Shranjevanje gob

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

28. jul 2008 21:36

Po nekaj minutah v vreli vodi strupene snovi v štorovkah razpadejo (če seveda nabereš res štorovke, ne pa nekaj, kar od daleč zgleda približno podobno). Podobno velja tudi za žametne gobane, noroglavke, bisernice.... Zanesljivo pa obstajajo tudi gobe, ki niso niti enkrat užitne. Bi te prav rada videla, kako se mastiš z žolčastimi gobani ali smrdljivimi golobicami. Toliko o hecanju. Lep pozdrav, Sonja Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 28. jul 2008 21:37:10

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

29. jul 2008 6:17

Ocitno nisi za hece,limnol.... se opravicujem! Napisala sem,da so vse gobe uzitne - nekatere le enkrat, ker se zna zgoditi,da pri kaki amaniti druge moznosti enostavno nimas vec... Ja,pa jaz se ne mastim z gobami,jih lepo kulturno jem, pa se to cisto malo,ker sem velikokrat napisala,da so zacimba,ne jed. In res upam, da se tema ne bo sprevrgla v dokazovanje,kdo vec ve... Ja ,pa se nekaj: sem bila par dni nazaj z mojo sosedo na vecji trznici,kjer me drugim kontrolira tudi gobe, pa sta imela dva "strokovnjaka" med ostalimi gobami tudi par strupenih...seveda bosta mastno placala to, da prevec vesta o njih! Lep soncen dan vam zelim , veliko se smejete in tudi pohecejate se kdaj,pa pojdite nabirat gobe,jih je vse polno! Seveda tiste,ki jih poznate....! Lp lucka Sporočilo je spremenil(a) lucka52 dne 29. jul 2008 06:33:03

Lipa  

član od: 28.7.2003

sporočila: 243

29. jul 2008 11:03

Hvala vsem. Večino sem naredila včeraj po Lučkinem nasvetu za zamrzovanje, po Anamarijinem predlogu recepta pa bom danes finalizirala vlaganje - tu me je skoraj bolj kot vložene gobe premamilo olje, ki se ga bo dalo uporabiti. Me prav zanima, kako bo. Tudi druge verzije bodo prišle (enkrat) na vrsto. Pozdrav, Lipa

tajkec  

član od: 7.3.2005

sporočila: 55

2. avg 2008 7:51

Živjo Dober način za sušenje gob, je da jih narežeš na lističe, debeline kovanca in jih nato nabodeš na palčke od ražnjičev, nato pa palčke položiš čez primerno široko kartonasto škatlo. Hitro so suhe in nič ni obračanja..... tajkec

pinki  

član od: 18.3.2003

sporočila: 88

15. apr 2009 21:36

Lisičke je treba obvezno prekuhati, če jih mislite hraniti v zmrzovalniku. Namreč sveže lisičke zamrznene potem grenijo. Jurčke sveže pa poljubno narežete na lističe za omake ali juhe in sveže lahko zmrznete. Slavko Pajntar

Andika68  

član od: 16.12.2008

sporočila: 99

2. sep 2013 17:21

Pozdravljeni, kako pa je s šampinjoni? Jih lahko zamrznem sveže ali bi jih blanširala? Jih mogoče kdo vakumira, po moje bi se tud obneslo.

Hvala že v naprej in lep dan

Andika68

laura27  

član od: 1.6.2009

sporočila: 122

2. sep 2013 17:59

Pozdravljeni, šampione lahko shranjuješ tako sveže kot blanširane... kaj pa je kdo že poskusil v slanici vložit šampione? 

 

Lp

Laura

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

2. sep 2013 19:31

Šampinjone blanširaš, spereš pod mrzlo vodo in zamrzneš. Isto jih lahko pripraviš v kisu. Lahko pa tudi v slanici, potrebno je pasteriziranje. Šampinjoni brez blanširanja postanejo leseni oz. potemnijo.

Ko smo še našli nekoč veliko kukmakov, smo jih tako vložili, kot zamrznili. Dandanes, ko je ponudba svežih šampinjonov jih kupimo sproti. Kukmakov v gozdu pa je čedalje manje, vsaj pri nas.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

laura27  

član od: 1.6.2009

sporočila: 122

4. sep 2013 19:48

Vem, da jih lahko shranjuješ v slanici....ampak če samo vodo soliš se pokvarijo v nekaj dneh...

 

Laura

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti