Orjaške sipe

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

31. avg 2014 20:14

Mamamia, je Batelina tam na  dvojnem ovinku pri bivši tovarni konzerv? Polnilnici, konzervarni, ali kako se ta obrat imenuje?!



Commis débarrasseur

Sporočilo je spremenil(a) zzak1977 dne 31. 2014 20:15

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

1. sep 2014 10:52

Batelina je menda res tam blizu, tašča pravi da so tam blizu včasih delali ribje konzerve, jaz se tega ne spomnim. Vem le, da ko prideš v Banjole, ko se cesta razcepi v ipsilon levo in desno, greš desno, se pelješ dva ovinka in je na levi strani ta konoba, takole za ograjo skrita, le vhod se vidi.

Na internetu je veliko o tej konobi. Delajo pa vedno le od 17. ure in do zvečer, največ dve zasedbi za eno mizo, brez rezervacije vsaj 14 dni prej ne prideš na vrsto, fant se pa ne želi šitiri, ker pravi, da potem to več ne bi bilo to.

Orad in brancinov nima  v ponudbi, razen če oče ulovi kakega divjaka ... In enkrat po 10. ali 15. avgusti grejo na dopust. 

Je pa tam fino v jeseni ali pozimi, ko ni gužve, in se pogovarjaš s ta glavnim, kaj naj pripravijo in res uživaš.

 

 

 

mamamia

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

1. sep 2014 14:10

Ne vem zakaj je spet tole šlo v smer EPP-ja in to celo za Hrvaški trg:( Mamamia in Zzak, dejta se zment na Zs o tej sanjski konobi pa o onem ciničnem in arogantnem kuharčku ,ker mene tole res ne zanima'velja ? Hvala za razumevanje pa napišta raje še kej o sipah , ok !?

hedonist

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

1. sep 2014 14:38

Glede na to da pripravljam sipe dostikrat in različnih velikosti vse pa iz lastnega ulova so zame najboljše in najbolj mehke, če jo naprej zamrznem in šele nato odtaljim in pripravljam.

Enako je s hobotnico mehkejša je če je preje zamrznjena, šele nato se kuha in/ ali....

Mi pojemo res ogromno morske hrane sploh poleti, na srečo pa veliko večino iz lastnega ulova in so zato ribe vedno sveže pripravljene, hobotnice in sipe pa res preje zamrznem.

 

Ravno smo se vrnili iz 14 dnevnega dopusta, kjer sem vsak dan jedla dnevno sveže ribe:), hobotnice pa čakajo v skrinji :), sip pa žal sedaj ni bilo, jih je bilo pa maja več :).

testeninca

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

1. sep 2014 15:02

Hedonist, muzika, hrana, pijača ne poznajo meja. Zakaj ne bi mi šli k sosedom na dobro papico, oni pa k nam?

 

naor

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

1. sep 2014 15:24

hedonist je napisal/a:
Ne vem zakaj je spet tole šlo v smer EPP-ja in to celo za Hrvaški trg

In to napišeš ti, ki si nekaj let (letos o tem sicer molčiš, kljub prošnjam nekaterih) na vsa usta hvalil tvoj otok, kavo, riibe,....tam. Hm, a Lastovo ni na Hrvaškem? In, a to ni bil EPP?

rimljanka

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

1. sep 2014 17:52

hedonist je napisal/a:

Ne vem zakaj je spet tole šlo v smer EPP-ja in to celo za Hrvaški trg:( Mamamia in Zzak, dejta se zment na Zs o tej sanjski konobi pa o onem ciničnem in arogantnem kuharčku ,ker mene tole res ne zanima'velja ? Hvala za razumevanje pa napišta raje še kej o sipah , ok !?



hedonist

Najino čebljanje je čisto neškodljivo proti tvoji nestrpnosti, kot kaže na vseh področjih.

Commis débarrasseur

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

1. sep 2014 17:57

hedonist je napisal/a:

Ne vem zakaj je spet tole šlo v smer EPP-ja in to celo za Hrvaški trg:( Mamamia in Zzak, dejta se zment na Zs o tej sanjski konobi pa o onem ciničnem in arogantnem kuharčku ,ker mene tole res ne zanima'velja ? Hvala za razumevanje pa napišta raje še kej o sipah , ok !?



hedonist

O sipicah? Perfektne ima, tale Batelina, kot putrček ...

mamamia

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

1. sep 2014 18:49

Hjoj saj sem ze klicala za rezervacijo samo da bi prisla na vrsto bi morala cakati dlje kot je trajal dopust :) potem sva sla v motovun in izbrala bolj celinske dobrote :)

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

1. sep 2014 19:17

Notranji del Istre je poln odličnih lokalnih konob ...

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti