Mlinček za žitarice

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

20. nov 2004 9:38

Kupila sem v Merkurju.Imajo dele za več modelov,zato predno greš od doma si zapiši model,ker vse ne paše na vse. l.p. Vesna Leben

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. nov 2004 23:11

Ali lahko v tem mlinčku ali pa tudi v robotu nastavljaš tudi zmletost moke - mislim na grobo melta, fino mleta oz. tip moke (400, 500, 1000...) Ali lahko melješ samo gladko ali pa samo ostro? Ali lahko zmelješ tudi čisto na grobo, da dobiš drobljenec ali semolino? Če se to ne da, me zanima, kako moko potem dobiš ven - tip koliko? Kdo ve, kje se dobi pšenica durum pri nas? Hvala lepa in lahko nočko! Veri

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

22. nov 2004 9:12

Da, imaš možnost nastavit mletje od 0 do 6. Kakšen tip moke pa pride ven pa nebi vedela ,zaenkrat delam po občutku,ker nisem imela časa za poglabljanje v te zadeve . Bom še enkrat pregledala knjižico , če piše kaj v zvezi tipom moke se spet javim. l.p. Vesna Leben

Katja Katarina  

član od: 25.1.2002

sporočila: 105

22. nov 2004 9:23

Videla sem ga v Maximarketu v Ljubljani Lp Katja

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

22. nov 2004 16:38

Se oproščam - malo sem zafrknila s tistimi tipi - ti namreč pomenijo baje črnost moke - čeprav se mi zdi hecno,d aso vse ostre moke tip 400, gladke pa 500, za kruh pa 850 ali 1050 in sem mislila,d a je to kaj povezano. Ali mi lahko to kdo bolj podrobno razloži? Vseeno me zanima, ali se da narediti gladko, ostro moko in drobljenec (grobo mleta moka) tudi v kuhinjskem robotu z anstavkom ali asmo v mlinčku, ki ima nastavitve, seveda. Pa še eno vprašanje: ali morda kdo ve, kaj pomeni namenska moka - glede na to, da na nekaterih ne piše, za kateri namen so, pa tip tudi en... Je to kak poseben izraz? In kakšna je enotna moka? Pol ostre, pol gladke?

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

9. dec 2004 12:50

Pa se ena zanimivost: Zrnja sem probala mlet v cisto navadnem, trideset let starem mikserju. Presenecena sem bila nad izidom. Ven je prisla moka. lp Vesna Vesna Milek Recko

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

27. feb 2006 13:51

Ligojna, koliko žita naenkrat pa zmelje ta nastavek na Boschovem aparatu? Kako je s čičšenjem strojčka? Se iz sveže moke enostavno umesi testo? (je enako suha?). Pogosto pečem kruh in tudi ta osnovni aparat imam,zato sem pomislila na nakup dodatka za mletje žit,pa me zanimajo praktične izkušnje. Kruh pečem iz polnozrnate moke in razmišljam, da s takim mlinčkom dobiš točno to. Ali pa se motim? Doma se valja že dovolj premalo uporabljanih strojčkov. Potem mi seveda ostane še nabava pšenice, pire, rži, ječmena, ... Danca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti