Neprijeten vonj perila

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

29. jul 2008 12:43

Klea, tvoja 4. točka se mi zdi zanimiva. Do zdaj sem uporabljala Persil, ki pa je bil izdelan na Madžarskem, tako da je možno tud od tega. Ker pa imam doma alergika in je Persil preikušeno vredu prenašal, sem ostajala na tem prašku brez nadaljnjega. Zadnji teden perem z Luno za barvasto, zdi se mi, da je za kakšen procent boljše pri temnih oblekah. Upam, da bo čez čas ta vonj izginil, ko bo šlo nekaj pranj mimo.

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

29. jul 2008 12:46

7. redno čiščenje pralnega stroja (predalček za prašek in mehčalec), ker se naberejo obloge od mehčalca, ki znajo lepo smrdet.

PISTACIJA  

član od: 7.1.2007

sporočila: 105

29. jul 2008 12:47

Pralnega stroja ne natlačit. Obesit ali dat v sušilec takoj, ko je oprano, ali čimprej. Če stoji mokro v bobnu več kot 1 dan, tudi pri meni smrdi po gnilem (se mi je ene 3x v življenju zgodilo). Po potrebi ponovit izpiranje - moj stroj samo 3x oplahne in že ožema. Premalo - zadnja voda je dostikrat še vsa bela in penasta. Mokrega/vlažnega perila ne puščati v košu. Nekateri materiali imajo tudi poseben vonj - imam 2 taka flisa in kak pulover, ki so samo za enkrat oblečt. Največkrat pa škodi prepoln boben in premalo izprano. Sicer pa jaz zlagam še toplo direkt iz sušilca, likam po možnosti tudi sproti ali čimprej. Si ne predstavljam, kake količine cot bi se nabrale, če bi že oprano in suho valjala do naslednje žehte + ker smo skoraj vsak dan komplet v svežem. Perilo večinoma zelo prijetno diši, če ni preznojeno ali navzeto drugih vonjev (čebula, cvrtje,...) še drugi in tudi tretji dan.Ravno takrat, ko ne uspem in se mi kup valja 3 dni ali več, se mi zdi, da bi že skoraj lahko ponovno oprala. Zunaj ne sušim rada - dimniki na trda goriva. Kis tudi včasih dodam, predvsem k belemu perilu, mehčalcu pa se ne odrečem za nobeno ceno: pri nas je voda trša od 16, še bolj pa zaradi vonja. Že več let pa uporabljam izključno Lenor Summer. Prijetne cotke želim vsem. Pistacija. PISTACIJA

ferda  

član od: 1.10.2003

sporočila: 280

29. jul 2008 13:01

koliko časa pa te perilo čaka v stroju preden ga obesiš.... tudi to je pomembno ko stroj opere ga obesi takoj!

nejko21  

član od: 26.2.2007

sporočila: 37

29. jul 2008 14:19

Tudi sama sem ugotovila, da ima perilo neprijeten vonj, če ga ne vzamem takoj vn in če se mi to že naredi še enkrat dam mehčalec. Potem je dobro če perilo le ni predolgo ostalo zaprto. Prav tako pa kombinacija nekaterih praškov in mehčalcev ni primerna. LP Katja

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

29. jul 2008 14:21

Materiali so tudi ena taka stvar, da oddajajo kakšen specifičen vonj. Bolj kot pri perilu opažam to pri obutvi.

Titta

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

19. feb 2009 11:48

Imam problem z posteljnino.Oprala sem nove prevleke in imajo smrad po naftalinu.Sem dodala mehčalec,zaradi vonja,pa ne pomaga.Imate kakšne izkušnje z tem.Prosim za pomoč. renata69 http://renata69.moj-album.com/

juma  

član od: 15.6.2007

sporočila: 235

19. feb 2009 12:42

Tudi sama imam izkušnjo, da ima perilo toliko bolj neprijeten vonj, dlje časa ko je v stroju po končanem programu. Če le morem, takoj obesim! LP juma

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

19. feb 2009 12:56

Jaz sem takoj vzela ven,je pa melo vonj že ko sem dajala prat.Bilo je normalno zapakirano,shranjeno v omari. renata69 http://renata69.moj-album.com/

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

29. jun 2012 11:14

Recept za domač mehčalec perila:

1/3 balzama za lase - najboljši je otroški, 1/3 alkoholnega kisa in 1/3 vode.Če želite vonj dodajte nekaj kapljic na 1 l eteričnega olja lavande ali rožmarina.Preizkušano.Poleti, ko si večkrat peremo glavo lahko mirno uporabimo kot balzam za lase (na koncu speremo).

Če imate problem z slabim vonjem perila po pranju vzamite ven predalček za doziranje pralnega sredtva in ga dobro očistite.Potem vlijte v stroj 0,5 l alkoholnega kisa in dajte prazen pralni stroj na program 90c.Po cca 20-30 min prestavite na program za izpiranje.

jovita

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti