Kaneloni

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

tema odprta - 18. dec 2002 16:29 | ogledi: 5.197 | odgovori: 8

Pri nas doma pripravljamo kanelone polnjene s šunko in sirom ali samo s sirom. Zadnjič pa sem v gostilni jedla polnjene z gobami. Ali jih je že kdo delal in mi lahko zaupa recept? Ali pripravlja kdo kanelone še s kakšnim drugim nadevom?

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

18. dec 2002 18:35

Pri nas ga delamo z mesnim nadevom. Eno večjo čebulo zrežemo na drobno. Na malo olja prepražimo čebulo, da postekleni,nato dodamo cca 30 dag mletega mesa (za 4 osebe...to je 8-10 palačink), dodam poper, sol, pol knor goveje kocke, malce rožmarina, bazilike in mešanice mediteranskih začimb (lahko tudi ne) in pražim. Ko se začne malce "prijemati" za posodo, prilijem nekaj vode... Pražim cca 30 min. S tem nadevom nadevamo palačinke. Pa prijetno kuho! lp Martina

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

19. dec 2002 8:50

Jaz jih polnim z nadevom iz mletega mesa in gob. Veckrat pa jih nadevam tudi s spinacnim nadevom. Domaci imajo zelo radi obe varianti. Navadno pa uporabljam kupljene kanelone od Barille, ki jih ni teba kuhati. ribica

romi  

član od: 2.8.2002

sporočila: 27

19. dec 2002 8:55

Jaz delam kanelone približno tako kot Martina. Potem dam nadev na palačinko, jo zavijem in paniram. Mnjam. Ampak jih delam precej redko, ker je kar nekaj pacanja. Jih pa potem z večjim užitkom pojemo. Za prilogo obvezno francoska solata. Romana

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

19. dec 2002 16:50

Pozdravljeni! Kot idejo vam opišem moj način priprave kanelonov: naredimo slane palačinke (lahko pa tudi kupite prave kanelone, narejene iz testa za testenine) in jih nadevamo s špinačo in sirom. Zavijemo jih v zvitke, jih postavimo v pomaščen pekač, prelijemo z bešamelo in sirom ter gratiniramo v pečici. Včasih naredimo polnjene s kuhanim pršutom, feto in gorgonzolo ter šampinjoni, ki smo jih poprej narezali in prepražili s česnom in peteršiljem. Ali pa klasika - polnjeni z mletim mesom, preliti z bešamelo in parmezanom ter gratinirani. Redko jih paniramo in ocvremo, saj so že v "naravnem" stanju precej nasitni, zraven ponudimo veliko sveže mešane solate. Lep pozdrav in veliko užitkov v prihajajočih praznikih. Pa veliko pomoči v kuhinji vam želi Tanja TanjaG.

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

24. dec 2002 4:05

Hojla! Rebeka, morda ti bo malo v pomoč. Kaneloni z gomjim nadevom. Za dobre kanelone je osnova doma pečeme slane palačinke iz pivskega testa za palačinke. Na sesekljani šalotki prepražimo na rezance narezan prekajen telečji jezik in prav tako na rezance narezano šunko pizza. Dodamo na lističe narezane jurčke in Pražimo par minut. Prilijemo nekaj žlic sladke in nekaj žlic kisle smetane ter dušimo. Zgostimo z žlico gobove juhe. na koncu dodamo še sesekljan peteršilj in na rezance narezano kislo kumarico. Koičine so odvisne od Števila palačink, ki jih želimo nadevati. Nadeva ne solimo, ker je ravno prav slano od jezika. Nadevane palačinke spnemo z zobotrebcem, paniramo in ocvremo. Ponudimo kot prilogo kakšnim zrezkom v omaki ali pa samostojne s tatarsko omako. LP Ažo-koh!

TIUBA  

član od: 5.1.2002

sporočila: 157

25. dec 2002 13:41

Jaz sem že iskala testenine -kanelone, pa jih še nisem našla. Kje jih vi dobite?

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

27. dec 2002 15:26

Kanelone-testenine-se dobi v kaksni vecji trgovini. Sem jih ze opazila, vendar se ne spomnim tocno kje. Jaz pa jih kupim kar v Italiji. lp Martina

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

29. dec 2002 17:05

V Intersparu ali pa v Mercator centru od Barille (modra škatla!). LP Saša Sporočilo je spremenil(a) Venturini dne 29. dec 2002 18:34:38

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti