Vlaganje kumar

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

tema odprta - 6. avg 2008 22:25 | ogledi: 31.403 | odgovori: 32

Kako vlagate kumare? Ali je dovolj, da zložim kumare v kozarce, dodam začimbe in jih zalijem z vrelo mešanico kisa vode ... zaprem , ter počasi ohlajam ali bi jih morala potem še pasterizirati ? Rada bi imela čvrste kumare in ne mehkih

Hobotka

andda  

član od: 3.10.2007

sporočila: 70

6. avg 2008 22:46

Jaz jih vlagam takole: kumarice operem, obrišem, zložim v kozarce, dodam žličko soli, žličko sladkorja, začimbe (mešanica začimb za vlaganje kumaric), zalijem z mešanico kisa in vode- 1:2, kozarce dam v lonec, napolnjen z vodo in zavrem. Take so nam najbolj všeč. andda

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

6. avg 2008 22:55

Naredim podobno kot andda, le da kumar ne brišem. Vem, da tudi drugi to počno, vendar ne razumem zakaj. Tak postopek je enostaven in hiter, zato kumarce sproti pobiram in naredim 3-4 kozarce naenkrat. Do sedaj sem jih vložila že 11. katjushka

Lipa  

član od: 28.7.2003

sporočila: 243

7. avg 2008 7:43

Pripravim v dva lonca mešanico kisa in vode (razmerje je odvisno od okusa, nam je 1:2 malenkost prekislo), dodam sol in sladkor (na žličko soli, dve sladkorja); vsebino prvega lonca zavrem, drugega močno segrejem. V kozarce dam 1 žličko kupljene mešanice začimb (750 ml kozarci). Kumarice (seveda) operem. V prvem loncu pobarim kumarice le toliko, da spremenijo barvo jih vzamem ven (v cedilo, da se malenkost ohladijo, da jih lahko prijemljem; ta čas dam v prvi lonec druge kumarice) in vložim v kozarce. Nato zalijem z vročo mešanico iz drugega lonca in zaprem kozarce. Vse pokrijem in pustim tako do naslednjega dne. Mešanico, v kateri sem barila kumarice, po končanem delu zavržem, saj ni pretirano lepe barve. LP Lipa

Iwana  

član od: 31.3.2008

sporočila: 143

7. avg 2008 8:07

Jaz vse vlozenine pasteriziram v ogreti pecici, lepo zlozene v pekac. Vlozila sem 55 steklenic kumaric. Iwana

lesnik  

član od: 9.10.2006

sporočila: 294

7. avg 2008 8:32

Jaz pa sproti pobiram kumarice, jih operem in zložim v kozarec ter dodam žličko začimb, nato pa zalijem s kisom, ki ga vnaprej pripravim in shranim v steklenice. Pa v hladilnik, ko je kozarec poln. Ko se mi jih nekaj nabere, jih pa pasteriziram v vodi. So trde. lesnik

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

7. avg 2008 10:38

Čvrstost kumar bi naj zagotavljal sladkor. Za brisanje kumar ni nobenega smiselnega razloga, razen, da mogoče s tem odstranimo drobne pikajoče zadeve. Ampak le te pa itak odstranimo že s pranjem. Moj način- kis za vlaganje, voda, razmerje 1:3,5. Not nasujem sol in sladkor, po okusu. Vmes napolnim kozarce za vlaganje s kumarami, prelijem z vrelo mešanico kisa, v vsak kozarec dam žličko popra v zrnu, gorčično seme ter vejico kopra - zaprem kozarce. Kozarce dam za pet minut (oz. dokler kumare ne spremenijo barve) v vrelo vodo. Potem jih do drugega dne dobro pokrijem z brisačami, da se počasi ohladijo. Če pa je kozarcev manj, pa jih pasteriziram v pečici. Pečico segrejem na 90 stopinj, vanjo dam zaprte kozarce, ugasnem pečico in jih do drugega dne pustim v pečici. lp Vlado

julijasi  

član od: 20.7.2006

sporočila: 130

7. avg 2008 10:40

vceraj sem vlozila 18 kozarcev kumaric. ze leta delam to po istem preprostem receptu: dobro umite kumarice zložim v kozarce, ki jih prej pomijem v pomivalcu. dodam malo žličko začimb za vložene kumarice, par kolutkov korenja, par šalotk, en koprov cvet in obvezno košček svežega hrena. zalijem z vrelo osoljeno mesanico kisa za vlaganje in vode, zaprem z alupo pokrovčki in kozarce dobro zavijem v odejo, da se pocasi ohladijo. kumarice ohranijo svojo lepo zeleno barvo in so hrustljave, brez problema pa zdrzijo tudi po par let. lp. anja

maserka  

član od: 19.5.2006

sporočila: 212

7. avg 2008 10:47

Kumarice operem in jih zložim v kozarec, dodam poper,šalotko,koperc,česen,ter jagodo ali dve nezrelega grozda ker s tem ostanejo kumarice čvrstejše. Zalijem z ohlajeno vodo (mešanica kisa + vode v razmerju 1:2, posolim 10 dag soli,posladkam) Kozarce zaprem in jih še zavrem v velikem loncu z vodo, poberem ven in jih zavijem v dekno ter pustim 2-3 dni da se popolnoma ohladijo. maserka

dandej  

član od: 13.2.2008

sporočila: 71

7. avg 2008 11:07

Jaz isto kot večina. naložim v kozarce, dodam kis, vodo, začimbe, zaprem in kuhat v velik lonec. Ko zavre, pustim 10 minut vreti, nato poberem kozarce ven in jih zavijem, da se počasi ohlajajo. Kumarice so vedno čvrste. bobika

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

7. avg 2008 11:43

kumarice naložim v kozarec, dodam žlico začimb za kumarice in prelijem v vročim prelivom, ki ga naredim iz 1 l etanolnega kisa, 1,25 l vode, 1 žličke soli in 3 žličk sladkorja. Kozarce zaprem in jih dam še za 8 min v lonec kjer jih kuham na 80°C. Ko jih poberem ven iz lonca jih dam na brisačo, da se odtečejo in čimhitreje ohladijo (nič ne pokrivam z odejo ali brisačo) Že veliko let naprej sem brala članek z gospo, ki ima vrtnine Tina in je rakla, da kumarice hrustajo, če jih na hitro ohladiš. Pri nas to deluje in imamo res dobre vložene kumarice. Za 15 kg kumaric kar je 36 kozarcev porabim cca 5 l kisa.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti