Neprijeten vonj perila

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

4. jul 2012 4:22

Trac, blago in izdelki iz naravne surove svile kar fajn smrdijo. Po vsakem pranju in tudi, ko so že suhi.

OlivaB, v tem primeru je sosedova trava res bolj zelena. Moj najstnik me je enkrat zelo previdno vprašal, če se nisem mogoče zmotila in dala v omare neoprane nogavice. Prašek, ki ga imaš v mislih je verjetno Tide. Povem, da Persilu in za mehiški trg narejenemu Arielu ne seže do popka. Hvala bogu ali mogoče Al Goru  za internet.

Vanja

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

4. jul 2012 4:55

Mislim da ni bil Tide. Perilo je bilo lepo oprano, ni bilo vonja ne glede na barvo in materjal, na dolgi rok tudi ni bila poškodovana tkanina. Bom ob priliki počekirala pri tej familiji, če se spomnejo za 10 let nazaj.

OlivaB

priv  

član od: 7.11.2006

sporočila: 266

5. jul 2012 8:30

Tudi jaz se srečujem s tem problem a le pri pisanih frotirastih brisačah, ki jih ne kuham ( bojim se da bi zaprala čisto belo perilo ). Pa sem poskusila z kisom in ni nič bolje. Sedaj bom pa dala ekstra prati na 95C le te pisane brisače pa bom videla. Pri meni čim jih zmočim ( ko se obrišeš ) že smrdijo. moram pa povedati da uporabljam kuschel waish mehčalec ( ful dober ) in imamo zelo mehko vodo ( ker imamo lastno vodo in ni nič klorirana ). pri drugem perilu nimam težav.

 

 

priv

priv

GOGICA  

član od: 26.12.2009

sporočila: 120

7. jul 2012 7:02

Pozdravljene.

Sama imam tudi problem, pa vam razkrijem skrivnost. Pralni stroj, ko opere perilo,nikoli ne zapirajte na njem vrat, tam se namreč naredi čuden vonj, ker itak od znotraj vse ostane vlažno, ni kriv noben prašek, ne voda pa tudi mehčalec in likanje ne. Vedno in vedno po pranju perila pustite vrata na stežaj odprta, če pa ste trenutno v tem trenutku, da ima še vedno vonj pa zalaufajte stroj na prazno z alkoholnim kisopm in vonj bo izginil, VENDAR ŠE VEDNO VELJA, DA NE POZABITI SPET PUSTITI VRATICA NA STROJU ODPRTA, DA VLAGA IZHLAPI, OZ. SE POSUŠI.
Pri meni se je zadeva uredila.

Pa veliko sreče vsem gospodinjam

GOGICA

neika  

član od: 11.10.2004

sporočila: 169

7. jul 2012 7:45

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Moje perilo ima neprijeten vonj samo, če ga pozabim v pralnem stroju. Uporabim cirka 40 ml praška na pranje, skoraj vse perem samo na enem hitrem programu (cirka 60 min) in 45stopinjah. Belo perilo na 95 stopinjah z dodatkom nekega belila in dvo urni program. Redno uporabim program za daljša spiranja (potem pa mehčalec ). Mašina Gorenje  . Sušim pa samo v sušilcu (ista marka), prepovedano  sušenje na balkonih in dvoriščih.

 

 



Vanja

 

meni pa se zadnje čase dogaja, da perilo v stroju zasmrdi že po uri.Perem na 40 stopinj. Sem v prazen stroj dala alkoholni kis, oprala na 95 stopinj, in ni nič bolje. Poskusila bom še očistiti filter, čeprav ta stroj ga nekak nima, nima tiste posodice, ampak očistiš okoli cevi.

in vratca zmeraj puščam odprta.

 

Vsekakor bo naslednji stroj z opcijo dodajanja vode.



neika

Sporočilo je spremenil(a) neika dne 07. 2012 07:52

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

7. jul 2012 8:07

priv je napisal/a:

............. in imamo zelo mehko vodo ( ker imamo lastno vodo in ni nič klorirana ). pri drugem perilu nimam težav.

 

Klororanje vode nima z njeno trdoto nič.

rimljanka

Mygrace

sporočila: 6506

7. jul 2012 8:29

Neika, očisti še gube v tesnilu na vratih. Neverjetno, koliko se tam nabere umazanije.

Mygrace

neika  

član od: 11.10.2004

sporočila: 169

9. jul 2012 6:22

ja, bom poskusila še to. Hvala.

neika

marjanaj  

član od: 1.12.2007

sporočila: 136

9. jul 2012 8:08

Tudi meni se dogaja, da je oprano perilo smrdeče. Poiskusila sem vse, kar predlagate, pa vseeno smrdi. Smrdi samo perilo našega najstnika, ki uporablja močno parfumiran dezodorans. Sedaj sva se dogovorla, da ga zamenja in bomo videli.

 

Lepo se imejte

marjanaj

Mygrace

sporočila: 6506

9. jul 2012 9:54

Najstniki imajo včasih zelo konkreten znoj.. ko smo imeli pri hiši tak primer, sem majčke pod pazduho nažajfala z navadnim trdim milom, malo pomencala in potem dala v stroj. In je bilo okej.

Pralni stroj namreč perilo samo premetava in določenih stvari ne obvlada. Tudi, če daš še več praška...se naredi film in voda polzi po vrhu vozlov vlaken in ne med njimi. Z mencanjem pa fizično odstraniš "umazanijo".

Kombinacija ne popolnoma opranega perila, deodoranta in novega znoja je ubitačna.

Plus novi materiali.

Plus nove barve.

Plus premalo vode za izpiranje..

 

  

 



Mygrace

Sporočilo je spremenil(a) Mygrace dne 09. 2012 09:55

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti