Vselitveno darilo

evagirl  

član od: 4.10.2007

sporočila: 276

tema odprta - 5. avg 2008 16:24 | ogledi: 11.696 | odgovori: 31

Uf,že nekaj časa si belim glavo kaj kupiti za vselitvno darilo fantovi družini. Sicer imam še nekaj časa.Selili se bodo najbrž v septembru,ampak ne smem predolgo odlašat,drugače bo spet vse zadnji trenutek. Samo res nimam dobrih idej kaj kupiti. Eno tako nevralno darilo,primerno za vselitev. Razmišljala sem o rožah,pa mislim da to ne bo pravo. Imate kake zanimive ideje? Ste v zadnjem času vi za koga kupovali vselitveno darilo ali pa bili celo obdarjeni? Z idejami na plan,več ko jih je lažje je izbrati in se odločiti. Hvala vsem za pomoč ;)

evagirl

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

5. avg 2008 16:30

V novo stanovanje (hišo) se prinese kruh (da ga nikoli ne bi manjkalo) in nekaj živega - da bo dom vedno poln življenja. Najbolje rože (dvomim, da bi bili veseli živali).

Ne poznam tebe in njih. Jaz bi naredila takole (in sem že kdaj): lep pehar, po možnosti slovenskega porekla, lanen servet, v njem hleb kruha, ali žemljice,... - spečeš sama). Kruh s servetom seveda tudi pokriješ. Morda kakšna majhna klekljana čipka na zgornjem lanenem servetu. Zraven šopek rož, da bo v stilu, recimo sončnic s trga, če nimaš domačega vrta. Če ga imaš, sestavi šopek sama, dodaj kaj s travnikov,....se da lepe šopke naredit.

Gre, vsaj po mojem mnenju, za bolj simbolično darilo. In, če bo izpod tvojih rok, bo imelo veliko simbolno vrenost.

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 05. avg 2008 16:33:47

senka  

član od: 19.11.2005

sporočila: 343

5. avg 2008 16:55

mogoče bi družina bila vesela peciva v luštni košarici,dobrega vina in jaz bi dodala mogoč kozarce vse pokrito z prtičkom,rože za mamo ne smeš pozabit(padamo na šopek)""!!! senka

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

5. avg 2008 18:10

Jaz bi pa prinesla družini v dar glineni pekač za potice in vse sestavine, ki pašejo pri peki potice. To bi bilo nekaj slovenskega. swarovski

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

5. avg 2008 22:09

Meni je Rimljankina ideja full všeč in bi na tvojem mestu storila to, zraven pa bi izdelala še voščilnico s kakšno lepo mislijo. LENČA

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

5. avg 2008 22:19

Midva sva prejšnji teden nesla eno veliiiko keramično ribo/krožnik/pladenj, tako rustikalno, sicer v svetlo modri barvi: gor sem naložila pikantne sire, zavite, lično pakirane, kupila češnjeve paradižnike različnih barv, rdeče in zelene feferone, nesla aranžirat, in voila! Res sta bila kolega najinih let, bila pa sta navdušena!

lidka

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

6. avg 2008 5:17

Mogoče kako lepo sliko in seveda rože. Mogoče lončnico, da ne bo tako hitro povenila v tej vročini kot rezano cvetje. Ali pa kaj iz lončarije. Mogoče čudežno majoliko z flašo dobrega vina, pa kake lončene skledice za bograč.....možnosti je nešteto. Ti poznaš okus ljudi, vsaj malo. Kyara

kozamurnik

sporočila: 2311

6. avg 2008 5:53

Zelo lepa ideja Rimljnake o prtu, kruhu peharju in pacvetlicah s travnika travnika in ne kakih fikusih!! V kratkem pride tudi meni prav! kozamurnik

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

6. avg 2008 7:51

Sicer se da pa pogledat tudi za kake glinaste oz. keramične izdelke, od obrtnikov. Jaz imam eno gospo na Gorenjskem, h kateri kar redno hodim po darila za malo bolj slavnostne priložnosti...

Recimo posoda za med, sladkornica, posoda za mleko, držalo za prtičke, posoda za čebulo, posoda za maslo, držalo za prtičke. Pa posode za sladkor, sol, ki imajo poseben naklon: http://www.trgovina-ika.si/keramicarji/janja_proj

lidka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti