Povljana - otok pag

Lotti  

član od: 13.10.2006

sporočila: 343

tema odprta - 6. avg 2008 21:50 | ogledi: 7.140 | odgovori: 15

Pozdravljeni,

ravno sem sredi iskanja ponudb za preživljanje letošnjega dopusta, pa sem naletela na en apartma v Povljani na Pagu. Kar zanimiva ponudba...

Vem kje to mesto oz. mestece je, saj sem na Pagu že dopustovala, zanima pa me, če je kdo od vas že bil prav v Povljani in če mi lahko pove ali se v tem mestecu kaj dogaja ali je bolj mrtvo? Ne rabim diskotek in ne vem kakega žuranja. Bi pa šla zvečer posedet na kako gostinsko teraso, poslušat kako dalmatinsko klapo, na kak sladoled, sprehod po promenadi ob obali, kjer je vsaj nekaj ljudi...

Če pa Povljane ne poznate, pa mi prosim predlagajte, kako mestece v Severni ali Srednji Dalmaciji, ki bi ustrezalo zgoraj napisanemu. Sama namreč zelo slabo poznam Hrvaško obalo, tako da prosim za pomoč.

Lp,

Lotti

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

7. avg 2008 8:24

Kar nekaj let je že, kar sem bila na dopustu v Povljani. Meni je bilo super - eden najboljših dopustov. Je majhen kraj in bogve kaj se ne dogaja. Je pa zvečer lepo iti skozi vasico, veliko je ljudi, tudi gostinska terasa je;) in sladoled. Veliko ljudi se sprehaja tudi ob obali - skratka mirno in prijetno dopustniško vzdušje. Diskoteke tukaj ni, vendar če te mika se lahko zapelješ kam drugam. Ampak vsekakor mestece ni mrtvo:) matilda

multicolor  

član od: 23.2.2007

sporočila: 28

7. avg 2008 9:16

Jaz sem bila lani v Povljani in letos konec avgusta grem spet. Tak kot je že matilda napisala, mesto je majhno in ni glih žurersko, ampak zvečer so gostinske terase polne, tudi sladoled maš, ne vem meni je tako romantično vzdušje. Mislim, da ti ne bo žal. Moram reči, da Povljana kar raste. Lansko leto so kar precej gradili, predvidevam, da se je tudi kak lokal odprl. Ja pa plaža je tudi fajn, vsaj meni:) Lp multicolor

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

7. avg 2008 14:42

Kot je že matilda napisala, terasa je, prav tako kar nekaj barčkov...včasih v sezoni ob cerkvi organizirajo koncerte, sicer pa se lahko tudi odpelješ v Gajac, kjer so zadeve bolj pogoste - koncerti in malce bolj bučno. Je pa Povljana raj za dopust, midva sva se par let vračala, sedaj sva "zavohala" Grčijo in dokler so cene še zmerne za avion, bova letovala tam...morda naslednje leto pa pridemo spet v Povljano. V katerem delu pa je app, v novejšem ali starejšem delu? Imaš tudi športna igrišča npr. za odbojko itd... Nekaj štantov je v centru blizu terase, pa obvezno poleg piva na slance v tamkajšno pekarnico, v mislih imam tisto prav v centru... Na plažo sva hodila pa čez polotoček (prideš z čolnom ali peški)...bolj na samem, imaš borovčke, na plaži so kamni...

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

7. avg 2008 16:08

Joj, te slance, ki jih zvečer kupiš kar skozi okno pekarne, sem hotela že jaz omeniti, pa sem rekla, bom rajš tiho Res je bil to en mojih najboljših dopustov in me je zamikalo, da bi kar šla, pa kaj ko je tako daleč... matilda

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

7. avg 2008 16:11

matilda - a misliš da smo se kdaj ne vede tam srečali to bi bil hec... ni bilo boljšega kot slanac in stella na miziuf bi šel človek kar en ovinek naredit samo za slanik...pa skok v morje in back to reality sicer pa slance zamolčat...hm skoraj grešno...

Lotti  

član od: 13.10.2006

sporočila: 343

7. avg 2008 16:15

Nimam pojma v katerem delu je apartma. Mislim pa da je v novejšem delu, ker je stavba v kateri bova nastanjena nova. Rečeno mi je, da je 200m do teniških igrišč, tik ob morju tako da je do plažice 30m, do plaže Dubrovnik pa naj bi bilo 400m... Po moje do centra tudi ne more biti ne vem kako daleč, saj Povljani ni ne vem kako veliko mesto. Ali se pač motim? To je zaenkrat vse kar vem o letošnjem dopustu, fant pa je danes dopoldne kar rezerviral. Bomo videli kako bo. Veseli me, da se najde tudi kak štant, saj mi je prav fajn vohljat po njih... Drugače me pa kar malo panika grabi, saj je to prvič, da grem na morje v apartma. Do sedaj sva bila vedno precej komot v hotelih, letos pa sva rekla, da bi probala it v apartma, ker so bili tudi eni kolegi, ki so naju navdušili. Zdaj imam pa občutek da bom morala vlečt s seboj celo kuhinjo in ne vem kaj še, pa čeprav sploh nisva zakomplicirana glede hrane, pa na kako morsko specialiteto bova tako ali tako šla ven, pa... Lotti

Lotti  

član od: 13.10.2006

sporočila: 343

7. avg 2008 16:19

Majamarko in Matilda - slance je torej definitivno treba probat... Bom po enega še za vaju pojedla... Lotti Sporočilo je spremenil(a) Lotti dne 07. avg 2008 16:24:57

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

7. avg 2008 16:35

Lotti, ko bosta tale dopust dala skozi, boš hotela samo še v app-je hodit...nama so se hoteli zamerili z urami obrokov... jap kot se spominjam so igrišča proti novemu delu, itak v starem delu nima kje kaj bit. Sicer pa imaš proti Novalji diskont trgovino, dobiš vsega...hm ime mi ne pride na misel...ma je znano, pa ne pride mim mislečih možgančkov... Če sta še sama (tudi s kakim članom več) je sprehod prav lušten ali ob plaži ali ob cesti - malo manj...zjutraj imaš domačine, ki prodajajo zelenjavo (v centru zelo blizu pakarnice) - pa če pohitiš dobiš sveže ribice (ne vem a so vsak dan ali samo vikend... Samo brez strahu, bo luštno...za plažo se lahko malce vozita in raziskujeta, enkrat Sv duh, drugič proti Gajcu, pa Čista...naju je bil cel otok:) aja, pa pazi pri slancih...se mi rado kolca...počasi in z užitkom, pa Stello met zraven da poplakneš kruh

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

7. avg 2008 17:29

Jaz sem kupovala fige kar pri onih domačinih, ki imajo razstavljeno na dvorišču - saj veš, vržeš kamen v okno, da ti pride gospodar ven prodat Maja, v sosednjem apartmaju sta bila dva - parček, mogoče sta bila pa vidva tista:) matilda Sporočilo je spremenil(a) matilda dne 07. avg 2008 17:31:46

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

7. avg 2008 17:41

matilda je napisal/a:
Maja, v sosednjem apartmaju sta bila dva - parček, mogoče sta bila pa vidva tista:) matilda
ne se hecat...samo še ime app povej, pa bomo ugotovili da smo bili res sosedi...saj nisva bila glasna anesaj če se v lj ne moreva dobit no...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti