Funkcije mikrovalovke

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

7. avg 2008 10:25

Iwana verjetno odtajaš po avtomatskem programu, in se ti zgodi, da je meso ob robovih skuhano in zasušeno, znotraj pa še zamrznjeno. Probaj odtajat z normalnim programom ter z minimalno močjo (pri nas je to 20% od maksimalne moči) in bo verjetno kar OK, samo trajalo bo dlje. lp Vlado

maserka  

član od: 19.5.2006

sporočila: 212

7. avg 2008 10:55

Imam digitalno mikrovalovko, uporabljam pa jo res večinoma samo za odtaljevanje,pogrevanje (pogreta voda za čaj - lonček z vodo in filter vrečko pa je skodelica gotova v dobri 1,30 minutki) in včasih v njej spečem tudi kokice. Ima pa seveda še ostale funkcije kot so žar itd. vendar tega ne uporabljam. lp maserka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

7. avg 2008 11:08

Naša mikrovalovka bo za novo leto stara 23 let (torej je častitljivo polnoletna), pa mi še vedno ustreza, čeprav ima samo funkcijo pogrevanja (različnih moči, seveda). Je digitalna, kar je super, manjka mi pa 200 W moči. Namreč, pri 600 W se kokice slabše spečejo, pri 800 W so pa take, kot morajo biti .

LP

cervus

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

7. avg 2008 12:29

Prva stvar ki jo moraš upoštevati, je moč mikrovalovke. Kupiš lahko tako s sto variantami programov, a če bo imela moč 750 W, vse skupaj ne bo delovalo kot si ti predstavljaš. Če jo boš rabila za pogrevanje, je dobra funkcija "crisp", ker ti pogreje kakšno pico, sendvič..ipd ne da bi ga zmehčalo. Lisa

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

7. avg 2008 23:09

Mi jo največkrat uporabljamo za pogrevanje stvari. Na začetku sem velikokrat uporabljala žar za peko mesa - piščančja bedra, svinjske kotlete, ražnjiče ...Mikrovalovka ima programe, kjer nastaviš samo težo mesa, izbereš program, ko zapiska meso obrneš. Meso je pečeno zelo hitro, pa vedno ravno prav. Med peko je večkrat kaj špricalo in kljub rednemu čiščenju, po nekaj letih uporabe sedaj pri uporabi žara smrdi oz. se nekaj žge. Pečico je potrebno razstaviti in očistiti grelce, pa je potem dobro. To je edina stvar, ki me pri njej moti, zato se temu sedaj izogibam. Pogrešam pa funkcijo crisp, s katero lahko hrano zapečeš. Če pogrevam recimo pizzo postane ta vsa mehka, če pa bi imela crisp, predvidevam, da bi bila tudi hrustljava. Me pa zanima kako kuhate v njej puding ? LENČA

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

8. avg 2008 8:05

Lenča, čisto enostavno. V osmih minutah, vsaj v moji pečici mleko zavre, vzamem ga ven, vmešam pudingovo maso s sladkorjem in mlekom, pomešam, dam nazaj v MWP in kuham še minuto, še enkrat pomešam in to potem še 1-2x ponovim, odvisno, kako hitro se puding zgosti.

Lijana

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

8. avg 2008 16:56

Moram poskusiti, ampak ali se nič ne prime na dno, ker ne mešaš stalno in se ne naredijo grudice ? Kakšno posodo pa uporabljaš ? Razmišljam, da verjetno nimam primerne posode, ker mora imeti še kakšen ročaj, da lahko potem preliješ puding v modelčke. LENČA

Tanja05  

član od: 26.12.2003

sporočila: 392

8. avg 2008 17:46

MV s sto in eno funkcijo je stran vržen denar, če teh funkcij ne uporabljaš. Razmisli, za kaj jo boš uporabljal. Sicer pa zelo pohvalijo Whirpoolovo, ki je v akciji najboljšega sooseda - za nalepkice.

Tanja

tanjaj  

član od: 15.6.2007

sporočila: 918

8. avg 2008 22:14

imava čisto obično mikrovalovno in jo uporabljam za odtajevanje in pogrevanje pa še to zelo malo. zadnjič je moja sestra,stara 6 let, mami vprašala ko so šli na morje, kje bo mleko segrela, ker ni mikrovalovne. hecno, nas je nasmejala. ko bova kupovala MV, bo pa ziher digitalna, ostale funkcije, pa vsaj nama niso pomembne. pač odvisno kaj rabiš. lp tanjaj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti