Izkušnje z grande puntom

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

4. mar 2009 10:08

Moja mami in moj fant imata oba Fiat Punto SX, oba sta bila kupljena rabljena. Mamin avto je bil že tolikokrat na popravilu, da ga je že vsaj trikrat "kupila novega". Crkuje vse možno. Brat, ki se tudi vozi z njim, pravi, da je FIAT okrajšava za "Fix It Again Tomorrow". Fantov avto zaenkrat še v redu dela, je bil v pol leta "samo" enkrat na popravilu. So pa zelo luštni avti in prijetni za vožnjo in parkiranje. RadaJem

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

4. mar 2009 11:08

Mi imamo že četrtega punta.Kupujemo nove na 2-3 leta.Problemov nismo imeli.Poraba je solidna.Vmes smo imeli še fiat-mareo pa tudi ni bilo problemov.Edino pri enem ni bil originalni akumolator.Seveda se je ugotovilo,ker je bil akumolator fuč.Zato tudi te stvari malo poglejte. dari

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

4. mar 2009 14:16

Elaphus, če bi imela ta dva na izbiro, bi raje cliota vzela, kot getza, meni se mi zdi full manjši pa manj prostoren, čeprav je meni tut clio kr majhen (sem ga vozila 6 let), sedaj pa sem prešla na ''večjega'' (mišljeno bolj prostornejšega). mina20

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

4. mar 2009 16:04

mina20 je napisal/a:
Elaphus, če bi imela ta dva na izbiro, bi raje cliota vzela, kot getza, meni se mi zdi full manjši pa manj prostoren, čeprav je meni tut clio kr majhen (sem ga vozila 6 let), sedaj pa sem prešla na ''večjega'' (mišljeno bolj prostornejšega). mina20

 

Ker tudi sama trenutno kupujem nov avto, sem kliknila tudi za tega getza. Pa ko sem videla, da z motorjem 1,1 in ne preveč konji stane dobrih 9 tisoč evrov, sem se raje začela odločati za dva tisočaka dražji avto, a z 1,6 motorjem in temu primerno močjo, a čisto druge znamke. Ko sem pregledala še pogoje financiranja, se je na koncu spet izšlo v dobro tega drugega vozila, ne glede na omenjeno višjo ceno (ga itak kupujem na kredit).

Bi tudi sama raje vzela clia kot getza. Ni pa odveč temeljito preverit načine financiranja ali pa popuste za plačilo z gotovino (če plačaš z gotovino, ni 30 odstotni popust nič nenavadnega ...).

 

 

Mamamia

mamamia

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

4. mar 2009 16:46

Hja, mamamia, 1,1 za devet tisočakov seveda jaz tudi ne bi kupila - imam ogledanega 1,4 (tisto 1,2 16V menda res ni), zastonj (za eno leto) kasko in obvezno zavarovanje, pa popust ob plačilu z gotovino (moram še malo pobrskat, kak bi bil). 1,1 pa prodajajo za 7 tisočakov, se mi zdi.

Lp

cervus

neznan uporabnik

4. mar 2009 17:41

mali avto je krsta na kolesih.pa lep pozdrav. hmm

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

4. mar 2009 18:01

WRAN51, tukaj pa imaš moj podpis ;) s0ncek*

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

3. sep 2009 17:51

bisagolf obračam nate s težavo, ki jo imam s svojim puntom, namreč ventilator se mi vklaplja, včasih, ko ga komaj vžgem in zapeljem iz garaže, pa tudi drugače se mi zdi da se prevečkrat vklaplja, pravkar pa mi je potekla 2letna garancija (20.08.)mesec nazaj sem pa bila na sevisu in imam 40.000 km. Imam pa dizla, no vem, da ga bom mogla peljat na servis, a me vseeno zanima kaj porečejo tvoji seviserji o tem. Mislim pa da bi bilo slabše če ventilator ne bi delal! A ima še kdo take težave? Hvala za odgovor in lep pozdrav, anitram1

mandelj  

član od: 6.5.2004

sporočila: 90

4. sep 2009 9:34

Ženin grande je že njen četrti v vrsti Fiatov. Star pol leta in je navdušena. Prejšni Punto (vsi prejšnji) so delovali brezhibno in so bili stroški le z rednim vzdrževanjem. Prostoren, do sedaj smo se na izlete vozili vedno z mojim Passatom, sedaj pa že nekajkrat z Fiatom in ni problema. LP

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti