Torta z letnicami

sabrina  

član od: 31.8.2001

sporočila: 213

tema odprta - 7. avg 2008 14:49 | ogledi: 2.766 | odgovori: 7

Iz časopisa sem izrezala recept za "torto z letnicami". Zanima me, če to torto kdo pozna oz. je tako torto že delal? Pod slikico piše, da je to najboljša torta sploh. Ker pa je, po opisu sodeč, zelo zelo zamudna, me zanima, če je res tako dobra.

Za vse odgovore oz. mnenja, se vam zahvaljujem, sabrina

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

7. avg 2008 15:06

Res je zelo dobra, izdelava se mi pa tudi ne zdi tako zelo zamudna - pač malo odpiraš pečico in mažeš testo. Všeč mi je tudi, da jo lahko narediš precej prej (celo boljša je tako) kot jo dejansko potrebuješ. Stari recepti so običajno dobri - so tisočkrat preizkušeni. Lisa

nejcanja  

član od: 15.3.2006

sporočila: 270

7. avg 2008 15:56

oj! Ali lahko še tukaj napišete recept? Lepo prosim? Že v naprej se najlepše zahvaljujem nejcanja

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

7. avg 2008 18:07

Sabrina, iz katerega časopisa si izrezala recept za torto?

kača

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

7. avg 2008 19:35

ena od variant recepta: 200g sladkorne moke, 1 vanilin sladkor, 200g masla, 150g moke,1/2pecilnega praška, 30g mletih mandeljnov, 5 jajc, 1 žlica ruma maslo umešamo, dodamo sladkor, vanilin, 2 jajci, 3 rumenjake. Mešamo naprej, da je zares penasto.Potem dodamo še mandeljne, moko s pecilnim in sneg iz 3 beljakov. Tortni model ali škatlast model namažemo z maščobo in potresemo z moko. Nanj namažemo testa kot za palačinko.in pečemo 3-5 minut, da testo porjavi. Nato na to namažemo novo plast testa.....itd, dokler ne porabimo vsega. Med peko damo pod pekač plitvo posodo z vodo, da se spodaj ne zapeče preveč. Ohlajeno prelijemo z limonovo glazuro. Lahko pa torto zavijemo v alu folijo in jo oblijemo čez par dni. Lisa

sabrina  

član od: 31.8.2001

sporočila: 213

8. avg 2008 17:36

Recept sem izrezala iz enega brezplačnega časopisa, ne spomnim se točno iz katerega. Spodaj bom prepisala recept. Torta z letnicami 250 g masla 250 g sladkorja v prahu 125 g moke 150 g mletih mandljev 5 jajc limonina lupina V koltičku penasto umešamo maslo. Nato dodamo rumenjake, sladkor v prahu, mlete mandlje in drobno nastrgano limonino lupino. Gladko razmešamo, na vse skupaj presejemo moko in še enkrat premešamo.Beljake stepemo v čvrst sneg, ki ga nežno preimešamo testu. V pečici segrejemo zgornji žar. Tortni model namažemo z maslom, potem pa po njem razmažemo žlico testa. Model za 5 do 7 minut potisnemo pod zgornji žar, da površina porumeni. Na to testo razmažemo naslednjo žlico testa, ki jo za isti čas potisnemo pod žar. Postopek nato potrpežljivo ponavljamo, da porabimo vso zmes.Torto prelijemo s koverturo ali z limoninim ledom. Lisa ali je ta torta suha? Če so vse plasti samo iz testa brez nadeva, imam občutek, da je bolj suha ali pa se motim? Hvala ti za odgovor. Sabrina

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

8. avg 2008 19:01

Imam tak recept. V njem piše, da se peče v posebnem modelu, ki je "konusni" in se vanj nalije voda. Po mojem mnenju je to zaradi tega, da se ne prismodi prva plast.

Je kdo že videl tak model ?

F r i n a

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

8. avg 2008 20:11

Torto sem delala že večkrat in zanesljivo jo lahko pripraviš v navadnem modelu - le vodo je treba naliti v spodnji pekač. Ne vem pa kakšen bi bil "konusni" - morda dvojni, da se voda vlije vmes? Torta, oz. kolač se nekako prepoji sam od sebe, je kot zelo fin umešan šarkelj. Nikakor ni suha, navsezadnje je v njej kar dovolj maščobe. Načnem ga pa po dveh dneh in meni se zdi zelo okusen. Jasno pa je, da to ni mehka kremasta torta. Je klasičen kolač za božične praznike. Lisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti