Škatla za kruh

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

29. jul 2008 12:14

Tudi sama sem prodajala TW (še Italijani so imeli tu predstavništvo in so vse skup vodili in nas učili), pa nam je že na uvodnem tečaju bilo rečeno, da modra posoda za kruh ni hermetično zaprta, ker je na poklop in tudi sama nekako menim, da je res tako. Če hočeš imeti hermetično zaprto, moraš itak zrak ven stistnit...Take so tudi posode za sir, ki tudi ne sme biti hermetično zaprt. Redno jih uporabljam (kruh mora biti notri narezan - so rekli) in meni nič ne splesni. Ne vam pa kako to, da velikokrat za iste posode vsak govori drugače. Itak nisem vsega verjela, saj čudežev ni. Tudi peciva se notri lepo ohranijo... katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

JAMONI  

član od: 10.8.2005

sporočila: 112

29. jul 2008 12:29

Malo sem najbrž pretiravala. Veliko je odvisno od gospodinje oz. uporabnikov, če je posoda primerna za kruh. To pomeni, da če si priden in posodo s kruhom zadosti zračiš in čistiš, se lahko skoraj vsaka nehermetična posoda obnese za ta name. Če pa kruh samo daš noter in posodo odpreš samo toliko, da ga vzameš ven, ko ga rabiš, pa lahko hitro splesni. Ta tanova pač ni tako občutljiva, ker ne potrebuje toliko zračenja.

 

Ja, pa zdaj sem lahko pametna, ko ta posoda obstaja. Saj pred dvemi leti sem tudi jaz vedela samo za veliki pek, pa še kakšno drugo izvedbo.

 

Več glav več ve!

 

JAMONI

PISTACIJA  

član od: 7.1.2007

sporočila: 105

29. jul 2008 13:56

Me pa nekaj zanima: zakaj kruha in pekovskega peciva ne hranite kar v poceni polivinilasti vrečkici (razen estetike)? Kruh je še drug dan svež, kolikor se ga ne poje, pa gre za drobtine, če še lepo diši, ali kokošim. Vrečka pa v smeti - ki mimogrede ne zavzame skoraj nič prostora v kanti. Jaz sem tudi nekaj časa prakticirala posodo, pol jo pa kdo ni zaprl, ali pa kak dan sploh noben ni jedel kruha in je splesnel ... PISTACIJA

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

29. jul 2008 14:00

Imam temno modro - peskano sivo posodo in se ne zapira hermetično. V bistvu se pokrov samo položi na spodnji del. Meni v njej ni NIKOLI kruh splesnel. Je pa imela moja tašča še starejšo verzijo rumeno-belo, pa je bil kruh kar naprej plesniv. Jaz sem za to krivila drobtine, ki so ostajale v škatli in ko je dala notri svež kruh, je le ta splesnel. Bolj kot smo ji dopovedovali, da je treba drobtine stresati ven, škatlo odpirati in jo tudi kdaj oprati, manj se jo je prijelo in potem jo je vrgla stran, rekoč, da je zanič. Ampak njej je kruh splesnel tudi v tisti klasični posodi za kruh.

Te nove posode so pa zakon. Sama imam manjšo verzijo. Notri gre ravno štručka iz kruhomata in vsaj meni nikoli ne splesni, pa je tudi ne odpiramo zaradi samega zračenja.

Julija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. jul 2008 15:33

In prav zaradi tega, ker bi morala non stop zračiti in prati in dezinficirati, prisegam na platneno vrečko. Jo vsakih nekaj dni operem in je mir, kruh ne plesni, na nič ni treba pazit. K vragu posoda, ki potrebuje kup dodatnega dela.

Prisegam pa na Tupperware podlago za gnetenje in valjanje testa, pa na njihovo cedliko. Zakon.  Da ne bi vrle zagovornice TW pomislile, da imam kaj proti znamki. Proti znamki nič, pač proti nekaterim izdelkom, s katerimi imam same slabe izkušnje.

 

Mamamia

mamamia

Ivica  

član od: 5.2.2006

sporočila: 12

29. jul 2008 19:08

Tudi sama nimam proti TW znamki prav nič, nasprotno - kar sem kupila na predstavitvah, sem zelo zadovoljna...razen posode za kruh, ampak že pred samo predstavitvijo mi je poznana gospa, ki si je pred časom že kupila TW posodo za kruh povedala, da z njo, kar je že povedano , ni zadovoljna. Kljub vsemu temu sem se odločila za nakup. Se zgodi..., ampak je posoda dekorativna, lahko se uporablja za marsikaj (za shranitev in postežbo kruha za večje obiske in zelo prijetne piknike, za potovanja...in še bi se našlo...). Ivica

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

29. jul 2008 19:19

Sem se morala nasmejat ,midve z mamamio sva čisto kontra,meni je ta novejša posoda za kruh super,sploh ni nobenega dela z njo.Mi gre pa na živce,podlaga za testo valjat ,ker se vse popa,ravno tako moraš mokat,kot sem prej na prtu. lp goga

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

29. jul 2008 20:40

Atina, mali in veliki pek sta posodi za kruh, saj se ne zapirata hermetično. Jaz imam posodo za kruh od TW in sicer eno znižano viola verzijo. Ja ne bom rekla, da mi še ni nikoli splesnil, je . Vendar po moji krivdi,ker po par dni nismo odpirali, ali čistili drobtine preden smo vstavljali nov kruh. Če mi splesni, jo operem z špiritom, posušim in operem v pomivalcu. ursa40

ines  

član od: 30.11.2004

sporočila: 91

29. jul 2008 21:20

Ojojoj... pa menda ne mislite, da škatle po tem, ko je v njej bival plesnivi kruh ne operem! Vedno v pomivalnem stroju, še nikoli pa s kisom, špiritom ipd. Saj lahko tudi to testiram - mogoče tudi bom - samo sem sama pri sebi škatli že spremenila namembnost in bom spremembo izvedla ob prihodnji reorganizaciji omare. Mislim namreč enako kot mamamia: kaj bom zračila in "kisala" in se ukvarjala z eno škatlo, če jo lahko čisto koristno uporabim za kaj drugega. Kruh pa v vrečko: tri dni je zdržal v škatli, pa bo tudi v vrečki. BTW: tudi jaz sem z drugimi izdelki TW bolj ali manj zadovoljna, super se mi zdi posoda za vzhajanje testa in ne morem prehvaliti zadnjega nakupa - otroškega pribora in posodic za otroško hrano ki se res tako fino zapirajo, da se mi še nikoli nič ni polilo po torbi, pa še čedne so. ines

nat75  

član od: 4.4.2006

sporočila: 58

29. jul 2008 21:20

Ste se pa razpisale. Hvala. Tale tanova posoda je malce predraga, pa mislim da premajhna. Tiste stare so mi bolj všeč. Moja mama ima še tisto rumeno - belo, noter gre cel hlebec. Z njo vsa leta ni bilo nobenih težav, je pa res, da smo veliki porabniki kruha in škatlo pogosto odpiramo, isti kruh pa zato tudi ni dolgo v njej. A te tastare škatle pa se ne dobijo več? Verjetno bo kruh v moji kuhinji (grem na svoje) nekaj časa shranjen kar v vrečki. nat75

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti