Škatla za kruh

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

29. jul 2008 8:08

Tudi jaz imam TW škatlo (temno modro) in mi kruh tudi plesni... Opazila sem, da poleti bolj, kot pozimi. Mogoče je to zaradi vročine, ki nastaja v kuhinji. To škatlo imam blizu štedilnika. Mogoče bi bilo boljše, če bi jo imela poleti v hladilniku. Sem si pa kupila leseno, TW pa zaenkrat umaknila.

mamka  

član od: 10.7.2006

sporočila: 434

29. jul 2008 8:31

Tudi jaz imam probleme s shranjevanjem kruha. Zato sem si nabavila TW. Pa ni bilo tako kot je propagirala posrednica, da kruh zadrži svežino ves teden, kvečjemu par dni.  Problem je pereč predvsem poleti, ko je dovolj vlage in toplote, ni hudič, da se razvije plesen tudi na svežem kruhu. Problem sem reševala tako, da sem TW, s kruhom vred dala kar v hladilnik. Ne vem, če je to prav, kruh pa zato vseeno zdrži par dni. 

Menim pa da je najboljše, da se kruh nareže na rezine in po rezinah zmzne. Rezine so odtajane tik tak pa še svežino zadržijo. 

Sodelavka pa mi je rekla, da zmrzjen kruh odtali v mikrovalovki in je menda tak kot sveže pečen.       

mamka

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

29. jul 2008 8:52

Kruh hranim v platneni vreči, splesni nikoli, se pa hitro posuši. Pa pač spečem svežega, suhega pa porabin za drobtine, cmoke ali kakšen nadev. Imela sem TW, leseno škatlo, košek, celo velik jušnik, pa se mi vreča še najbolj obnese.

nola

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

29. jul 2008 9:18

Imam TW posodo za kruh, starejšo verzijo, temno modro in to novo, manjšo verzijo. Kruh mi še nikoli ni splesnel, ne v eni, ne v drugi. Je pa res, da v njej nimam zalog kruha, saj nismo veliki uporabniki slednjega. Je pa potrebno redno odstranjevanje drobtinic in vsake toliko jo je potrebno pomit. Jaz jo dam kar v pomivalni stroj, nato pa jo še prebrišem z brisačko navlaženo s kisom in jo pustim, da se popolnoma posuši.

Julija

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

29. jul 2008 9:57

Jaz imam pa kar kruh v vrečki pa v omari v kuhinji. Odvisno pa je tudi od kruha. Ali pa katere žemlje se. Tuševe (tista velika vrečka z desetimi žemljami) tiste ostanejo še drugi dan prav fine, nekatere druge pa so samo še za kak narastek ali pa za cmoke. Ali pa za kure...

Titta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. jul 2008 10:01

Ob omembi Tupperware se nakremžim, ker kruh - pa nimamo velikih zalog - hitro splesni. Posode ne kupujem zato, da jo vsak dan perem in še mislim na zračenje, da mi kruh ne plesni. Zato ravnam kot nola - platnena vrečka, v kateri se kruh lepo obdrži dva ali tri dni, potem pa znova svež kruh. Pa še plastika se mi ne valja po kuhinji.

Mamamia 

mamamia

ZdenkaG  

član od: 27.1.2003

sporočila: 33

29. jul 2008 10:21

Tudi meni v modri TW škatli kruh splesnivi -bljek ZdenkaG

JAMONI  

član od: 10.8.2005

sporočila: 112

29. jul 2008 11:40

Moram pojasnit v čem je ta, ki je na linku, z desko za rezanje, boljša od prejšnjih. Na spodnjem delu pokrova ima "condens control", to je zračni filter (tako zadevo imajo na pokrovu tudi nove posode za sir), ki omogoča prehajanje zraka v posodo in ven. Jaz imam doma dve posodi za kruh. To, ta novo imam za shranjevanje, eno starejšo, ki je dejansko sestavljen iz dveh pokrovov, pa za postrežbo. In to se super obnese, ker kruh v novi posodi ne splesni, tudi če kak dan sploh ne odprem posode (dvignem pokrova), ker kruh vseeno diha. Je pa res, da občasno stresem drobtine ven in posodo zbrišem s suho krpo.

Pa še deska je priročna in še nož hranim kar v posodi. Škoda, da ne menjajo staro za novo!

 

Tiste modre škatle, ki so jih včasih ponujali za kruh, pa sploh niso za kruh, ker se hermetično zaprejo. Kruh pa mora malo dihat.

 

Lep dan!

 

JAMONI

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

29. jul 2008 11:58

Baje da ko enkrat splesni, na posodi ostanejo glivice in kruh bo vedno plesnel. Posodo treba dezinficirati. Nekje na teh straneh sem prebrala, da se to storiz razredčenim vodikovim peroksidom. Nisem še poskusila, čeprav imam enak problem. Deluje tudi soda bikarbona, alkohol, kis ... Atina

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

29. jul 2008 12:00

Čaki malo, Jamoni: kako niso za kruh??? Taka hvala je bila glede teh izdelkov. Jaz imam Veliki pek in Mali pek. Celo v katalogu je pisalo "za shranjevanje kruha, kolačev ..." Kako zdaj to, da ni za kruh?? Atina Sporočilo je spremenil(a) Atina dne 29. jul 2008 12:05:24

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti