Kaša za zajtrk

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

tema odprta - 1. avg 2008 11:31 | ogledi: 11.059 | odgovori: 16

Spominjam se, da smo v Skandinaviji jedli za zajtrk kašo. Od tega je že ene 15 let, tako da se prav veliko ne spomnim, vem samo, da je bila dobra... In zdaj, ko mi zmanjkuje idej za zdrave zajtrke, sem se spomnila nanjo. Zdi se mi, da je bila ječmenova, nisem pa sigurna. Pa mleko, pa sladko je bilo...

Kakšna ideja?

jasna

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

1. avg 2008 11:36

Ne vem odgovora na tvoje vprašanje, si me pa spomnila, da je pri nas mama skuhala večkrat ovsene kosmiče na mleku (na isti način kot npr. riž). Mmmm kako je bilo to dobro. Če vržeš noter še kakšno suho marelico, slivo ali zdrobljen lešnik, je verjetno še boljše. Zelo dobra je tudi prosena kaša na mleku. matilda

toppy  

član od: 10.12.2007

sporočila: 282

1. avg 2008 11:49

Mmmmmmmm prosena kaša kuhana v mleku pa če notri pade kakšno suho sadje iz meda je še bolj dobra. toppy

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

1. avg 2008 11:54

Če je sladko, je sigurno dobro … in vse kar je dobro … Na enak način lahko skuhaš tudi ajdovo kašo.

angie.orhideja  

član od: 14.7.2008

sporočila: 866

1. avg 2008 12:05

Naša stara mama pa tudi moja mami je v časih, ko smo bili mi še otroci večkrat skuhala proseno kašo na mleku brez da bi dodala kakšno sadje in je bilo kljub temu zelo dobro. Naredila pa je isto kot pri kuhanem rižu. angie.orhideja

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

1. avg 2008 14:03

Punce, hvala vam.

Matilda, a bi prosim napisala, kako se naredijo ovseni kosmiči na mleku, nekako si ne znam predstavljat, jaz jih vidim samo v jogurtu in občutek imam, da med kuhanjem razpadejo. No, najbrž da ne?

jasna

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

1. avg 2008 14:32

Ovsene ali druge kosimiče sicer največkrat jem z jogurtom, ko pa jih z mlekom, pristavim posodo s kosmiči in hladnim mlekom ter pokuham. Ko odstavim, nekaj časa pustim, dodam še malce medu. Včasih pa dam v mleko še rozine.

Razpadejo ravno ne, je pa vse bolj pocasto, samo meni je pozimi prav

Loni Makaroni

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

1. avg 2008 16:31

Kosmiče vkuhaš v vrelo mleko (mi smo dodali še malo vode). So se pa kuhali kar dolgo, lahko tudi do pol ure. Res se napnejo in postanejo malo pocasti, kot je napisala Loni. Kaša mora biti na koncu mehka, kosmiči ne smejo biti več trdi. Med kuhanjem jih malo posoliš, na koncu pa lahko dodaš malo masla. V bistvu tako, kot bi delala riž na mleku. Se še vedno spomnim papirnate embalaže, v kateri so bili takrat kosmiči - vijola z rumenimi klasi ovsa... matilda

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

1. avg 2008 20:20

Poglej od kulinarike recept Mlečna ajda s suhim sadjem. Vem, da to ni kar si iskala, po moje pa je ful dobro.To najdeš pod papice za dojenčke. Jaz bi že probala, pa sem še na ločevalni in takoj, ko končam , jo probam. Lep pozdrav! Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti