Podlaga za tičino

slavcek  

član od: 19.3.2008

sporočila: 39

tema odprta - 22. jul 2008 10:34 | ogledi: 9.080 | odgovori: 22

Pozdravljene!

Maja meseca sem pekla torto s tičino. Takrat mi je ostala maslena krema za pod tičino. Imela sem jo spravljeno v hladilniku. Zanima me, ali mislite da je še dobra.

Sem pa zasledila, da lahko pod tičino namažemo tudi nutelo ali marmelado. Ali je to res in ali je katera to že preizkusila.

slavcek

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

22. jul 2008 12:08

Po moje bi lahko bila maslena krema še uporabna. Meni je za marmelado povedala gospa, ki dela v Pekarni Vrhnika, da ona vedno z marmelado namaže pod tičino. Sama pa še nisem sprobala. Taia

Allyssa  

član od: 2.12.2006

sporočila: 30

22. jul 2008 12:19

Maslo ima rok trajanja, za maslo LM vem, da ga ima 35 dni,...po tej logiki bi rekla, da tudi maslena krema ne zdrži več. Lahko pa da se motim. Allyssa

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

23. jul 2008 10:13

Zadnjič sem mazala marmelado in se mi je tičina skoraj vsa stopila - ne priporočam. Nutella pa ja. Sicer sem pa zadnjič ugotovila in tudi napisala v drugi temi - tort sploh več ne premazujem pod tičino, le kremo namažem en cm stran od zunanjega roba oblata in je OK. Eventuelno če kaj ven pogleda, lahko malo prekriješ z nutello...Konec te more - vsaj zame katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

slavcek  

član od: 19.3.2008

sporočila: 39

23. jul 2008 12:15

Katka lopatka najlepša hvala za nasvet. Samo še nekaj, ali se ti biskvit nič ne drobi? slavcek

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

9. jun 2010 21:39

jaz pa mam eno vprašanje o tičino masi.. oz o podlogi

ali je katera že oblekla torto v tičino maso, ki bi bila namazana z masleno kremo? to je tako, da ne bi torte namazala ampak tičino ;)

 

bannanna_v_slo ;)

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

9. jun 2010 21:55

Sem mazala že z vsem naštetim in se vse obnese, marmelada lahko res malo stopi spodnjo plast, tako da je fajn, da torta ne stoji prav zelo zelo dolgo - kak dan bo pa zdržala. Maslena krema od maja - hm, odvisno od katerega maja... Od začetka maja bi jaz rajši dala to v pecivo, ki se bo še speklo (pač namesto masla in sladkorja) - ker ziher je ziher, če se peče na 220 stopinj, bo skoraj vse možno pocrkalo, če hočeš pač porabit. Če pa je iz 31. maja oz. tam nekje, je pa po moje še ok. bannana, lahko to narediš, vendar je vic teh krem, ad zapolnijo luknjice in je potem torta čisto gladka in se lepo tičino gor čisto zravna. jaz tega ne bi delala, ker mi je škoda tičino mase, ki je draga. Ker kaj boš potem z namazanim ostankom tičine? Če imaš tičino, jo razvaljaš, daš čez namazano torto in kar ostane, odrežeš proč in lahko spet uporabiš, namazane pa ne boš mogla (oz. boš mogla dol spraskat, pa še potem ne bo tako dolgo zdržalo, ker bo pač vedno še malo masla zraven, ki je bolj pokvarljivo kot tičino masa).

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

9. jun 2010 22:43

ja, sej na približno bi zmerla... hmmmm... bo za poskusit na eni mali tortici ;)

bannanna_v_slo ;)

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

9. jun 2010 22:46

Ma, ja, še vedno maš odpadek. Ampak če te to ne moti, pa po moje komot. Samo meni bi bilo lažje torto namazat kot pa namazano tičino gor dajat - ker tičino lahko na valjar naviješ, če ni namazana, če je pa namazana, pa ne in je težko potem celo plahto nest na torto - vsekakor boš rabila še kak par rok...

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

9. jun 2010 22:59

Kaj pa če najprej torto oblečeš v tičino,pa jo potem namažeš? Tako nimaš odpadka namazane tičine? (govorim seveda na pamet, ker še nikdar nisem delala z njo) Lp, Petya

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti