Malica med sluzbo

fleur  

član od: 28.4.2006

sporočila: 169

1. okt 2012 23:14

Prav tako enostavno z listnatim (kvašenim) testom:

Razvaljaš listnato testo (ena plošča na velikost pekača od pečice), ga premažeš s kislo smetano, čez položiš rezine šunke (kuhanega pršuta), potreseš z ribanim sirom in prekriješ s še eno plastjo listnatega testa (dobro je, če ga prepikaš z vilicami). Pečeš 15-20 minut na 200 stopinj. Zadevo potem narežeš na poljubno velike kose. 

fleur

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

2. okt 2012 13:24

Še olive v testu: vzamemo približno enako količino moke in ribanega sira (vsakega 25 dag) in masla/margarine (20 dag), malo pecilnega praška, sol, zamesimo testo, ga razvaljamo, narežemo kvadratke in nanj položimo izkoščičene olive, najboljše so polnjene z mandeljni ali papriko, tudi s česnom . Naredimo kroglice, pomažemo z jajcem in posujemo s sezamom. Pečemo na približno 200 stopinjah kakšnih 15 - 20 minut, odvisno od velikosti kroglic, da so lepo zapečene. Odlične kroglice, dobre tople in hladne .

zvezdica55

petrchy  

član od: 15.5.2014

sporočila: 1

15. maj 2014 18:09

jaz si tudi nosim v službo malico... ponavadi kar vzamem če je kaj ostalo od kosila (riž, zrezki) oz. si naredim še kakšno solato ali zraven sadje (ker veliko delam popoldan). Kupila sem si torbico od bagii-ja in mi je res super... izolira do 4 ure in v službi jem še topel riž z bučkami 

 

PS. ne znam dodati strani od recepta za riž z bučkami

petrchy

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

15. maj 2014 18:44

petrchy je napisal/a:

jaz si tudi nosim v službo malico... ponavadi kar vzamem če je kaj ostalo od kosila (riž, zrezki) oz. si naredim še kakšno solato ali zraven sadje (ker veliko delam popoldan). Kupila sem si torbico od bagii-ja in mi je res super... izolira do 4 ure in v službi jem še topel riž z bučkami 

 

PS. ne znam dodati strani od recepta za riž z bučkami

 

V naslovni vrstici, kjer je zapisan recept - www. itd ..., označiš link z modro (leva tipka miške), potem klikneš na desno tipko, izbereš copy, greš s kurzorjem na mesto, kamor želiš link prilepit, klikneš z levo tipko miške da se pojavi kurzor, pritisneš desno tipko in izbereš paste (prilepi), in se link prilepi sem. Saj si to hotela, kajne?

Pa dobrodošla na kulinariki 



petrchy

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti