Aparat za sladoled

toppy  

član od: 10.12.2007

sporočila: 282

tema odprta - 2. avg 2008 17:29 | ogledi: 25.043 | odgovori: 10

Ojla,zopet se obračan na vas,tokrat sem v naglici pospravljanja zavrgla knjižico od aparata za sladoled v kateri je zapisanih nekaj receptov in kako dolgo se sladoled dela...Prosim,če mi kdo pomaga razjasniti kako dolgo naj aparat melje sladoled in kakšen enostaven recept bi bil dobrodošel.

Hvala.

toppy

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

2. avg 2008 21:14

Če so sestavine ohlajene, moj aparat (1,2 l) naredi v slabe pol ure. Ko se zgosti je naret. Za recepte pa je že katka dala linke. katjushka

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

13. avg 2009 10:29

A res nobena tega ne pozna? LP petardica

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

13. avg 2009 12:06

Sem bila prepričana, da se bo javila katera, ki ima to mašinco. Moj aparat za sladoled je sicer drugačen (imam tistega, kjer pustiš posodo v zmrzovalniku), ampak, ta sistem na tvoji sliki sem videla v malo drugačnem designu. V sredino,  tja kjer je metlica, daš seveda mešanico za sladoled, zmrznjen jogurt ipd. V večjo posodo napolniš zdrobljen led, ki si mu dodala nekaj nekaj soli in zelo malo vode (ne sme biti tekoče!)

Sladoled miksaš 20 do 30 minut in nato daš posodo za sladoled (brez metlic) v zmrzovalnik, da se strdi.

Domači zmrznjen jogurt naredim pa tako:

4 dl lončka sadnega jogurta (moji so nemastni in oslajeni z natreenom ipd.)

1 dl sladke smetane

3 dl sadja (po navadi istega, kot je v jogurtu)

Sladilo ali sladkor po okusu.

 

Najprej pripravim sadje tako, da ga segrejem (še posebej če gre za gozdne sadeže in jagode), primerno osladim in pustim da se ohladi  v hladilniku.

V posodo stresem jogurt, smetano in sadje in pustim, da aparat meša kakšnih 20 minut. Sama pomagam tako, da vsake toliko časa postrgam maso, ki se prime na stene posode. Ponudim takoj.

Zelo dober je tudi iz limoninega ali limetinega jogurta, ki ju sicer samo kot jogurt ne maram. V tem primeru vzamem 3 jogurte 1 dl smetane, in limonin ali limetin sok s sladilom po okusu.

 

 

 

Vanja

Negramodelo  

član od: 26.12.2010

sporočila: 4

19. maj 2011 21:57

Vseee teme sem prebrala. Tiste, ki jih imate ga hvalite samo ne vem točno kje so finte dobrega parats - kot recimo za peko kruha ko je finta v 2 metlicah.

Našla sem tole stran http://www.italiankitchenaids.com/products.php?cat=37

Katerega bi vi izbrale če bi izbirale namesto mene.

HVALA VAM

Negramodelo

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

20. maj 2011 9:44

ce imas prostor na pultu prvega, ce imas pa stisko s prostorom ali pa ce ga bos uporabljala maksimalno vsak drug dan pa 27-tega.

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

20. maj 2011 10:38

Atina, ta sladoledar od Nemoxa je z vložno posodo, katera se hladi v zamrzovalniku. Naenkrat lahko pripraviš eno porcijo, potem pa spet posodo nazaj v zamrzovalnik za kar nekaj ur.

Tisti italijanski  zgoraj so pa s kompresorjem in daš lahko delat sladoled enega za drugim. Ker je precej težek, je najbolje imeti stacioniranega na enem mestu.

Lijana

gaja 1  

član od: 29.12.2006

sporočila: 378

17. apr 2014 12:45

Pozdravljeni, 

ima mogoče katera aparat Gourmet Maxx Eismaxx?

Malo me moti, ker naredi samo pol litra sladoleda. 

Kakšne izkušnje?

Lp

gaja 1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti