Sosed pretepel sedemletnice

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

4. avg 2008 23:03

1. Ne spreminjati kraja dogodka in poklicati policijo.

2. Skrbeti za otroke, dokler se ne pomirijo.

3. Dokumentirati poškodbe, fotografije, dežurna ambulanta in Potrdilo.

4. Spremljati, kaj se bo zgodilo s prijavo.

5. Otrokom pojasniti okliščine ( najbrž pije, da je nasilen, da je bil pred tem sončev mrk in so ljudje bolj sitni), jim pojasniti, da boste storili vse, da se ne bo ponovilo in da ga bo sodnik kaznoval.

6. Takoj poiskala psihično pomoč za otroke. Gre za nasilje in je treba strokovno delo.

7. Pisati dnevnik, kaj se dogaja. Pogovori, klici ipd. Podatki o pričakih, ki b jim čimveč privabila na kraj. Vsak glas šteje.

 

Takoj napisati doma vse izjave deklic, ker bodo pozabile v 4 letih, kolikor bo trajal postopek.

Posebej: ne pogovarjajte se s storilcem. Nič.

F r i n a

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

5. avg 2008 6:37

Uradno: poklical policijo, razmislil o civilni tožbi

 

Neuradno: nalomil bi ga ko mačka, da bi moral on tožiti mene

Drejček

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

5. avg 2008 6:50

Verjetno ima sosed živce že cisto na robu, zato je res potrebno ukrepat( po pravni poti) , da se ne zgodi še kaj hujšega.

kobra 1

macadamia  

član od: 17.5.2007

sporočila: 217

5. avg 2008 7:14

Vsekakor bi poklicala policijo. Brez pomislekov. macadamia

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

5. avg 2008 8:19

Isto- zdravnik in policija. Takoj.

čoko

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

5. avg 2008 8:28

no pa napiši kaj si naredila in kako se bo izšlo anaeva

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

5. avg 2008 8:43

prvo zdravnik + priče in zabeležiti, poslikati in seveda policija. Tudi jaz bi razmislila o tožbi... Me pa res zanima kako se bo stvar odvijala dalje in kaj si storila? Tu velikokrat marsikaj svetujemo, manjka pa povratna informacije, ki bi lahko bila koristna tudi ostalim in nenazadnje vsi želimo z nasvetom pomagati in smo veseli, če je pomagalo. To pa izvemo le, če se vsa stvar ne zaključi zgolj z nasvetom....

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

5. avg 2008 8:52

Kako lahko nekdo pretepe tujega otroka? Je morda krivo vreme? Nekdo prereže delavcu na višini varovalne vrvi, drugi tepe tuje otroke, ja, kaj se dogaja z ljudmi? Nihče si tega ne bi smel privoščiti, zakon bi pa moral biti bolj strog in dosleden, saj sem danes prebrala, da so po zaslišanju rezalca vrvi kar izpustili. Kaj pa če bo dejanje ponovil, delavci namreč še vedno barvajo stavbo. In tole z dekletci, si šla na policijo? Kaj so ti rekli, ga sploh niso povabili na zaslišanje, da jim ga ne bi bilo potrebno spustiti domov. Res ne morem razumeti, kaj se zadnje čase dogaja. daga

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

5. avg 2008 9:09

Mene je strah. Sploh pa v bloku. Človeka lahko zašiješ do onemoglosti potem pa te je dalje prekleto strah, kaj si bo še domislil oziroma kaj bo v prihodnje. Miroval ziher ne bo.

Hudičeva je ta zadeva. Najbolje bi bilo, da obe družini stopita do tega človeka in kar je najbolj mogoče mirno reagirata na stvar s pogovorom s tem sosedom.

Zato, ker ste v isti hiši - v bloku. Res grozno!

Titta

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

5. avg 2008 9:17

Kaj smo mi kot starši naredili? Mamica deklice s pritličja (ki je bila prav pretepena) je po dogodku poklicala dekličinega očeta (ločena družina) in mu povedala kaj se je zgodilo. On ji je svetoval naj deklico pelje v stanovanje in da bo že on uredil prijavo na policijo. Moj mož oziroma oče deklic, ki sta "jih dobili za ušesa" je pa iz službe prišel domov ob 18.00 in ko sta oz. smo mu povedale kaj se je zgodilo ( ob cca. 13.uri) je pozvonil pri sosedu in ga dobesedno "nadrl kot psa". Da kaj se gre, da naj deklice pusti pri miru, saj so pred svojim blokom, da nikogar niso motile, da če bi bil normalen tako kot drugi (sosed je star cc. 45 let in nikoli ni hodil v službo, ločen ter živi od DSP) bi ob tem času bil v službi ne pa da pretepa tuje otroke. Zahtevam, da se deklicam nikoli več ne približaš na manj kot 10 metrov in če ju še enkrat samo grdo pogledaš, ne hodi niti v svoje lastno stanovanje, je bil zadnji stavek, ki mu ga je izrekel moj mož. Upam, da se nikoli več nič podobnega ne zgodi. Komurkoli. blažkaa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti