Zavrel mi je pesto

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

5. avg 2008 3:00

Sloncica in psenicnik, a potem mrzlega jeste kar odmrznjenega...to meni nekako ne gre... Ne morem verjet, da ga pa uporabljate samo za testenine oz. termično obdelanega katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

pšeničnik  

član od: 11.9.2007

sporočila: 61

5. avg 2008 9:21

katka lopatka žal te moram razočarati, kajti res še nisem pesto mazal kar na kruh ali kako drugače poizkusil, kot na testeninah ali pa dodal kakšni drugi jedi. Vzamem na znanje. lep, ne prevroč dan želim pšeničnik

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

5. avg 2008 12:03

Tudi jaz jem pesto namazan na kruhu. Katka, nisi edina. Pa tudi grški namaz iz oliv, ki ga imajo včasih pri Hoferju, je zelo dober. riba-ribica

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

5. avg 2008 12:56

Meni se zdi fantasticen tudi kot dodatek k zelenjavi na zaru (buce, melancane, witlof, paprike, paradajz) ali k pecenemu krompirju, sem ga pa tudi ravno vceraj jedla na kruhu kot midnight snack (kosilo in vecerjo sem izpustila, ker je bilo prevroce, ampak tam nekje okrog polnoci sem zacela brskat po hladilniku...:))) ). lp, proxima

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

5. avg 2008 13:22

..pa rezina sira gor... Lisa

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

7. avg 2014 11:10

Bom kar tukaj nadaljevala.Hčerka je z fantom cel popoldan delala pesto genovese.Letos se nam je prvič zgodilo,da je pesto po nekaj urah začel spreminjat barvo na rjavo,kot da bi oksidiral.Uporabljali smo samo dobre sestavine..pecorino,parmezan,pinjolie, odlično olivno olje.Enih 12 porcij smo takoj dali v skrinjo,nekaj pa pustili v hladilniku,da vidimo kaj bo z njimi.Na sliki se lepo vidi primerjava..levo je iz skrinje,v sredini je rjavo samo na vrhu,dočim kar jih je bilo v hladilniku v pvc lončku pa so vsi rjavi.Okus je dober,moti nas barva.Ve mogoče kdo zakaj je do tega prišlo?

 

Vrtejbenka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

7. avg 2014 13:16

Bi znalo biti (ampak, to je le hipoteza), da je letos bazilika, ko je tako vreme, enostavno preveč sočna, vsebuje preveč vode in potem posledično še v zmleti tečejo encimski procesi, pri katerih sodeluje kisik, torej pride do oksidacije, ki se je, po moje, zgodila tu. Zanimivo bi bilo primerjati, če bi ob sicer enakih sestavinah, uporabili že malo uvelo baziliko.

Po mojih izkušnjah sicer bazilika, če jo zmeljemo na siuho, brez ola, ohrani lepšo barvo, šele zmeti potem dodam olje.

rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 07. 2014 13:17

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

7. avg 2014 13:51

Brez veze se sekirat, vrž u kanto pa bo mir ;:)

hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti