Robidnice

n24  

član od: 12.5.2003

sporočila: 76

tema odprta - 6. avg 2008 8:34 | ogledi: 10.302 | odgovori: 12

Prosim vas za kakšno idejo kako porabiti robidnice, saj jih je vsepovsod polno.

Hvala in lp,

Nataša

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

6. avg 2008 8:36

Sok, maremlada, žele, pita, kompot, poješ surove,...

rimljanka - zasebno mnenje

spelci  

član od: 1.4.2008

sporočila: 276

6. avg 2008 9:30

Lahko jih zamrzneš in po potrebi potem jemlješ iz skrinje in delaš pite, mafine, biskvite,... špelči

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. avg 2008 9:49

Pecivo, pa nadev z njimi, po receptih za vse drugo jagodičevje, le amlo več sladkorja dodaš, ker so robide malce bolj kisle. Mamamia

mamamia

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

6. avg 2008 9:51

Jaz vsako leto nabiram robide, iz njih pa kuham marmelado, nekaj pa jih dam v skrinjo, da jih lahko pozimi uporabim za kakšne sladice. Na žalost pa vsako leto naletim na enak problem. Obiram zrele robide (so čisto črne barve), toda naslednji dan so nekateri plodovi tu pa tam malo rdeči, in vse skupaj je videti tako, kot da bi prejšnji dan obrala na pol zrele robide. Pa jih ne, potrgam res samo črne, pozneje pa iz meni neznanih razlogov spremenijo barvo. V čem je tukaj fora? Hvala! Črna mambica

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

6. avg 2008 10:00

Poznam ta problem, pomislila sem že, da na soncu slabo vidim. Res zgleda podobno, kot da bi nabirala nezrele robide. Najgrše to zgleda v kozarcu s sladkorjem, ki stoji na soncu in čaka na žganje. Verjetno pozna ta problem še kdo drug? riba-ribica

n24  

član od: 12.5.2003

sporočila: 76

6. avg 2008 10:43

Hvala za hitre odgovore, sedaj pa prosim še za kak recept za marmelado, ne preveč sladko. Lp, Nataša

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

6. avg 2008 10:55

"Marmelada iz robidnic s pomarančami in grenko čokolado" je preizkušeno dobra in posebna. Se mi zdi zelo primerna za darilo, glede na sestavine še posebej za novoletno darilce Če jih imaš preveč se splača potrudit ... (http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=7078) veverica

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

6. avg 2008 22:19

n24 je napisal/a:
Hvala za hitre odgovore, sedaj pa prosim še za kak recept za marmelado, ne preveč sladko. Lp, Nataša
Jaz kupim kar želirni sladkor in ga mešam 1:1 s pretlačenimi robidnicami. Hitra, enostavna in zelo dobra marmelada. katjushka

n24  

član od: 12.5.2003

sporočila: 76

7. avg 2008 10:06

Katjushka, a potem te marmelade nič ne kuhaš, samo zmešaš in daš v kozarec. Koliko časa pa potem zdrži, verjetno je to bolj za sprotno uporabo. Lp, Nataša

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

7. avg 2008 10:23

Jaz kuham marmelado iz robidnic tako, da robidnice (oprane) dam v posodo (široko in nizko), počakam, da masa zavre (med segrevanjem spustijo sok), ves čas mešam, dodam navadni sladkor v treh rundah in ko je masa dovolj gosta, jo dam v kozarce. Kozarce in pokrovčke prej segrejem v pečici, da se razkužijo. Kozarce napolnim do vrha in jih zaprem, uporabljam samo pokrovčke na navoj. Potem pustim, da se ohladijo, kozarcev ne nič obračam. Čez nekaj časa tako potegne pokrovčke notri. Če pa želiš, lahko uporabiš želirni sladkor ali pa želin, tako bo čas kuhanja bistveno krajši. Robidnice lahko prej spasiraš in precediš, kajti robidnice vsebujejo semena oz. neke bolj trde delce, tako boš dobila bolj fino marmelado. Črna mambica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti