Čajnik in skodelice za čaj

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

tema odprta - 30. jul 2008 11:56 | ogledi: 4.780 | odgovori: 5

K pisanju me je spodbudila tema o skodelicah za kavo.

Iščem čajni servis z obveznim "poštenim" čajnikom. Čajnik naj bo vsaj 1 liter, tako da lahko čaj ponudim za 6 oseb. Skodelice se najde kar lepe, a kaj, ko je pogosto zraven tak majhen čajnik za pol litra. Še to, da ne pozabim: obvezno pomivanje v pomivalnem stroju, kar pomeni brez zlatih obrob.

Ali imate kakšno idejo, predlog?

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

30. jul 2008 13:25

Meni so najlepši čajniki, ki jih lako kupiš v Čajni hiši, vendar jih ne moreš pomivati v pomivalnem stroju.... strelka

ursulinka  

član od: 12.6.2008

sporočila: 92

30. jul 2008 13:42

sama imam litoželezni čajnik iz čajnice, imam sicer zelo malega, vendar imajo tudi večje, sigurno tudi literske... so pa zelo lepi, različnih barv in oblik, in takšni nekako tradicionalni se mi zdijo..je pa res da (kot je napisala že predhodnica) jih ne moreš pomivati v pomivalnem stroju, vendar tudi ročno pranje takega čajnika ne vzame veliko časa.. drugače pa ima tudi catbriyur poleg skodelic tudi čajnike, in vsaj ta, ki sem ga videla jaz je bil kar velik...je pa to keramika. ne vem kako je s pomivanjem, vem pa da se njihove skodelice lepo perejo v stroju (seveda tiste brez raznih pozlat), čeprav mogoče na prvi pogled ne zgleda tako...lp in veliko kavnih užitkov ursulinka

Tanja05  

član od: 26.12.2003

sporočila: 392

30. jul 2008 21:08

o joj, magnolija, ta link je pa ena gromozanska skušnjava

Tanja

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

30. jul 2008 22:52

Za darilo sem dobila dva enaka čajnika: zgornji del je čajnik, s pokrovom, ki se postavi na skodelico. Za pitje čaja v dvoje. Ima nevpadljiv vzorček. Skodelica je trebušasta in meri skoraj toliko kot čajnik.

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti