Višnjev zavitek

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

tema odprta - 31. jul 2008 22:16 | ogledi: 8.340 | odgovori: 6

Iščem recept za višnjev zavitek, ki smo ga letos dostikrat kupili na morju in nam je bil zelo všeč.

V vlečenem testu je nadev iz višenj, vendar višnje niso samo potresene po testu, temveč je notri kot nekakšna rahlo želirana masa.

Mi lahko katera svetuje v zvezi s tem?

Hvala!

Simona

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

31. jul 2008 22:39

Doban, meni pa vedno v višnjevem zavitku nadev pride malo podoben želeju - pač na mestih, ko se višnje sprimejo s testom in se testo malo prepoji...To še bolj pride do izraza pri mrzlem zavitku. Res je, da vse zavitke delam z zmrznjenim listnatim testom in ne z vlečenim, bolj naraste in je vse skupaj mehkejše, puhasto, sočnejše. Testo pa čisto na tanko premažem tudi s kislo smetano, preden gor potresem višnje in jih seveda sladkam. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

skrzolin  

član od: 15.7.2008

sporočila: 89

31. jul 2008 22:40

Menim, da so v tem zavitku uporabljene višnje iz kompota. V tekoči del kompota je verjetno dodan škrob (podobno, kot skuhamo puding, le da je količina škroba malo manjša) in tako nastane rahlo želirana masa. Nato pa se v to maso dodajo še prej odcejene višnje. Po želji se lahko masi doda sladkor, mogoče malo ruma ali kaj podobnega. Mislim, da je to to, lahko pa se seveda tudi motim. Lp skrzolin Sporočilo je spremenil(a) skrzolin dne 31. jul 2008 22:41:45

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

1. avg 2008 1:27

Aja, pa seveda, višnje iz kompota in malo soka od njih, kot je napisala skrzolin, pa nekako to ven pride... Ne vem pa, če je to to, kar misliš... katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

1. avg 2008 7:45

Tudi jaz sem razmišljala na ta način: imam zmrznjene višnje, od katerih ravno tako dobim sok, pa bom v vse skupaj dodala malo škroba! Bom ta vikend poskusila pa sporočim! Simona

neznan uporabnik

1. avg 2008 9:57

Ker nisem imela drobtin in sem ravno delala češnjev zavitek (višnje so jim podobne), sem namesto drobtin uporabila kar navaden pšenični zdrob - nisem ga niti prepražila, samo posula po osladkanih češnjah, dodala še malo vanilijevega sladkorja, malo cimeta in nekaj koščkov masla. Zavitek je bil, ko je bil hladen lepo čvrst, češnje niso padale iz zavitka, niti se ni iz njega cedilo, kot se pri češnjah in višnjah rado. Iz nadeva sploh ni bilo videti, da je bil uporabljen pšenični zdrob - bile so lepo vidne češnje + tekočina je tvorila tako kompaktno maso.Tako sedaj v vse take in podobne zavitke (preizkušeno tudi na jabolčnem, pa jabolka+breskve+češnje, slive...) ne dajem več drobtin ampak pšenični zdrob. Zavitek iz vlečenega testa pa premažem z mešanico rumenjak+kisla smetana+malo mleka (da dobim primerno gostoto za mazanje) - zavitek je tako lep na pogled (lepo svetleče zlato rumen), pa tudi testo mi zelo redko poči, kot se mi je to pogosto dogajalo. Poizkusite. tedi

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

3. avg 2008 21:53

Torej: uporabila zmrznjeno listnato testo, v odmrznjene in zavrete višnje pa vmešala žlico gustina ter spekla. Zadeva je super, naslednjič poiskusim še variantno z listnatim testom. Bo itak še večkrat treba narediti: so doma zelo navdušeni, višnje so pa tudi še v skrinji. Simona

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti