Sosed pretepel sedemletnice

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

tema odprta - 4. avg 2008 20:59 | ogledi: 4.435 | odgovori: 44

Danes se je v našem bloku oz. pred njim dogajala prava drama. Namreč, sosed (cca. 45 let) je dobesedno pretepel tri sedemletnice, ki so se igrale pred blokom.

Deklice so lepile slikice v albume in pri tem sedele na klopi pred blokom. Ker so postale žejne, sta sestrici (najini hčerkici) prišli domov (3. nadstropje) po sok, tretja deklica pa tudi po sok k sebi domov; stanuje na pritličju istega bloka.

Čez približno 10-15 min pride najina starejša domov povedati, da so končno dobile slikico za v album, ki so jo takooooo dooooolgo čakale. Ostali dve pa stečeta še v pritličje drugi mamici isto povedati.

No, in enega soseda, ki živi v našem bloku tako zelo zmoti, da so deklice v 10-15 min kar 2x stekle gor in dol po stopnišču, da je prišel pred blok in jih pretepel. Dobesedno

Prišel je ven, stopil pred deklice, začel vpiti, da kaj se grejo, da zakaj so kar 2x stekle gor in dol in ko mu v strahu povejo, da so enkrat šle si po sok drugič pa povedati mamama za slikico, je dobesedno znorel.

Najini hčerkici je potegnil za ušesa in ju udaril po glavi, deklico, ki je bila zraven pa je potegnil za obe ušesi, jo uščipnal v roko, ji le-to zvil, jo udaril po glavi, jo "fejst po riti, da je kričala" (besede deklic) in jo porinil tako močno, da je padla po tleh in se udarila v obe koleni.

Vse tri so seveda zelo jokale, a v blok jima ni dovolil. Stal je pred vhodom, potegnil GSM iz žepa in se delal, da z nekom govori. Rekel je, da je ravno pretepel tri punce, ki so tekale po stopnišču in da to ni nič, kaj bo šele naslednjič.

Potem je odšel v stanovanje in naravnost na okno, ki je nad klopco na kateri so deklice sedele (in jokale). Nato je mimo prišel sosede iz sosednjega bloka in jih vprašal zakaj jočejo one pa so mu povedale, da jih je tapata sosed pretepel in da jim sedaj niti domov ne pusti. On se je pa oglasil z besedami: Kaj se pa lažete, smrklje? To še ni bilo nič, naslednjič bo veliko huje!!!

In sedaj vprašanje: Kaj bi vi naredili, če bi se to zgodilo vašemu otroku oz. otrokom?

blažkaa

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

4. avg 2008 21:09

Težko se odločim, kaj bi naredila. Verjetno bi v prvem trenutku v navalu besa pozvonila pri tem sosedu in mu jih pošteno napela - ajoj, če samo pomislim kako bi mi "počil film"! Ampak mislim, da to ni najbolj pametna stvar - zato pravim "v prvem trenutku". Mislim, da bi bilo pametneje - če bi se seveda uspela toliko obvladat in pomirit - da bi poklicala policijo in podala prijavo. Naj me kdo popravi če se motim, ampak mislim da je to koneckoncev napad in lažja telesna poškodba. Issi

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

4. avg 2008 21:12

brez pomislekov bi jih odpeljala do zdravnika,zaradi posledic fizičnega nasilja,poklicala policijo in naslednjič dobila enega na črno,da bi si zapomnil za lep čas ne hecam se sicer sem proti nasilju in sem vedno mnenja da lepa beseda lepo mesto najde,toda nestrpnežem vrnem z enako ali malo močnejšo varianto anaeva

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

4. avg 2008 21:13

no z Issi sva naenkrat oddale skoraj enako mnenje anaeva

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

4. avg 2008 21:18

Prijavite ga policiji zaradi nasilja in groženj. matilda

tresk  

član od: 4.8.2006

sporočila: 115

4. avg 2008 21:19

Jaz bi jih tudi odpeljala do zdravnika, ki bi tudi poslikal posledice (to je rane, ki so jih dobile) in vse opisal. Pol bi pa poskušala dobiti kakšno pričo (mogoče je še kdo poleg deklic kaj videl in bi bil pripravljen potrdit), nato pa direktiva na policijo. Mislim, to da se nekdo znese nad tvojim otrokom, samo zato, ker je 2x tekel po stopnicah, pa presega vse meje. Aja, pa šla bi še do njega in bi mu povedala, da zaenkrat bom šla samo na policijo, da če jih pa še kdaj samo grdo pogleda, bo pa videl kaj bo naslednjič! Follow your dreams....

neznan uporabnik

4. avg 2008 21:29

takšno dejanje ti pa res pritisk dvigne, jaz bi šla na policijo pa k zdravniku takoj, potem pa še tega soseda najrajši kje na samem pričakala...sam to nebi bilo prav... lovebeyba

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

4. avg 2008 21:39

O, blažkaa, saj ne morem verjeti ....kot prvo težko verjamem, da mi ne bi počil film, ker kar se tega tiče imam pa zelo nizek prag tolerance. Ravno danes sem dobila izvide iz ZD, kamor sem pred kratkim peljala najmlajšega, kjer je pisalo, da sem zelo zaščitniška mama ..... sicer ne vem, kako je zdravnica dobila takšno mnenje, saj se mi sam pregled ni zdel nič posebnega, ampak verjetno bo že nekaj na tem.... Strinjam se pa s predhodnicami, predvsem s tresk. katjushka

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

4. avg 2008 21:40

Ne morem verjeti, tudi sama imam dve hčerki...

Blažkaa, kakšen je drugače ta sosed? A se ti je zdel že kdaj prej čuden? Kaj pravijo punčke?

 

Glej, jaz ne bi čakala niti sekundo in bi poklicala policijo. Še prej pa reci puncam, naj povedo, kaj vse se je TOČNO zgodilo. Včasih otroci malo pretiravajo, sploh ko vidijo, kako jih poslušamo z razširjenimi očmi... pa da si ne bi potem pred policajem premislile in bi vse skupaj izpadlo, kot da ste nevrotični starši klicali policijo zaradi ubogega soseda, ki bi rad samo mir... Pa ne mislim niti slučajno, da so si punčke to izmislile (da ne bi tako zgledalo), samo mogoče so kakšno malenkost dodale in bi potem sosed hitro izpadel nedolžen in rekel, glej smrklje, ko lažejo...

Oh, stisni ju in ju potolaži...

jasna

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

4. avg 2008 21:42

Aja, pa še to. S policijo ne čakaj predolgo. Po navadi rečejo, zakaj nas niste pa takoj poklicali?

jasna

Jurca  

član od: 24.1.2008

sporočila: 23

4. avg 2008 22:55

Ja, tudi jaz mislim tako; takoj na policijo pa k zdravniku tudi, sami pa raje ne ukrepajte, čeprav bi ga najbrž radi z lastnimi rokami ..., ker bo vsako vašo besedo proti vam obrnil. Deklice pa potolažite in jim povejte, da boste pazili nanje, da jih ne bo preveč strah. Če je bilo res hudo, mogoče ne bi bilo odveč povprašat kakega psihologa za nasvet. Ja, pa jasna ima tudi prav. Naj punce povejo vse natančno tako, kot se je zgodilo. Tudi če bodo povedale nekoliko blažjo obliko, sosed ni imel pravice. Jurca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti