Pastis

nezica88  

član od: 1.8.2008

sporočila: 1

tema odprta - 1. avg 2008 21:43 | ogledi: 3.108 | odgovori: 6

Živjo,

a mi lahko kdo prosim posreduje recept za to francsko pijačo? Ga ni prav nikjer mogoče najti, vsaj meni ne uspe ... Hvala in LP

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

2. avg 2008 20:34

Če ste iz Ljubljane, pastis občasno lahko najdete v Leclercu. Pri "najboljšem sosedu" pa skoraj redno imajo na voljo pernod, kar je v bistvu isto kot pastis, samo od drugega proizvajalca.

Miroslav Vulović

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

3. avg 2008 8:32

Ko smo ravno pri pernodu in ostalih janežovih žganjih, ima kdo Goljatov recept za ribje fileje v omaki iz pernoda? Nikjer ne najdem svojih "ribjih" receptov, imam pa še nekaj uzota, ki ne gre v promet. Ta omaka pa je bila zelo dobra. mimika

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

3. avg 2008 13:53

a morda misliš na filete iz morskega lista po normandsko? rabiš 4 liste, 200g škampovih repkov, 200g šampinjonov,2dl ribje osnove, 1dl sladke smetane, 0,5dl belega vina, uzo (ali pernod), maslena kocka, sol, mleti beli poper. Liste filiramo, solimo, zvijemo in ovijemo z vrvico, položimo v ponev ki smo jo namastili z maslom, dolijemo vino, dodamo šampinjone in na hitro pokuhamo. Zalijemo z ribjo osnovo in sladko smetano, zgostimo z masleno kocko, solimo, popramo, dodamo uzo, škampe, prevremo. Recept je res dober (upam da misliva istega), a omako lahko narediš brez škampov in šampinjonov tudi k drugače pripravljeni ribi. Lisa

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

3. avg 2008 14:24

mimika, jaz imam med tvojimi recepti zgolj recept za Piščanca v belem vinu s pehtranom v rimskem loncu (tu je omenjen pernod/pastis), a si tega imela v mislih?

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

3. avg 2008 20:57

Lisa, ja nekaj takega je bilo v tisti omaki. Hvala. mimika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti