Imajo jo v Merkurju, električna ponev za pizzo MQ Cena: 15,90 € Moč 1.400 W, premer 40 cm. http://nakup.merkur.si/slike/velike/1127670.jpg LENČA Sporočilo je spremenil(a) LENČA dne 08. avg 2008 17:04:23

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

9. avg 2008 10:45

Nam in vsem drugim, ki jih poznam, se v tej električni ponvi pica ni spekla. Spodaj zažgana, zgoraj nič pečena, v sredini surovo testo. Je pa na morju prišla zelo prav za kakšen zrezek in šmoren- ta je bil pa res super.

Pica v ponvi bi pa po moje ratala, če najprej popečeš testo z ene strani, potem pa obrneš in na to naložiš nadev in spečeš do konca.

Ali pa na eni strani spečeš testo, daš ven, naložiš v ponev nadev, na to pa obrnjeno testo... Malo bi bilo spacano, ampak verjetno čisto dobro.

Ali pa mogoče calcone, da lahko spečeš na obeh straneh...

čoko

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

9. avg 2008 15:39

Jaz je sicer nimam, sem oz. moj sin je pa ravno včeraj naredil pizzo v pečici, ravno včeraj namreč ni bilo preveč vroče. Enkrat pa smo jo jedli na morju, ko jo je pripravil naš prijatelj, postopka nisem videla, pizza pa je bila dobra. Jaz osebno je ne bi imela, tako kot nočem imeti npr. kruhomata, aparata za sladoled... Če pa kdo ne želi poleti uporabljati pečice, pa mu bo prišla prav. LENČA

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

9. avg 2008 15:55

hvala, anamarija, sem ravno hotela dati link, pa sem videla, da si me prehitela, Njam, kako se mi tu na Norveskem cedijo sline po njej, tu stane margerita 150 kron, delis z 8, pa dobis vevercke. Ne grem, zanalasc! Meni je iz picopeka zelo dobra. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

9. avg 2008 16:10

18 € za eno margherito????????????????????????? bog se usmili...dobro, da imajo gori tudi 10x višje plače kot pri nas...pa vseeno ni pizza s paradajzom in mozzarello toliko vredna no.. ycrna

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

10. avg 2008 23:26

Ja, ycrna, take so tu cene. Pa se "pravih" pic nimajo, testo je cudno, povsod pa dajo gor curry in timijan, to mi nekako ne gre. Sploh ugotavljam, da je timijan ocitno nacionalna zacimba...povsod ga dajejo. Pivo stane 10€, posten clovek se ga se napit ne more :) Pol litra vode v plastenki je 5€. Kebab je malo ceneje, okrog 8€. No, danes na vecerji sem jedla lososa na zaru v jastogovi omaki, zraven priloga zelenjava in gobe, pa kuhan krompircek, to je bilo 25€...kao akcijska cena :) Seveda je bilo vse potreseno s timijanom :) katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

11. avg 2008 8:15

Čao, tudi jaz sem že pekla pico c picapanu, pa je čisto uspela. samo odkrivat ne smeš preveč, da ostaja toplota notri, pa na najvišjo stopnjo ne dajat, ko pečeš, pa je. Lep pozdravček, S.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti