Mikado kompot v tušu

Milenci  

član od: 12.7.2004

sporočila: 110

tema odprta - 24. jul 2008 11:46 | ogledi: 3.445 | odgovori: 10

Včeraj sem kupla mešan kompot proizvajalca Mikado, ki je bil v akciji v Tušu. Postregla sem ga z veseljem s smetano kolegici in nama z možem. Na žalost smo potem vsi občutili grozno slabost.

Ima še kdo take izkušnje? Kaj v takem primeru lahko storim kot potrošnik?

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

24. jul 2008 11:52

Izkušnje imam... s Tuševimi izdelki kar nekaj pravzaprav. Poizkusili smo že pokvarjene (očitno) morske sadeže, pa jagodov kompot s plemenito plesnijo, najboljša pa mi je bila lešnikova čokolada, ki sem jo podarila nečakinji, ki mi je naslednji dan rekla: "v tisti cokoladi so bili pa taaakii veliiiki clvi" (ja, črvi!, baje so še migali). Žal pa nisem sitna potrošnica in ne sitnarim, raje bentim v svoji glavi. Čeprav me že pošteno mika, da bi se kaj naučila... Staša

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

24. jul 2008 11:54

Kaj pa, če je kriva sladka smetana, saj predvidevam, da je bila sladka. Meni je slabo po sladki smetani, zato je raje ne uživam. Na primer, marsikomu so všeč jagode s sladko smetano, kava s smetano in še kaj, ampak to res ni zame. riba-ribica

Milenci  

član od: 12.7.2004

sporočila: 110

24. jul 2008 12:06

Sladka smetana prav gotovo ni bila. Smo jo jedli že dva dni, je blo vse ok. Sadje v kompotu pa se mi je zdelo čudno trdo.

šnorca  

član od: 10.11.2007

sporočila: 142

24. jul 2008 13:06

Milenci, na tvojem mestu bi trgovca na primeren način obvestila o tem. Recimo naslednjič, ko boš šla v to trgovino, se obrni na vodjo oddelka in mu na lep način povej, da je bil kompot, ki ste ga kupili pri njih, očitno pokvarjen. Če je vsaj malo iz pravega testa, ti bo za to informacijo hvaležen, saj to pomeni, da bodo lahko preverili/zamenjali preostale artikle, ki so še na policah, saj verjetno ne želijo kupcev, ki jim je po njihovih izdelkih slabo. Tebi bodo pa morebiti dali kaj v zameno. šnorca

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

24. jul 2008 13:32

Se strinjam s šnorco. Zadnjič sem kupila v Hoferju maslene kekse, da bi naredila pecivo z jabolki smetano in pudingom. Odprem zavitek, v njem pa vsi keksi zdrobljeni do amena. Nazaj jih nisem mogla nest, ker je bila trgovina že zaprta. Pojedli smo jih potem v mleku. Je hči rekla, da se počuti kot dojenček, he he. Pri naslednjem obisku trgovine, sem poslovodji omenila, da so bili vsi keksi zdrobljeni, kot bi nekdo skakal po njih. Takoj mi je dala novo pakiranje, pa nisem imela računa. Sem ji želela samo povedat, da naj bodo prihodnjič bolj pazljivi pri transportu. Zato kar pojdi v Tuš in jim povej, da je bilo sadje v kompotu pokvarjeno. Saj nazadnje vse pošteno plačamo kajne ? LP! fakin712

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

24. jul 2008 13:39

v Hoferju so enkrat imeli tudi pokvarjeno mleko. So tudi menjali brez problemov. klavdija

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

24. jul 2008 13:53

Mikado tuna v konzervi. Kaj je to mogoče isti dobavitelj ali karkoli? nagravžne do amena. Smrdijo. Pa nočem delat slabe reklame, samo opozarjam vas. Nisem se samo 1 x nažgala glede tega; še 2 x sem kupila to konzervo, ker je bistveno cenejša od Rio mare, pa vedno ista pesem...

Nisem nosila nazaj, ker  je rok trajanja nesporen, prodajalec pa ni kriv, če tisti, ki pakira, nima razvit vonj, okus..karkoli.

Titta

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

24. jul 2008 14:02

Se mi zdi, da ima Mikado tudi jagodni kompot, noter so jagode kake pač so, ampak okus imajo pa po pločevini, kot bi se od piksne navlekle. Začetnica Sporočilo je spremenil(a) ZAČETNICA dne 24. jul 2008 14:03:05

doga  

član od: 4.1.2008

sporočila: 11

24. jul 2008 14:42

Pa še jaz pristavim svoj lonček. Včeraj je bilo potrebno zaradi spremenjenih planov prav na hitro pripravit kosilo pa so imeli palačinke in jagodni kompot mikado. Sicer ne kupujem v Tušu, nabavila sem ga v prvi mali trgovini, ki mi je bila blizu doma (v njej sem že večkrat opazila tuševe izdelke). Slabo sicer ni bilo nobenemu ,je pa bila tekočina kompota tako presunljivo rdeče barve, kar pri drugih jagodnih kompotih ravno nimam v spominu. Res pa je, da konzervirane kompote zelo redko kupujemo. Doga doga

lena70  

član od: 8.3.2008

sporočila: 61

24. jul 2008 16:19

no, pa si dobro preverila smetano? Če jo jeste že dva dni pri tej temperaturi? Koliko časa pa naj bo še užitna? Je pa mogoče, da so tudi izdelki od različnih proizvajacev pokvarjeni, za kar pa ne vem , če je ravno Tuš kriv lena70

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti