Melancani

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

30. jul 2008 20:50

Meni so dobri vloženi v olivnem olju z veliko česna in z dodatkom začimb. najprej jih pa skuhaš v razredčenem kisu. Tudi našim kolegom so ful dobri, jih pa vlaga moj mož. Lep pozdrav! Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

30. jul 2008 21:04

Tudi pri nas so se pojavili viški malancanov. Samo oprala sem jih, narezala na rezine in zamrznila.

Md ostalim jih bom uporabila tudi kot nadev na vegetarijansko pico.

jasna

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

31. jul 2008 16:03

Dobri so tudi tako: narežemo jih na tanke rezine (pol cm), opečemo na olivnem olju, nekoliko odcedimo na papirnati brisaći. Potem jih potresemo z malo sesekljanih svežih zelišč in nadevamo z roquefortm (ali kako se že piše), lahko tudi z gorgonzolo, pomešano s sesekljanimi sušenimi paradižniki.  Naredimo zvitke, malce okrasimo in lahek prigrizek je nared. Mamamia

mamamia

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

31. jul 2008 20:23

Meni so najbolj všeč polnjeni z mletim mesom, ali pa jih pariško ocvrem in so zelo dobri tudi hladni v zelenjavnem sendviču. Tretji način pa so popečeni na žaru, potem pa damo na rezino mozzarelo in rezino paradižnika, potresemo z baziliko, zavijemo, ter damo še malo na žar ali pa doma v pečico, da se sir stopi. Četrti način pa so popečeni na žaru, potem pa jih damo v marinado in ohladimo. Dodam jih tudi na zelenjavno pizzo, ali pa jih dodam v zelenjavno omako zraven pa riž ali testenine.... LENČA

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

1. avg 2008 8:29

Kako se najlažje olupi malancane?

Aki

slo99  

član od: 14.7.2008

sporočila: 4

1. avg 2008 8:51

Predlagam "Melanzane alla parmiggiana", in sicer gre za zelenjavno lazanjo, samo da namesto testenine daš pohane melanzane in namesto bolonjnske omake daš paradižnikovo omako; pa dosti parmezana. zelo dobro. slo99

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

1. avg 2008 9:32

Aki,

najlažje z nožkom za krompir. Če je malancan svež, sploh ni problema, če pa je uvel, se lupi malo težje.

Jaz jih sploh ne lupim.

 

lep pozdrav!

jasna

lipa1  

član od: 19.10.2007

sporočila: 193

1. avg 2008 23:37

nola je napisal/a:

blažkaa, melancani so kot diamanti, pridejo v vseh barvah in oblikah. Od bele, rožnate do skoraj črne.

Letos imam eno posebej dobro sorto, žal si nisem zapisala katera je, so pa okrogli kot žoga in belo-lila progasti in zelo čvrsti in okusni.

Jasna1, ja to je res ena najbolj hvaležnih rastlin, izgleda, da jim je čisto vseeno ali je vroče ali mraz, še suša jih ne moti, škodljivcev pa praktično nimajo. Toliko jih je, da drugi teden pripravljamo melanzianado, bomo vse razen sladkarij pripravili iz melancan

Bom poročala, kaj vse se bo znašlo na mizi. 

nola
Melancani imajo škodljivca, jaz sem se lani borila s koloradskimi hrošči. Tako zelo so napadli liste, da je ostalo samo steblovje in jih nikakor nisem mogla iztrebiti. lipa1

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

2. avg 2008 9:47

jasna1 je napisal/a:

Aki,

najlažje z nožkom za krompir. Če je malancan svež, sploh ni problema, če pa je uvel, se lupi malo težje.

Jaz jih sploh ne lupim.

 

lep pozdrav!

jasna

Moram priznat, da mi do letošnjega dopusta malancani sploh niso potegnili. Ko sem pa v Grčiji jedla zelenjavno musako, ki je vsebovala predvsem jajčevce, pa nisem mogla verjet da je to lahko tako okusno. Sem v bazi poiskala po občutku najbolj podoben recept in moram priznat da je bila tudi božanska. V receptu je sicer pisalo, da jajčevce narežeš na rezina , povaljaš v moki in spečeš na olju. Iz mojih izkušenj malancani popijejo toliko olja kot ga je v ponvi, zato sem jih raje "preparilala" v pečici pod žarom s tem da sem jih s čopičem premazala z mešanico olja, radenske, soli in malo poprčka. Na ta način delam bučke in so mi super.

Vse je bilo ok, le z lupljenjem sem imela težave.Sem dala cel jajčevec malo pod žar in se je lupil, a ne tako kot  sem navajena pri paradižniku.

Mi je branjevka svetovala da vzamem malce mehkejše na otip, bojda ti ne pogrenijo in mislim da bi se zato z nožkom za krompir težko lupili.

 

Če bo padla še kaka ideja boh hvaležna. Sicer bom pa malo eksperimentirala. 

Aki

Sporočilo je spremenil(a) aki dne 02. avg 2008 09:51:10

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

2. avg 2008 9:52

Zakaj sploh lupiti melancane? Jaz jih nikoli.

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti