Bazilika

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

7. avg 2008 12:28

Pravkar sem skuhala čebulno juho in ji dodala koromačevo cvetje. Ugotovila sem, da je zelo okusno. Zadnjič sem pozabila napisati, da uporabljam to cvetje tudi za jetrca, ki jih pa zadnje čase pri nas bolj malo jemo. Baziliko pa imamo navado saditi med paradižniki, seveda pa tudi v lonček, da je bližje kuhinji. daga

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

7. avg 2008 16:03

Vsako leto imam baziliko v lončkih, katerekoli sorte, pa vedno lepo rastejo. Posebej lepa je magic Blue in Magic White, zrasteta v grm, ki ga ne objameš z rokami. Res pa cvetoče vršučke pogosot režem, da se lepo razvejita.

rimljanka - zasebno mnenje

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

15. jan 2010 8:20

vesnal je včeraj odprla temo z enakim naslovom in vprašanjem, kje v LJ kupiti svežo baziliko. Glede na to, da jo lahko tu "na kmetih" kupimo v vsakem malo večjem marketu, bi rekla, da je v prestolnici to še toliko enostavneje najti (Mercator, Lidl, Hofer, Tuš, Spar, cvetličarne,...) Ognjič

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

15. jan 2010 9:14

Jst sem jo par mesecev nazaj kupila v Lidlu pa se mi je posusila v 14 dneh. Najbrz nisem prav skrbela za njo. Poleg tega sem imela polno nekih malih mušic po stanovanju. Ko je šla bazilika, so tudi mušice izginile. Drugače sem jo pa videla tudi na tržnici. Lizzie

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

15. jan 2010 9:15

Hvala bom šla malo pogledat po večjih marketih

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

15. jan 2010 9:22

Ja, sredi mrzle zime, ko je zunaj pod 0, ko je dneva 8 ur ali malo več, pa še ta je temačen, pač ne mporete pričlakovati, da bo bazilika rastla kot sredi poletja na vrtu. Je le rasltina tolih krajev. Da o tem, kakšne šoke preživi od rastlinjaka, kjer so jo vzgojili, do vašega doma...

rimljanka - zasebno mnenje

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

15. jan 2010 10:42

Jaz sem bazilike v lončkih videla včeraj v Lidlu, vendar so bile vse v dokaj slabem stanju, delovale so mi uvelo. Cena pa je bila nekaj več kot 1,80 EUR za lonček. ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

28. jan 2010 22:20

Jaz imam pa prbližno pol metra visoko baziliko na kuhinjskem oknu. Majhno sadiko sem kupila v Lidlu. Uporabljam jo samo za okras in vonjat, ker v hrani jo pa ne maram. Nima pa tako izrazitega vonja kot poleti, ko jo "greje" pravo sonce. Spela

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?Dragička
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti