Okraševanje piškotov

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

6. nov 2008 21:14

Vse kar je že mamamia naštela. Jaz si ponavadi pogledam slikice pri receptih "praznično pecivo" in podobnih, potem pa malo še sama skombiniram in je. Čokolada je res super tista iz Pekarne vrhnika, sem si jo nabavila po staninem predlogu in mi ni žal. Dobro ni edino veliko pakiranje, jo imam še polovico, rok uporabe pri moji pa je samo do konca leta. Še to- ali katera ve, kje bi si lahko nabavila takšne sladkorne mrvice (bunkice), kot so na sliki, v majhnem pakiranju. Enkrat sem jih dobila v Avstriji, pa ne mislim zaradi tega tja hodit. *Alisha* Sporočilo je spremenil(a) *Alisha* dne 06. nov 2008 21:16:23

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

6. nov 2008 23:51

Večino so punce že napisale. Morda le še to. Za oblivanje piškotov je pri topljenju čokolade fino uporabiti kokosovo mast namesto navadnega masla ali olja, pride bolj kompaktno. Na piškote pa lahko delaš vzorčke tudi s sladkimi pisali. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

BiBaBuBa  

član od: 11.5.2008

sporočila: 62

7. nov 2008 14:37

Mamamia, s čim premažem piškote preden dam nanje mlete orehe, kokosovo moko, mandljeve palčke, krokant... A ne popada to dol ? BiBaBuBa

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

7. nov 2008 14:54

Sama to posuvam po piškotih, ki sem jih prej oblila s čokolado. Verjetno je tudi mamamia tako mislila, saj je tako tudi sosledje v njenem zapisu. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. nov 2008 15:22

Lahko jih premažeš s čokolado, belo ali temno, zmehčanim nugatom (ali nutello),  včasih piškote čisto na tanko namažem le z marmelado ali pa s tanko plastjo preliva iz beljaka. Tudi tanka plast želatine poskrbi, da se na primer kokosovi kosmiči ali mleti oreški obdržijo na piškotih.

Lahko pa jih v piškote rahlo vtisneš dve ali tri minute, preden končaš peko v pečici.

 

Marcipanove okraske pa na piškote zlepim z marmelado.

 

mamamia

mamamia

unicorn  

član od: 8.10.2005

sporočila: 212

7. nov 2008 19:20

Če gre kdo v kratkem tja, se za tole pisalce iskreno, iskreno priporočam!!!! unicorn

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

7. nov 2008 20:19

Mene pa pri teh oblitih piškotih moti ena reč, ki ji še nisem prišla do dna - namreč piškot brez obliva je krhek, hrustljav... in v škatli tak tudi ostane. Če ga oblijem z limoninim ledom ali s čokoladno glazuro ali s čim podobnim, se pa zmehča, verjetno vpije vlago iz obliva? A pozna katera obliv ali glazuro, pod katero bi piškotki ostali krhki in hrustljavi? Se toplo priporočam za napotke oz. recept. Hvala, Irena

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

7. nov 2008 22:28

Nena je napisal/a:
Tole "pisalo" sem videla v WMF-u v graškem Cityparku: http://cuisipro.com/site/eng/product_detail.aspx? Nena
Joj, tole je še nekaj, kar bi rabila :) Je kdo videl kaj podobnega pri nas? Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti