Izkušnje z grande puntom

matisa  

član od: 22.9.2004

sporočila: 92

tema odprta - 6. avg 2008 12:12 | ogledi: 3.004 | odgovori: 19

Pozdravljeni,

odločam se za nakup GRANDE PUNTA (motor 1.2, 8V). Ima kdo izkušnje s tem avtomobilom?

Kakšna je porabi ob zmerni vožnji?

Sicer sem imela že prej PUNTO-ta in mi je služil odlično. No, če ne bi bilo vmes verižnega trčenja, bi mi še vedno... tako pa sem primorana v nakup drugega avtomobila.

Za vsak odgovor, nasvet in izkušnjo vam bom zelo hvaležna.

Matisa

matisa

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

6. avg 2008 13:18

Naš grande punto je star cca 3 tedne in porabi 6,0 l/100 km. Jaz sem zaenkrat zelo zadovoljna. Aha, pa še to: vzemi si čimveč dodatne opreme, sploh Blue and me funkcija je meni super! Malo sem oklevala pri vsej tej dodatni opremi, pa mi res ni žal. Ostalo lahko po zasebni pošti...OK? Sporočilo je spremenil(a) TORTICA dne 06. avg 2008 13:21:24

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

14. avg 2008 22:49

Vzemi močnejšega če obstaja možnost, to se najbolj pozna ko vklopiš klimo. Imamo dva; 1,2 in disel. Poraba odvisna od vožnje disel približno 5,6 do 5,8l/100km. Se opravičujem, navedla sem napačno porabo in sicer za 1liter. Poraba je 4,6 do 4,8l/100 km. Prišla sem z dopusta, hop za računalnik (kako sem vas pogrešala!!), potem pa napaka. Lp, in srečno vožnjo. anitram1 Sporočilo je spremenil(a) anitram1 dne 20. avg 2008 16:52:14

anemona  

član od: 9.5.2008

sporočila: 124

15. avg 2008 16:43

Poznam precej ljudi ki pravijo samo fiata ne ,in res so imeli veliko smole posebno s avtom PUNTO,osebno mislim da je veliko odvisno od sreče! anemona

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

15. avg 2008 20:04

Fiat si je na zalost pokvaril ime v sedemdesetih letih, ko so imeli bele stavke. Vsake toliko niso cesa "zasraufali" tako da so kosi avtomobila kar padali stran. Jaz lahko povem samo to, da sva midva imela Punto kupljen leta 1997 in NAMA je sluzil do leta 2004, sedaj pa se naprej sluzi mojemu svaku. Res je, da so imeli prvi nekaj problemov, potem pa je ostalo res odvisno od srece kot pri kar nekaj ostalih firmah. Punto je bil zelo prostoren (ce ga primerjamo naprimer z VW Polo) in stane veliko manj kot Polo, vem pa za ziher, da se ljudje cez Polo ne pritozujejo, ker ko enkrat placas velike pare si raje tiho.

 

Srecno pri nakupu!

Jerneja USA

monki  

član od: 24.2.2006

sporočila: 35

15. avg 2008 21:13

Mi smo že od vsega začetka na Fiatu in Alfi in moram pohvaliti Italijane. Zelo se mi dopade tudi glede cene. Kar se kvarjenja tiče, pa lahko rečem, da je vse odvisno od šoferja in rednega vzdrževanja na pooblaščenih servisih. Eni imajo vedno probleme, pa naj si vozijo Audija ali Fiata ali Renaulta... Kar pogumno v nakup in srečno vožnjo! monki

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

15. avg 2008 21:44

monki je napisal/a:
Kar se kvarjenja tiče, pa lahko rečem, da je vse odvisno od šoferja in rednega vzdrževanja na pooblaščenih servisih. monki

2 Pandi, 1 Uno, 1 Seicento, dobre izkušnje, pa noben ni bil nov kupljen. Ja, to bo, monki, to...

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

4. mar 2009 7:57

Hja, ne bom odpirala še ene teme, bom kar tukaj navrgla malce variacije: sprašujem isto kot matisa, le da grande punto zamenjujem s hyundai getz-em. In bi imela motor 1,2 16V (hm, upam, da obstaja). Predvsem me zanima primerjava s cliom - predvsem velikosti prtljažnika in udobnost v kabini - ok, vem, se da videt in primerjat, ampak po mojih izkušnjah pravo podobo o avtu dobiš, ko se že ene 14 dni voziš z njim -  pri prodajalcu pa bi me  malo čudno gledali, se mi zdi, če bi ga prosila za 14 dni na izposojo .

Torej, dekleta, voznice getza, prosim za pomoč!

Lp

cervus

bisagolf  

član od: 16.11.2008

sporočila: 135

4. mar 2009 8:22

Vidim, da ste zelo zadovoljne z znamko Fiat. Iz prve roke vam lahko povem, da nasploh nimamo nikakršnih problemov z avtomobili. Garancij skoraj ne uveljavljamo, saj se ne kvarijo, da bi jih popravljali. In nasploh do zdaj so stranke zadovoljne. Kako vem? Delam v tem poslu, sem tajnica na servisu kjer prodajamo oziroma smo pooblaščeni za prodajo ter servis znamke Fiat v prekmurju. Torej dekleta in fantje, matisa se priporočamo, da nas obiščete. Pa lep pozdrav bisagolf

bisagolf  

član od: 16.11.2008

sporočila: 135

4. mar 2009 8:25

No zdaj sem videla, da se je ta tema odprla že lani. Kako površno berem. Matisa je do zdaj že verjetno kupila avtomobil. Se opravičujem. Ampak vabilo pa še velja. bisagolf

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti