Ah te kremšnite

vesna.cat  

član od: 30.12.2008

sporočila: 14

3. jan 2009 17:38

Masa za kremšnite: 2l mleka, 4 jajca, 10 žlic sladkorja, 3 vanili pudinge, 6 žlic moke, 2 žlici ruma Rumenjake, 6žlic sladk. penasto zmešaj, dodaj pudinge, nato 2dcl. mleka(preostalo mleko zavreš)zmešaj v gladko maso. Posebej zmiksaš sneg iz beljakov in mu dodaš 4 žlice sladk. Sneg dodaj penasti masi iz pudingov. Vse to pa zakuhaj v vrelo mleko. Kuhaj 1-2min na zmernem ognju-mešaj! Na koncu dodaj še rum. vesna.cat

njofrra  

član od: 9.11.2006

sporočila: 24

3. jan 2009 18:41

tudi meni isto,krema se mi ne strdi,danes delala četrtič.za znoret. njofrra

londonska rezina  

član od: 1.6.2006

sporočila: 312

3. jan 2009 18:51

Meni se ni strdila,ko sem imela premalo vroče mleko. Je samo malo brbotalo in se ni čisto dvignilo.Drugače pa ne vem... londonska rezina

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

3. jan 2009 21:18

Na Silvestrovo sem prvič delala kremšnite, sem jih čisto malo probala ker ne smem jajc in mleka pa so bile tako zbite . Masa je bila preveč gosta.Delala sem jih po receptu iz baze, kjer piše, da je potrebno mešati 12 minut, masa je bila tako gosta, da mi je mož držal lonec jaz pa sem poskušala mešati kolikor se je dalo.Vrenja sploh ni bilo videti.

 

lp

mizarka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti