Neprijeten vonj perila

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

28. jul 2008 15:47

Vse, kar operem, posušim na balkonu, ne vem pa, če je to zunaj ali znotraj. Streha je in zasteklen je balkon tudi, tako ni panike, če dežuje. Vlažnega perila tudi ne dajem v omare, ne zato, ker bi tako upoštevala mamine nasvete, ampak odlašam, ker pač to ni nujno postoriti. Ostane tudi kak teden. Anamarija, nisi edina pri tem. Če ne bi bilo prostora, bi verjetno vse pospravila že prej, tako pa lepo čaka na zgornjem delu kavča, da se ga usmilim. Mokrega perila nikoli ne dajemo v koš za zamazano perilo. In tiste, ki vam perilo smrdi, morda bi poskusile z večkratno zamenjavo pralnih stredstev. Pri tej vsej tej izbiri ni vrag, da ne bi našle nekaj, kar bi vam odgovarjalo. riba-ribica Sporočilo je spremenil(a) riba-ribica dne 28. jul 2008 15:48:02

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

28. jul 2008 15:53

Perilo vedno pustim zunaj čez noč, potem ko je zlikano (ker likam praviloma zvečer); zdaj vem, da sem pametno ravnala, ko sem poslušala mamin nasvet.

 

Če se le da, perilo sušim zunaj. Stanujemo malce zunaj mesta, gozd je blizu in perilo vedno lepo diši.

 

Ga pa nikdar več ne perem z Arielom, in to po tistem, ko mi je ta prašek povzročil razbarvanje mnogih majic in bluz. Smo tudi ugotovili, zakaj se je to zgodilo (proizvodnja za vzhodno evropo in ne Ariel za zahodni svet).

 

mamamia

mamamia

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

28. jul 2008 16:25

Verjetno res drži, da si spravljala v omare še vlažno perilo.

Da omare lepo dišijo, pa dajem v omare sezonske stvari. Zdalje bo za med rjuhe in brisače ravno pravšnja sivka, pozimi obesim pomanderje (pomaranče in limone s pretaknjene s klinčki), za med čevlje mi soseda večkrat prinese kakšen kos cedre, drugače stavim kakšno vejo rožmarina. V omare z oblekami  dam robček z nekaj kapljami trenutnega parfuma.

V shrambo in kuhinjske omare dam vedno lovor, ta menda odganja kuhinjske molje (zato sušene fige vedno pakirajo skupaj z njim).

Ker mi zelo lepo diši in ker sem si vtepla v glavo, da ne diši niti tekstilnim moljem in vsakovrstni drugi mrgolazni, dam kakšno vejo tudi med posteljno nosilno podlogo in štramac.

Zadnjič sem selila kavč, ki je brez nog (ima samo okvir, tipo škatla, in tja sem obrambno (proti moljem, stonogam in škorpjonom)  naložila kar nekaj lovorja.

Selivci so dvignili kavč, komentar je bil pa takšen: -j... mu b... lorberskog, vidi ti koja ti je to agresivna pianta, čak se u kažu uvukla, pa lepo soto  sdraja!-

 

 

nola

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

28. jul 2008 16:32

Jaz sem pa opazila, da ima včasih temno perilo čuden vonj, predvsem sintetika, če ga ne posušim takoj... ela

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

28. jul 2008 17:15

Občasno tudi moje perilo nima prav lepega vonja. Ko to ugotovim, dam še enkrat na splakovanje, ponavadi to pomaga. daga

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

28. jul 2008 18:01

mizarka je napisal/a:

Fakin712 tole glede kisa me zanima, ali to vzameš klasični kis ki je namenjen za vlaganje.V naprej lepa hvala za odgovor.

lp

mizarka
Ja Mizarka, navaden kis za vlaganje. Alkoholni kis piše na tej embalaži, ki jo imam jaz doma. LP! fakin712

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

28. jul 2008 19:07

Spadam med ljudi, ki imajo (pre) veliko zalogo metraže, ki bo nekoč nek izdelek. Moram povedati, da običajno blago operem, ker se mi pač gabi šlatati po tekstilu, ki se je premetaval v kakem skladišču, ki je pretipan od kupcev in ker je bolj priročno vzeti kos blaga iz omare, ga ukrojiti in takoj nositi.

Moram priznati, da skoraj vsa blaga perem na roke in vam lahko povem, da imajo čisto nove tesktilije včasih zelo neprijeten vonj. Sama to pripisujem kemikalijem, s katerimi so obdelani: barve, apreture, pa sam material. Iz izkušenj naj povem, da ima včasih že sam izdelek, ko je še čisto nov, zelo neprijeten vonj. Tak material je po mojih izkušnjah akril, ki se poleg tega še svaljka. Kako je šele po celodnevnem nošenju !

Smrdi tudi voda po izpiranju, kako ne bi sam izdelek.

 

F r i n a

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

28. jul 2008 21:43

Naše perilo je enkratno, ravno prav dišeče in ravno prav mehko, odkar dajem zraven praška v stroj kis. Tudi barve se neverjetno ohranijo na ta način. Mehčalca sploh ne uporabljam.

Anja

maserka  

član od: 19.5.2006

sporočila: 212

28. jul 2008 22:02

Po likanju pustim perilo pokupčkano 1 dan, ga nato zložim v omrao in ni nobenega problema. maserka

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

28. jul 2008 22:06

Midve z mami sva ravno prejšni teden ugotavljali zakaj.Pa sva pomislila,d amogoče zato,ker včasih pobrano iz pralnega stroja čaka nekaj urc v škafu. Drugače pa tudi zlikano perilo počaka 1 dan izven omar (moje včasih še dlje,ko se lenobi leni ne da ga pospravit v omaro). Edino kar smo do sedaj ugotovili je bilo,da perilo smrdi,če v stanovanju spi naša mrcina.Je pa redkokdaj,da perilo sušimo v hiši,ker imamo pa tak gorski zrak okrog nas,da ni treba uporabljati Ariel Mountin spring Ampak odkar imamo Luno pa tako lepo dišiiii... Roncolino Sporočilo je spremenil(a) Roncolino dne 28. jul 2008 22:07:44

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti