Melancani

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

2. avg 2008 10:04

Aki, jaz bi rekla, da so tisti mehkejši malo starejši... jajčevci, da se ne bi kdo režal, prosim!

Ne verjamem, da ima to kakšno zvezo z grenjenjem. Mogoče res probš naslednjič z neolupljenimi, mogoče vam bo pa všeč!

jasna

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

2. avg 2008 13:12

Tista lupina verjetno ne moti če je zelenjava ( v mislih imam predvsem jajčevce in paradižnik) narezana na kocke, se kar zgubijo. Če pa je jajčevec narezan na rezine, pa ne vem no ?! Imam občutek da bi mogoče skupaj vleklo in tista lupina mi deluje trdo. Jaz če le utegnem paradižnik blanširam, v grelniku  voda tako hitro zavre, da ni noben problem. Zato me zanima, če je za jajčevce tudi kaka hitra varianta. Saj mogoče gre pa tudi tako z vrelo vodo, tega ni nihče omenjal.

 

Aki

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

2. avg 2008 13:19

jasna1 je napisal/a:

Aki, jaz bi rekla, da so tisti mehkejši malo starejši... jajčevci, da se ne bi kdo režal, prosim!

Ne verjamem, da ima to kakšno zvezo z grenjenjem. Mogoče res probš naslednjič z neolupljenimi, mogoče vam bo pa všeč!

jasna

Niso bili ravno stari, bi rekla mogoče uležani ( dan, dva). Ampak z nožkom za krompir lupit, bi morali bit bolj trdi, sem prepričana. Čisto lahko, da nima to  nič veze z grenjenjem. Bom enkrat kupila trde, pa bom videla. Na napakah, oz izkušnjah se učimo. Včasih se je pa fajn slabi izkušnji izogniti, zato pa mamo ta fajn forum

Mimogrede, v Ljubljani že dežuje . Kljub temu bomo imeli sončen dan... na drugačen način.

Aki

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

2. avg 2008 14:52

O ja, koloradski hrošč je njihov velik ljubitelj, saj spadajo v isto družino kot krompir-s tem tudi podobni škodljivci. Letos je res lepa bera, ker je bila ravno takrat tako toplo ko so to najbolj potrebovali, so res zeeelo toploljubi. letos pri nas tudi ni bilo koloradskega hrošča, lansko leto pa obup. Sama iz njih včasih naredim tudi omakico za testenine, pa še kaka bučka zraven, hitro narejeno. Papopečeni v solati...joj kar sline se mi cedijo...:) nitta

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

4. avg 2008 17:37

Jasna 1 tudi sama premišljujem o takem konzerviranju viška melancan, pa me zanima, a jih prej nič ne soliš, samo narežeš in daš takoj zamrznit in kako jih potem obdeluješ- zamrznjene ali jih odtališ ali kako se obnesejo? Hvala za odg., pa manjka mi idej o pripravah, čeprav imam receptov veliko, pa ne vem, kaj bi, kaj je dobro, pa hitro narejeno. Lp jaša

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

4. avg 2008 17:47

Jaša,

samo operem jih, obrišem, narežem in zložim v posodo - vmes dam alufolijo, da se ne sprimejo, pa hop v skrinjo! Lahko jih tudi paniraš in po potrebi neodtajane ocvreš v olju.

Če jih pečem na žaru, dam kar zmrznjene, samo malo jih pokapljam z olivnim oljem in posolim, in je to to.

Rada imam tudi narezane na kocke in dušene na žlici olivnega olja. Dajem jih na zelenjavno pico, v musako, ravno danes sem jih uporabila v narastku iz prosene kaše z brokolijem. Melancane sem dala na dno.

Nekateri jih polnijo z mletim mesom (meni osebno to ni najbolj pri srcu), nekaj idej pa so že punce pred mano napisale.

Letos jih je res užitek gledat na vrtu.

jasna

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

4. avg 2008 18:25

Mi jih imamo zalo radi pohane, poleg tega pa tudi "alla parmigiana". Narediš jih pa tako: tanjše rezine melancan popečeš na malo olja in jih popivnaš na kuhinjski brisači, paradižnik popečeš na olju, dodaš mu sol in listke bazilike,pustiš da se pokuha in malo zgosti, potem pa zlagaš v pekač plast melancan potresenih s parmezanom, plast paradižnikove omake , ki jim dodaš še koščke mozzarele. To delaš dokler imaš sestavine. Daš v pečico na 180 stopinj za cca 40 minut. Sestavine so pa približno te: 1 kg na rezine narezanih melancan, 80 dag paradižnikov ali paradižnikove omake po potrebi, 20 dag ma rezine narezane mozzarelle 10 dag naribanega parmezana bazilika,sol, olje za paradižnikovo omako in olje za pečenje melancan Sem videla, da je to napisala že slo99, jaz sem le malo bolj razložila. Če ti kaj ni jasno pa kar vprašaj. daga

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

4. avg 2008 19:18

Daga neštetokrat hvala lepa, zlata si, že delam. Hvala. Lp jaša

neznan uporabnik

20. jul 2009 15:40

Izkoriščam že odprto temo za vprašanje - so bele melancane enako kot klasične vijoličaste? Se pripravljajo na enak način, imajo morda drugačen okus? To je zame čisto nov teritorij ... V soboto sem jih videla v Leclercu in me firbec daje. Hvala, hvala! jancka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

20. jul 2009 20:40

Seveda,m jancka, pestrost melancanov se ne konča pri belih in vijoličnih:

 

Pa še tole: http://www.bio-scharler.at/galerie.jsp?path=

Dober tek torej, ne glede na barvo lupine in obliko ploda.....................

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti