Malica med sluzbo

jagodas  

član od: 2.11.2005

sporočila: 90

28. jul 2008 13:03

Slavcek, večinoma jem mešano, eno vrsto samo kadar je hladilnik izropan-jablka so vedno na zalogi ostalo pa kupijem samo za par dni v naprej, ker kljub veliki količini še vedno hitreje zgnije. lp. jagodas

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

28. jul 2008 13:03

Zjutraj zajtrk (brez izjeme, tudi če je treba vstat ob treh zjutraj), okoli desetih kos (domačega) kruha, jogurt, zavitek,..., okoli dveh kos sadja ali kakšen piškot, med četrto in peto pa kosilo. Potem mogoče še kakšna sladica, sladoled ali kaj slanega, kos sadja. V službi pijem veliko čaja ali vode, včasih si naredim žitno kavo ali kakav. Doma prav tako pijem vodo, včasih deci soka. Včasih si privoščim tudi kosilo v menzi ali gostilni, če imam popoldne kaj v načrtu in ni časa za kuhanje. Na ta način se da res kar nekaj prihranit. Najbolj bi mi sicer ustrezalo, če bi imela vsak dan kosilo ob dveh (torej takrat, ko me zgrabi lakota in pojem kos sadja ali peciva), ampak je že tako, da je to zaenkrat neizvedljivo.

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

28. avg 2009 16:17

Tudi jaz pripravljam malico za partnerja, no, ali pa si jo sam. Ponavadi pograbi doručak ali pašteto.Dajem mu sendviče, koobase, sadje, jogurte, pudinge, rogličke, paradižnik, kumare, francozko, no, potem se pa že neha. Delo, ki ga opravlja je fizično, zato ni dovolj le en sendvič. Včasih gre v menzo, kjer sedaj malica stane 4,60, kar pa se nama zdi preveč. Doplačati mora 1 evro. Sam pravi, da bi hodil, če bi bilo vsaj zadosti. Tako, dobijo npr. žlico kus kusa in eno bedro ali npr. en cordon blue in krompir. Za ta denar občutno premalo in tudi za to delo, ki ga opravlja. Dela do treh, doma ima kosilo. Če ima kdo kako še kakšno idejo? [sreca] katti

masters  

član od: 23.5.2009

sporočila: 188

28. avg 2009 16:33

kuhana jajca+polnozrnat kruh piščanec+riž itd.,itd. narediš zvečer, čez noč daš v hladilnik, zjutraj pa v vakumsko posodo in vzameš s sabo pa ni problema ne s količinami ne s ceno. masters

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

28. avg 2009 16:42

Če ima v bližini mikrovalovko, mu daj s sabo tisto, kar ste imeli prejšnji dan za kosilo/večerjo. Mi smo to počeli kakšna 4 leta, tako da res govorim iz izkušenj. Skoraj vse se v mikrovalovki naslednji dan lepo pogreje, če smo jedli pa kaj takega, kar res ni dobro pregreto, je pa s sabo odnesel sendvič.

Ena dobrih zadev je Quiche (kiš), ki je prav dober tudi hladen.

 

Vanja

FannyRae  

član od: 7.1.2010

sporočila: 10

9. jan 2010 17:37

Kiši so fantastični!!! Včasih naredim enega ogromnega za kosilo (to je bolj že slana pita) in potem mam eno rezino za malico naslednji dan. Naj knjige | Knjige forum

Lee Ann  

član od: 11.2.2006

sporočila: 90

11. jan 2010 8:39

Dnevno užijem vsaj 6 obrokov, po principu 'zajtrkuj kot kralj, kosi kot meščan in večerjaj kot berač', od tega so 3 med delovnim časom: prvi in zadnji sta sadna malica, vmesni tj. drugi pa je kaj bolj konkretnega in seveda toplega (kakšna enolončnica, gosta juha, rižota, testenine s kakšno omako, tofu, itn. in solata). Pripravim zvečer, tako da ostane še za hitro toplo popoldansko malico za naslednji dan, ko pridemo domov.. Da pa je zadeva topla še ob 12h, ko navadno to jem v službi, poskrbim tako, da zjutraj ko pripravljam zajtrk in kuham kavo, vse to pogrejem, podoziram v Curver navadne posodice za shranjevanje s pokrovom in vsakemu od družinskih članov zapakiram 1 posodico z glavno jedjo + 1 s solato (zeleno, fižolovo, zeljno, odvisno..) v mične torbice za malico iz neoprena, ki zadržijo temperaturo med 4-5 ur.. Super pozimi, še bolj super poleti Če koga zanima, kje se dobi torbico za malico iz neoprena, naj mi pošlje zs, da ne bom delala reklame Lee Ann

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

3. mar 2012 15:27

Jaz sem danes v službi celi dan.    In to je moja malica

vd007

motovilčica  

član od: 29.12.2009

sporočila: 231

3. mar 2012 17:58

vd007 izgleda slastno, ampak meni to za cel dan v službi (za vikende delam od 7.30 do 19.30) vsekakor ne bi zadoščalo. Pogojno bi šlo ob 8 urah dela, a bi morala nekaj konkretnega pojest, ko bi prišla domov.

motovilčica

nejčica  

član od: 6.1.2010

sporočila: 174

3. mar 2012 23:11

dvanajst let , jem samo sendviče paštetke,.. pač sodelavcu smo naročili on pa nam je prinesel iz trgovine.Nato sem delala v enoti kjer je čez cesto bilo gostišče,vsak dan sem si naročala malico, stala je 4e .Kar naprej sem imela neke probleme,driska ,črvičenje,nenadoma se mi je povečala telesna teža,....

Sedaj pa sem se odločila,da si nosim od doma.Sabo odnesem, kar je ostalo od večerje,kosila,..kar je treba nujno pojest,....Zraven si pripravim kako solato.sadje, jogurt,... enostavno sem sedaj jaz tista ,ki poje,predno bi šlo kaj v nič.No take smo pač mame. včasih je prav smešno ko jem male skutice,al pa kak monte.Odpiram tiste male lončke noter je pa za dve žlički.Jezi me samo ,da včasih jem kako stvar 3 ure ,ker so stranke vmes.Še bol me pa jezijo pogledi šefice,češ k si na malici tako ,da ponavadi moja malica traja od 5-10 minut ampak v tem času še kavo spijem.

nejčica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti