Malica med sluzbo

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

4. mar 2012 18:24

Večino časa nosim sabo: sadje, jogurti, kefir, kakšna konzerva rib ali paštete, samo žemljico večinoma kupim v pekarni. Včasih (ampak ne pravilo) zapaše kakšen sendvič. Ko pridem domov, imava kosilo, zato v službi toplih malic ne jem, saj se mi dvojno kosilo vseeno zdi preveč. Če vem, da bom popoldne takoj po službi zdoma, grem v službi na kosilo, ker imamo menzo s 3 meniji.

rag_doll

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. mar 2012 21:59

Včasih sem si doma naredila kak sendvvič, bolj za dopoldanski progrizek, pred ali po kavi, amli vmes med več kavami.

Sicer grem pa raje ven kaj pojest, imam to srečo, da lahko grem v bistvu kadarkoli ven iz službe in mi nihče na uro ne gleda, kdaj pridem nazaj (delo itak mora bit opravljeno in zato ne potrebujem nobenega nadzora ...). Tako da s sodelavci gremo kar dosti krat ven, se najdejo v MB dobre malice, tudi sendviči - imamo nekaj stalnih lokacij, kjer jih kupujemo, ko je časovna stiska  pa kar v pritličju naše zgradbe; in blizu imamo en lokal z dobrimi sendviči in domačim jogurtom (ki ti ga zmešajo tudi s kakšnim sadjem), pa kuhano vino pozimi so tudi imeli ....

Si pa včasih, ko se nas več zbere, tudi burek, sirnico in krompirušo naročimo, več kot kg mora biti skupaj, da pripeljejo.

Tako da če s čem, potem z malico (in kosilom) med službo res nimam skrbi.

mamamia

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

5. mar 2012 11:07

[citat=--motovilčica--]

vd007 izgleda slastno, ampak meni to za cel dan v službi (za vikende delam od 7.30 do 19.30) vsekakor ne bi zadoščalo. Pogojno bi šlo ob 8 urah dela, a bi morala nekaj konkretnega pojest, ko bi prišla domov.



 Tudi jaz sem delala ob tej malici od 6 - 18h . Je pa res, da sem, da so mi prinesli vmes še eno podaljšano kavo iz Petrola, in spila sem še liter navadne vode. Ko sem prišla domov pa sem pojedla malo juhe ( ostanek od prejšnjega dneva ) in spila eno veliko skodelico črnega čaja.

vd007

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

5. mar 2012 11:10

Danes v službi od 6 - 14. Danes pa sem si prinesla zraven  - zjutraj sveže pripravljen bananin šejk ( pol litra ).

 

vd007

alxteam  

član od: 21.4.2007

sporočila: 41

5. mar 2012 11:34

med sluzbo - ce ne prinesem kaj od doma - skocim po juho (2€)

(danes imam zelenjavno)

 

alxteam

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

5. mar 2012 11:35

vd007,

jaz pa ne verjamem, da lahko ob taki malici, malo juhe, litru vode in eni podaljšani kavi na dan kaj dolgo ostaneš zdrava. Ja, par dni že, ampak če misliš takole živeti na dolgi rok, se ti bo pa prej ali pozneje še kako poznalo, pa ne v dobrem smislu, četudi zdaj misliš drugače. Zato ti toplo svetujem, da začneš misliti malo tudi na svoje zdravje. Ni pametno, kar počneš. 

Sonja

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

5. mar 2012 12:01

[citat=--limnol--]

vd007,

jaz pa ne verjamem, da lahko ob taki malici, malo juhe, litru vode in eni podaljšani kavi na dan kaj dolgo ostaneš zdrava. Ja, par dni že, ampak če misliš takole živeti na dolgi rok, se ti bo pa prej ali pozneje še kako poznalo, pa ne v dobrem smislu, četudi zdaj misliš drugače. Zato ti toplo svetujem, da začneš misliti malo tudi na svoje zdravje. Ni pametno, kar počneš. 



Ko pridem domov, skuham kpl. kosilo, pa se najem. 

 Imam tako delo, da težko ob dopoldnevih kaj pojem, ker  mi telefoni zmeraj zvonijo, ali moram v živo koga sprejet, pa ne morem imet polnih ust... Kadar  delam popoldne, pa si privoščim večji prigrizek, ki ga v miru pojem.. na vsaki 2 uri nekaj grizljam . Velikokrat pa vzamem več zraven, pa domov nazaj prinesem.

Saj ne mislim jest tako na dolgi rok. To so dnevi tu pa tam, ko pač tako mora biti. Hvala vseeno za dobro mišljeni nasvet, so zmeraj dobrodošli .

vd007

matejaoz  

član od: 1.6.2010

sporočila: 329

5. mar 2012 12:45

V službo si največkrat nesem solato (trenutno najraje nariban sir, zelena solata, par češnjevih paradižnikov, pečen piščanec, zraven pa jogurtov preliv), včasih pojem kak kebab, pa kak sendvič, ribe iz konzerve, kos kruha, namazan s pašteto.... OB prihodu domov pa skuham kosilo in bi mi bilo preveč, če bi jedla dopoldan in potem popoldan topel obrok. Zaenkrat sem zadovoljna s takim načinom prehrane.

matejaoz

barbara_s  

član od: 21.3.2008

sporočila: 50

5. mar 2012 14:35

Quiche in različice. To mi je fino, ker so dobre tudi tudi mrzle, imajo okus in nimajo vonja (vsaj zdi se mi, da ga nimajo - verjetno zato, ker moji sodelavci z ribjimi konzervami prekrijejo vonj mojega quicha).

Kakšen sendvič. Na palčke narezano korenje (in zraven mora nujno biti kakšna pomakica, sicer se jih ne dotaknem) in ostala zelenjava (paprika, kumare, brokoli, cvetača...), kadar je v sezoni.

barbara_s

ajčka  

član od: 29.1.2010

sporočila: 29

5. mar 2012 15:07

Jaz imam sabo ponavadi riževe oblate (za dva dni) in dva jabolka. Če prejšnji dan kuham kaj takega, kar lahko odnesem sabo (in celo kaj ostane), si prinesem in pogrejem v mikrovalovki. Včasih gremo pa ven jest, vzamemo si vsaj uro časa in uživamo.

ajčka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti