Jedilne buče

SonjaB  

član od: 9.1.2004

sporočila: 250

23. jul 2008 22:44

Mi v zadnjem tednu skoraj vsak dan jemo bučke... Še posebej gre v slast kremna juha (čebula, česen, različne bučke, malo vode, peteršilj, parmezan). Jaz osebno pa obožujem kar surove: jih na tanko narežem ali naribam, solim, popram, dodam mozzarelo, pršut ali vratovino, baziliko in seveda olivno olje najboljše kvalitete. Drugače pa so bučke zelo fajn za zgostitev omak, za juhe, narastke, pecivo, kompot,...jaz jih skratka pripravljam na 1000 in en način, v glavnem improviziram. Ta velike buče oz. buče, ki jih ponavadi shranim za zimo, se dajo uporabiti v marmeladah, juhah, dobre so na žaru, kuhane in sladkane, njihovo meso se lahko uporabi pri peki pit, kolačkov, dodam jih k pečenki, k pečenemu krompirju... Buče so zakon! Obilo užitkov pri odkrivanju novih okusuv ti želim! Sonja

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

23. jul 2008 22:58

In ja... da ne pozabimo. Bučni chuttney za ozimnico. Enkratno.

Anja

Szdenka  

član od: 22.10.2003

sporočila: 220

24. jul 2008 7:56

Meni so najbolj všeč buče hokaido ali pa muškatne buče, ki jim očistim semenje, jih pustim kar v olupu, narežem na večje kose po porcijah, posolim, ter obilno polijem z olivnim oljem, v katerega sem narezala česen in petršilj in jih spečem v pekaču v pečici. Odlične so tople ali hladne. Poskusite za spremembo. Zdenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti