Trda koža

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

tema odprta - 21. jul 2008 18:59 | ogledi: 6.790 | odgovori: 19

Drage moje veliko dobrih nasvetov sem že dobila na teh straneh, in upam da bom še te.

V obup me spravlja trda in razpokana koža na komolcu, da me že kar boli. skoraj sem že pomislila na luskavico. Mažem ,mažem, s to in ono kremo, pa ni skoraj nič bolje.

Imam pa še problem, vneto kožo pod prsmi res nimam kakšne XXL, ampak je kar kriza.

Kako pa ve rešujete te težave? Ali pozna katera kakšen domač recept.

anitram1

vdolin  

član od: 17.12.2005

sporočila: 109

21. jul 2008 19:31

Poskusi z oljem šentjenževke, tako za trdo kožo, kot za komolce. Za trdo kožo je zelo dober tudi "Zagrebački melem" lp vdolin vdolin

vdolin  

član od: 17.12.2005

sporočila: 109

21. jul 2008 19:32

Ups. Tako za pod prsi, kot trdo kožo Lp vdolin vdolin

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

21. jul 2008 19:51

Ali pa ognjičevo mazilo iz lekarne. Se uspešno uporablja za vse sorte.

Za vneto kožo pod prsmi pa pazi, da bo vedno zadeva - kak naj rečem - luftig, saj veš, zdaj v tem času, ko je vroče, se vnetje težko hitro pozdravi. Predlagam, da kožo dobro popivnaš in na zelo tanko namažeš z omenjeno kremo.  Pa malo pustiš, da se vpije.

Titta

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

21. jul 2008 19:56

Trdo kožo na komolcih sem jaz reševala z limono. Iz soka sem naredila limonado, z iztisnjeno lupino pa sem namazala komolce in jih čez cca 10 minut izprala. Koža je bila čista in mehka.

marelica

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

21. jul 2008 20:38

Pri vsaki uporabi limone si komolce namažem s polovičko lupine. To mi je prišlo v kri.

Je pa problem, ker je koža na komolcih precej obremenjena in ne zgleda lepo. Limona pa celo malo pobeli.

Pri vlažni koži pod dojkami pa je treba dvigniti dojke, jih podpreti in zagotoviti predel čimbolj suh. Ko se dojkam že pozna gravitacija, je potrebo izbrati nederček, ki jih bo podprl. TAki imajo običajno več pivov. Brez njega je žal neprijetno , pa tudi časi nošenja slinastih variant so prav zavoljo gravitacije mimo.

F r i n a

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

21. jul 2008 21:26

Jaz sme si pomagala s tem receptom,ki mi je pomagal :): 2 žlički mletih mandljev 1 žlica medu sok 1 leimone Vse skupaj zmešamo v gosto kremo,nanesemo na trde predele in po parih minutah speremo s toplo vodo. Roncolino

5rusa  

član od: 19.10.2005

sporočila: 285

21. jul 2008 21:44

za komolce ne vem, kolegice pa vse hvalijo kremo za pete na stopalih, in sicer od scholla, vsebuje ureo - pa ne me spraševat, kaj je to, ampak menda pomaga, je koža potem zelo gladka in mehkejša 5rusa

niagara  

član od: 10.9.2006

sporočila: 55

21. jul 2008 22:12

Za komolce mogoče bi pomagala kopel z ekstraktom hrastovega lubja. To uporabljajo tudi za luskavico pa pacienti so kar zadovoljni. Nasploh pa hrastovo lubje je za kožna vnetja in za "lepšo" kožo. Morda bi lahko poskusila tudi z toplimi blatnimi oblogami-če je luskavica bo to pomagalo, če ni pa bo verjeno vsaj omehčalo kožo.

LP

niagara

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

21. jul 2008 22:12

Ognjičeva mast je zakon za kakršno koli razpokano kožo. 5rusa, urea je "po domače" sečnina (pa ne zamenjati s sečem). Atina

skrzolin  

član od: 15.7.2008

sporočila: 89

21. jul 2008 22:30

Ognjičeva krema in pa vse kreme (v glavnem za podplate), ki vsebujejo ureo so za mehčanje kože odlične, če trda koža ni posledica kakšne kožne bolezni. Sama sem imela velike težave z razpokano kožo na petah na podplatih. Koža mi je kljub redni vsakodnevni temeljiti negi (redno odstranjevanje trde kože, kopeli, kreme...) pokala do krvi. Razpoke so bile obsežne, globoke in zelo boleče. Poiskusila sem verjetno vse, kar je bilo na dosegu rok, vendar so bili učinki majhni in kratkotrajni. Bila sem tudi pri zdravniku, dermatologu.... V končni fazi sem poiskusila s homeopatskim zdravilom in danes so moje noge zdrave. skrzolin

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti