Stročji fižol?!?

Muffsy  

član od: 5.8.2006

sporočila: 330

tema odprta - 1. avg 2008 12:51 | ogledi: 60.015 | odgovori: 11

Lepo lepo lepo bi prosila, če mi nekdo napiše, kako poteka kuhanje stročjega fižola. Joj, kako trapasto vprašanje, ampak ne vem, ali gre tako, da v slan krop daš stročji fižol in ga kuhaš ali ga daš kar direkt na štedilnik, moraš solit ali ne ...

Lepo prosim! Hvala!

LP

Muffsy

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

1. avg 2008 12:54

Jaz ga dam v slani krop. Kuham po potrebi od 30 min do 1 ure. Odvisno od sorte fižola. Potem pa ga najraši še toplega pojem s kislo smetano. K

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

1. avg 2008 12:56

Frišnega vržem v krop, katerega ne solim, ker soli praktično ne uporabljam (na splošno). Zamrznjenega pa dam dikretno iz skrinje v mrzlo vodo, največkrat v ekonom lonec.

Loni Makaroni

Muffsy  

član od: 5.8.2006

sporočila: 330

1. avg 2008 12:58

Reees najlepša hvala za tak hiter odziv! Super! Muffsy

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

1. avg 2008 13:01

S stročjim fižolom nimaš kaj falit... Jaz ga navadno kuham na pari, tako da dam vse potrebno v kozico in nato dam vse skup na štedilnik, da počasi zavre. Kakih 20 do 30 minut in je ravno pravi. Sicer pa sem zadnjič malo pozabila nanj in ga kuhala kar uro in četrt in je bil ravno tako krasen - prav nič razkuhan. Mogoče pa je tudi od vrste odvisno... Prej sem pa imela v navadi vreči očiščene stroke v že vrelo osoljeno vodo. Staša

paeonnia  

član od: 11.6.2007

sporočila: 54

1. avg 2008 14:07

Jaz pa v loncu zavrem samo kak 2 cm vode, malo solim, dodam vejico šetraja in stročji fižol kuham dobrih 15 minut. Všeč mi je, da je še čvrst. Včasih ga zabelim z zdrobljeno feto, pomešano z malo jogurta in čilija. Včasih pa na treh četrtinah kuhanja dodam paradižnik (svež, zmrznjen ali iz konzerve), posteklenjeno čebulo, malo olivnega olja in kakšno začimbo, kuham še kake 20 minut in po potrebi zgostim z drobtinami. Skupaj s pečenim mladim krompirjem v lupini s petršiljem eno mojih najljubših kosil. MMMM, stročji fižol... paeonnia

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

8. avg 2008 11:33

Jaz imam pa drugo vprašanje.Moja2 starša sta letos 1. nasadila stročji fižol...in danes je teka fižola odločno preveč...zdaj pa ne vemo kako bi ga zamrznili. Mami pravi,da ji je 1x cela skrinja smrdela po fižolu in ga ne upa zmrzniti. Zdaj pa ugotavljamo ali ga damo surovega v skrinjo ali kuhanega?Ker vlagali ga pa ne bi... Roncolino

skrzolin  

član od: 15.7.2008

sporočila: 89

8. avg 2008 11:43

Jaz v skrinjo dajam kuhanega (v slani vodi), tako, da ga pred uporabo samo za minuto ali dve prevrem v vreli vodi. Vedno je odličen in v skrinji ne smrdi. skrzolin

maserka  

član od: 19.5.2006

sporočila: 212

8. avg 2008 11:46

Mi ga damo surovga,al pa blaširanga ... pa nikol ne smrdi .... maserka

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

8. avg 2008 11:49

Pri zamrzovanju je potrebno upoštevati, da če daš naenkrat v skrinjo večjo količino hrane, to dvigne temperaturo v njej. Posledica je, da zamrzovanje traja dlje časa, hrana se tačas "cmari" in seveda oddaja vonj. To se posebej maščuje pri aromatičnih zadevah - kumare, por, fižol. Te reči je zato treba dati v dvojne vrečke in zamrzovati po malem, oziroma/in znižati temperaturo v skrinji na minimum. Tako se bo zamrznilo na hitro, vonjave se ne bodo razvile. Lisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti