Ah te kremšnite

teya_84  

član od: 17.9.2006

sporočila: 87

tema odprta - 29. jul 2008 9:56 | ogledi: 7.581 | odgovori: 24

Sprobala sem že veliko receptov za kremšnite, vendar vedno ist: krema se mi nikoli ne strdi? Kaj delam narobe?

Včeraj sem delala po tem receptu: http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=4037 , po okusu je krema odlična vendar tekoča

teya_84

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

29. jul 2008 10:03

Pa še to. ker so bile trgovine zaprte in doma nobenega koščka testa, ni se mi ga pa dalo delati, sem naredila za osnovo kar maso, ki je tudi za rolade odlična: 6 jajc, 6 žlic moke, 6 žlic sladkorja , miksaš zelo dolgo, naraste, brez pecilnega. Spečeš v pekaču od pečice (velikost le-tega) da je svetlo rumeno. Potem sem dala gor to maso za kremšnite, na vrh sladko smetano, posula z mrvicami in je bilo hitro in krasno.

V hladilnik s tem za najmanj dve uri in to je to.

 

Titta

Jejža  

član od: 6.9.2007

sporočila: 180

29. jul 2008 10:06

Po mojih izkušnjah je kompaktnost mase bila vedno odvisna od moke. Če uporabljam samo ostro moko, se mi masa "razleze". Tako da vzamem pol mehke in pol ostre. Pa še malo gustina, in stvar stoji kot pribita :) Gotovo pa je odvisno tudi od tega, katere so tudi ostale sestavine. Jejža

teya_84  

član od: 17.9.2006

sporočila: 87

29. jul 2008 10:08

titta kako dolgo pa kuhaš kremo po tem receptu? teya_84

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

29. jul 2008 10:26

kakih 10 minut in vseskozi mešam. Na čisto malem ognju.

Titta

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

29. jul 2008 10:56

Jaz sem imela težave s kremšnitami, ker so se mi enkrat razlezle, drugič so bile pretrde. Sem mislila, da je težava v moki, ampak sem ugotovila, da jih je potrebno miksati v točno določenem postopku. Jaz jih delam po tem receptu: 8 jajc (ločiš beljake in rumenjake) 8 žlic navadne moke 13 žlic sladkorja 2 žlici Gustina 2 l mleka (odvzamemo 2 dl) 2 vanilijeva sladkorja listnato testo sladka smetana Listnato testo speemo v večjem pekaču, nato ga obrežemo v velikost pekača, kjer bodo kremne rezine. Postopek mešanja: Rumenjake stepamo s sladkorjem in vanilijevim sladkorjem približno 5 min, nato pa PO ŽLIČKAH prilivamo 2 dl mleka, ki smo ga odvzeli od 2 l mleka. Ta del je najpomembnejši, saj če se mleko priliva prehitro, masa ne naraste. Torej, mleko raje po kapljicah pa vmes dobro mešat, pa bodo zagotovo uspele. Pri pravilnem dodajanju mleka bo nastalo veliko penaste mase, kateri potem vmešamo še moko in gustin. Maso vlijemo v vrelo mleko in kuhamo med stalnim mešanjem še 3 minute. Ko je kuhano nežno vmešamo še sneg iz beljakov. Vlijemo v pekač, ohladimo in namažemo še ladko smetano. Te kremšnite so izredno dobre in zagotovo ti bodo uspele, če boš mleko dolivala skoraj po kapljicah. Taia

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

29. jul 2008 11:04

Trik je v dolžini kuhanja. Mleko, ki ga odliješ in zmešeš z moko, ki mora biti obvezno ostra, naj bo malo toplo. Nato mešanico doliješ v še ne zavrelo mleko in nato mešaš ZELO dolgo. Deset minut. Brez tega je krema mokasta, iz nje pa se ne izloči snov, ki strdi kremo. Za ziher bi dodala še kako želatino fix, vendar po tako dolgem kuhanju to ne bo potrebno.

Ta postopek velja za vse kreme, ki se kuhajo.

F r i n a

gaja 1  

član od: 29.12.2006

sporočila: 378

29. jul 2008 11:50

Tako kot pravi frina, dolžina kuhanja. Seveda je tudi ustrezna količina ostre moke pomembna. Po službeni dolžnosti sem skuhala že ohoho kremšnit, zato ti iz prve roke lahko potrdim, da če masa ne vre najmanj 10 minut bodo kremšnite bolj slabo stale. Pa enakomerno vmešan beljak, samo to pri količini za domače potrebe ne predstavlja težav. Srečno! gaja 1

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

29. jul 2008 12:00

Pozdravljeni, jaz sem začela delati po tem receptu in mi je vedno uspelo. Sem bila pa čista začetnica. Poskusi in ti zagotovim, da ti bo uspelo. http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=1855 LP smrkolina

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

29. jul 2008 12:19

Poglejte si še po mojstru Goljatu http://katka-lopatka.moj-album.com/album/9 V kremo daš gustin ali prah vanilijevega pudinga za zgostitev - krema je super. Aja, pa moka je bila kar navadna in nič problemov. Spet pa sem iz Hrvaške, tokrat iz morja, privlekla domače "kore" za kremšnite in madjarice...imajo jih v vsakem kampu...joooj pri nas pa nič. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 29. jul 2008 12:20:25

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti