Malica med sluzbo

patty  

član od: 2.9.2005

sporočila: 298

25. jul 2008 8:01

Pred službo obvezno zajtrk, potem pa prinesem v službo jogurt, puding, sadje, kakšne nemastne piškote, muslije in čaram. Če je lakota velika, si naročimo hrano v pisarno ali pa obiščemo kebab center:), kar pa se bolj kot v denarnici pozna na kilah. Torej moram biti res zelo lačna. patty Sporočilo je spremenil(a) patty dne 25. jul 2008 08:01:45

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

25. jul 2008 8:15

Jaz grem ponavadi v ponedeljek v bližnjo trgovino in tam nabavim skuto, kak jogurt, sadje, tuno, namaze,... vsak teden nekaj drugačnega, nabavim pa za cel teden. Včasih si "privoščim" kak liter zelenega čaja z limono (s katerim sem btw zasvojena) ali kake insalatisime rio mare (ki so dražje), zato včasih zapravim 20 € (ampak to zelo redko), ponavadi pa nabavim za manj kot 10 €, torej me na mesec stane 40 €. Ko je sezona sadja, zelenjave ipd. prinesem od doma, tako da takrat malo prišparam. Rada si doma naredim kako solato (zelena, čičerika; zelena, rukola, feta; paradižnik, korenček, feta) in jo v službi dokončam (olje, kis). Ob sredah delamo dlje, zato si naročim kosilo na študentske bone (ja bog pomagaj) in imam kosilo za dober evro in pol... pride pa tudi kak dan, ko si privoščimo in gremo babe npr. na kake lignje pa solatko ipd. Takrat pač malo več zapravimo. Začetnica

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

25. jul 2008 10:22

Trgovinico imamo čez cesti in si kar vmes skočim iskat kako žemljico in jogurt pa kak košček sadja. Včasih si od doma prinesem kako mešano solato. (sendvičev ne prenesem več) Dnevno tako porabim nekje 1-2€. Vam pa zavidam, da si lahko vzamete pol ure časa.... jaz ponavadi meljem po grižljajih - ko pride kaj prostega časa med strankami. Zadnjič sem jedla krof uro in pol... Staša

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

25. jul 2008 10:47

Jaz sicer nimam strank, ampak tudi večina vse zraven računalnika pojem. Edino kot sem napisala za sredo in ko se nas več bab na kup spravi si vzamemo čas. Ni prav-morali bi si za vsako prehranjevanje vzeti čas, zato pa imamo vsi prebavne motnje. Je pa res, da so službe, kjer enostavno raje poješ zraven računalnika in imaš mir... Tako kot ti Staša - delo s strankami. Začetnica

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

25. jul 2008 10:50

evo, ravnokar sem z malice: delamaris skuša z zelenjavo (konzerva), paradižnik in žemlja. Pa je prav krasno. In vam povem, da mi je okus mnogo bolj všeč in bolj poln je od rio mare rib, ki se mi včasih zdijo malce suhe. Cena pa ni za primerjat, saj veste.

Titta

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

25. jul 2008 11:07

Evo jaz ravno dokončujem svojo malico (tudi običajno zraven računalnika) - dve rezini polnozrnatega kruha s sončničnimi semeni (Hofer), vmes rezina sira, zraven dva paradižnika z malo lahke jogurtove polivke. Drugače sem pa odvisnik od vegi sendvičev vseh sort, ki jih kupujem pri nas v službi iz avtomata ali grem ponje v bližnjo štacuno (to oboje stane pod 2 e). Menza v hiši sicer je, vendar je prilagojena študentskemu okusu (pa še ti se pritožujejo)- torej pice, veliko pohanja vseh vrst, ostalo pa mi ni okusno, tako da se te ponudbe ne poslužujem. Kosilo je pa tam okoli 4 evre, kar je meni veliko. Fino mi je sicer, da dopoldne pojem nekaj konkretnega, ampak cela malica mi je pa odločno preveč, saj sem, ko pridem domov pošteno lačna. Drugače si pogosto prinesem tudi kako domačo solato (testeninsko, kuskus, riž z zelenjavo, ostanki piščanca...paradižnik imam kar v hladilniku v službi, prav tako imam tu škatlo muslijev če drugega ni in grem kupit samo jogurt. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

25. jul 2008 11:23

Letos,ko delam med počitnicami si nosim s sabo,ali pa kar tam kupim... Čeprav sem že rahlo brez idej,kaj jesti.Ponavadi je to sadje,žemlja in pašteta,kak zelenjavni namaz,štručka,zavitek,jogurt,puding,muffini... Še dobro,da bo kmalu konec :D Roncolino

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

25. jul 2008 11:30

tinca je napisal/a:
Fino mi je sicer, da dopoldne pojem nekaj konkretnega, ampak cela malica mi je pa odločno preveč, saj sem, ko pridem domov pošteno lačna. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca
Vidiš meni pa nekak ne paše topla malica že ob 10.00-11.00 oziroma tam nekje. Ne gre mi nekak v dan. Zjutraj in dopoldan bi naj bilo sadje, skuta, musli, kruh... nato kosilo ob 14.00, 15.00, 16.00 potem pa spet kaj lažjega. Mogoče zato, ker sem navajena, da je ati vedno prihajal domov ob 14.10 in smo takrat vedno imeli kosilo. Ker stavim, da tisti, ki v službi jejo toplo malico, doma še enkrat jejo kosilo. No saj ni problem, samo nevem kak lahko dvakrat na dan ješ kosilo oziroma hecno mi je tudi, da majo Američani kuhane večerje. Pri nas je to samo, ko nekoga povabimo, če smo sami je kak kruh pa salama. Začetnica

jagodas  

član od: 2.11.2005

sporočila: 90

25. jul 2008 11:47

Do še pred nekaj mesecev je bilo tudi pri meni tako kot je opisala začetnica: za zajtrk jabolko,topla malica med 11 in 11.30, ko sem prišla ob 16 domov sem že bila lačna sem spet nekaj pojedla-grickala čips ali kaj sladkega, potem pa še nekaj za večerjo. Ja in to se je konkretno poznalno na mojih kg, zdravju in denarnici. Potem sem pa spremenila način prehranjevanja po nasvetu nutricionistke tako da sedaj do malice/kosila, ki je med 14 in 16 jem samo sadje-pribl. 1 kg, po pozni malici/kosilu pa večinoma več nisem lačna za večerjo.Ta način sem mi je obnesel kar se lakote in zdravja tiče. lp. jagodas

slavcek  

član od: 19.3.2008

sporočila: 39

28. jul 2008 12:23

Jagodas ali ješ dopoldan samo eno vrsto sadja, ali mešaš. LP slavcek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti