Vlaganje kumar

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

18. jul 2009 7:07

Jaz dam še v vsako steklenico koprc in pol stroka česna. Joj, kako dišijo ko se kozarec odpre in imajo poseben in zelo dober okus.

Kyara

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

20. jul 2009 7:24

jaz sem pred leti enkrat prala v pralnem stroju - na splahnjevanju, ker sem imela veliko količino 5cm-skih kumaric. Kumarice se niso nič poškodovale.To sem naredila, ko moža ni bilo doma, ko sem mu kasneje povedala, pa tako ni verjel. Vlagam jih pa tako: oprane kumarice zložim v kozarce. V vsaki kozarec dodam 1 trtin list, malo vejico koprca, malo celega popra. Nato zavrejem mešanico kisa, vode - 1:3, dodam sladkor in sol. To mešanico polijem po kumaricah in takoj zaprem. Nato še pasteriziram v pečici, 90¤ C, 30 minut. Pustim do drugega dne, da se ohladijo. Tako je vlagala moja oma, pa moja mama tudi, so dobre. lp, baška

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

20. jul 2009 7:48

Nasha, kumarice se pri centrifugiranju sploh ne poškodujejo. Balenka

neznan uporabnik

20. jul 2009 7:59

Joj, trtini listi, ja! Ali pa vsaj ena vitica. Kako sem mogla pozabiti na to?! Mmmm...! japaja

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

25. jul 2009 14:55

kako pa vi odpirate kozarce kumaric, da se pokrovčki ne poškodujejo in da so uporabni še naslednje leto? Doslej sem vedno uporabljala nove, stare metala proč, sedaj pa vedno več ljudi slišim, da stare uporabijo če so še dobri. Kako pa veš da je pokrovček dober? Hecno vprašanje, ampak...Hvala kleo

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

25. jul 2009 15:31

kleo, pri nas se najbolj obnese (odkar je šel rakom žvižgat poseben plastičen odpirač, posebej v te namene narejen, od Ete) kar ročaj od navadne žličke za čaj (ali vilic za tortice), take klasične, gostinske.... Z njim grem pod pokrovček in SAMO toliko pridvignem, da slišim, da je zrak vdrl pod pokrov - popusti podtlak. Potem se pokrovček enostavno odvije. Deluje 100%. Poskusi.

Pokrovček je dober, če je plastika na spodnjem delu (ki gleda v kozarec) nepoškodovana, če nima duha po kumarah, recimo, vlagala boš pa breskve..... In ko pokrovček priviješ, trdno drži. Pravkar pripravljava z mamo kozarce in pokrovčke za prvo letošnjo serijo breskovih kompotov. samo kavo še spijeva......in veselo na delo.

Mimogrede, če za kak pokrovček sumiš, da ni čisto OK, je za kumarice še dober, za kompote, recimo, pa ne. Vsekakor pa jim bo samo koristilo, če jih boš prekuhala v okisani vodi.

rimljanka - zasebno mnenje

natasacebular20  

član od: 22.7.2012

sporočila: 3

22. jul 2012 10:06

Zdravo. mene pa zanima koliko kisa in vode rabin za 3kg kumaric.

Hvala za odgovor in lp

natasacebular20

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

22. jul 2012 10:35

Jaz imam v zvezku napisano, da za 15 kg kumaric porabim 5 l kisa. Ti potem 1 l kisa. Moje razmerje med belim kisom za vlaganje in vodo je 1 : 1,25. Pa so ravno prav kisle.

 

Lepo vlagaj.

http://www.mojalbum.com/tajda

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

22. jul 2012 13:09

natasacebular20, pa saj imaš kar nekaj receptov za vlaganje kumaric, najprej tam vse preberi, najbrž potem ne bo več težav. Tukaj je bližnjica do njih.

In, dobrodošla med nami.

rimljanka

foxpapa  

član od: 14.3.2004

sporočila: 240

24. jul 2012 14:50

Mene pa zanima kje v okolici Kranja pa do Ljubljane se lahko kupijo kumarice za vlagati. Po koliko so?

 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti