Sosed pretepel sedemletnice

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

6. avg 2008 16:44

Blažka, na jemlji tega tako, kot da kritiziramo tebe. Daleč od tega. Dejstvo je, da starši vedno storimo tako, kot se nam zdi, da je najboljše in vi ste pač storili tako kot ste. Mogoče smo ti želeli dati idejo, da lahko še vedno nekaj storite, da je še čas in ni prepozno za prijavo. Predvsem pa forum bere zelo veliko ljudi in je kakšen nasvet dober tudi za ostale, če se bodo kdaj znašli v taki situaciji. Takrat smo namreč vsi v šoku in ne veš, kaj bi storil, pa se spomniš, da si enkrat na kulinariki bral.... LENČA

seherezada  

član od: 19.11.2006

sporočila: 256

7. avg 2008 22:07

Blažkaa, s tem, ko ne greš na policijo, pravzaprav sosedu sporočaš, da je naredil prav, ker jih je tepel, deklicam pa sporočaš, da se soseda tudi ti bojiš. Pred davnimi leti mi je takrat štiriletna hči povedala, da jo je tepla vzgojiteljica v vrtcu in sem naslednji dan stopila do nje in jo vprašala, kdo ji daje pravico pretepat mojega otroka. Rekla je, da ni res in da si je otrok to izmislil. Takoj sem šla do ravnateljice in vzgojiteljico so takoj poklicali in jo zaslišali vpričo mene. Malo je manjkalo, da ji niso dali odpovedi, a sem rekla, da tega pač ne želim, in nato so mi predlagali, da lahko otroka dajo v drug vrtec, pa sem tudi to odklonila. Smatrala sem, da če jo dam drugam, bo zanjo večja škoda, kot pa če ostane v istem vrtcu med svojimi prijateljčki. Kaj se je nato zgodilo? Že čez par dni mi je kar nekaj mamic povedalo, da ne vedo, kaj je vzrok, ker otroci naenkrat radi hodijo v vrtec. Bogve, koliko generacij otrok bi še trpelo, če ne bi takrat posegla v njen način vzgajanja zaupanih ji otrok? Blažkaa, naredi dobro vsem otrokom v soseščini in prijavi sosedovo dejanje. seherezada

lili_stef  

član od: 18.1.2007

sporočila: 183

8. avg 2008 9:57

Isto kot Seherzada v vrtcu sem jaz doživela v šoli z mlajšo hčerjo. Res, da ni bilo nasilja, vendar je imela učiteljico, ki je ni marala.Povsod je imela petice, le slo. je bila slaba. Ko sem povedala razredničarki, da je mala obupala, ker jo učiteljica ne mara, je ta povedala učiteljici, ta pa je potem tamalo nadrla pred celim razredom. Nisem vedela kaj naj naredim, sem samo čakala. Veste kaj se je zgodilo? 100% preobrat. Začele so padati petice, če je potrebovala kaj, je vedno njo ponucala, ker je bila mala zelo ustvarjala. Če me sreča še danes, me vpraša kako je z njo.Če pa bi nekdo izvajal nasilje nad mojim otrokom, bi pa brez pomiselka poklicala policijo in ga ovadila za nasilje in grožnje. Kaj pa , če bo naslednjič še hujše? lili_stef

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. avg 2008 14:38

Ta vlak s policijo in zdravnikom in umiranjem deklic je šel verjetno mimo. Tip se verjetno še vedno petelini, punčke so pa preplašene. Tip se bo verjetno še petelinil, ker očitno rabi to, da se znaša nad šbikmi (a ima partnerko, če jo ima, grem stavit, da jo redno pretepa). Tipi, ki se znašajo nad šibkimi, se ponavadi zelo zmanjšajo, ko imajo komunikacijo z odraslimi - to je takimi, za katere ocenijo, da se jih ne bojijo. Za naprej imaš dve možnosti. Prva je, da greš enkrat informativno na policijo (če imate kolikor toliko korekten policijski servis v vaši lokalni skupnosti), poveš, da imate enega nasilneža, ki je udaril otroke in ka storiti točno v primeru tega konktretnega nasilneža. Ker model ni bil do prejšnjega tedna angel, potem je pa out of nothing natepel otroke - zanesljivo so ga policisti že kdaj obravnavali in ga poznajo. In če so ga že obravnavali in če imate korekten policijski servis v lokalni skupnsoti, potem bodo policaji kdaj naredili kak obhod, modela pobarali kako in kaj na splošno in te stvari in bo vsaj za nekaj časa mir. Druga možnost je pa bolj zahtevna: moraš vsaj dobro poznati koga, za katerega veš, da se ukvarja z borilnimi veščinami in potem se naj očetje deklic v spremstvo borilnega mojstra zglasijo pri nasilnežu in z najbolj mirnim tonom na svetu povedo, da je njihove otroke tepel in strašil prvič, zadnjič in nikoli več. In ni treba povedati nič drugega, kot zgolj tale tekst. Nobenih dodatnih stavkov, nobenih fizičnih stikov, nič od tega. Samo decidiran stavek in prednost množice. Tak jezik pretepači šibkih zelo zelo dobro razumejo. In potem je ponavadi za dolgo časa mir. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti