Natikači cross

ATNES  

član od: 25.3.2008

sporočila: 198

21. jul 2008 17:17

Najprej sem si kupila ponaredek in sem se v njih zelo potila-tudi ponavadi se preveč potim v noge.Pa so mi svetovali naj si kupim original,ker se v njih pa ne potiš:::: imela sem srečo,da mi jih je pred nakupom za en dan posodila prijateljica.Tudi v originalu so bile moje noge potne. ATNES

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

21. jul 2008 17:53

Leta in leta sem imela komedije z obuvalom za delo na vrtu, pred kakšnimi petimi leti so v agrotrgovinah pričeli s prodajo enih takih gumijastih galoš, če si vrgel ven tekstilno plastični podplat, so bile kar v redu, vsaj meni so bile bistveno bolj pri srcu kot serija starih tenisk, ki so mi, kadar sem jih oprala, mašile filter v pralnem stroju.

Letos sem si nabavila crocse, so seveda bistveno bolj zračni kot agrogaloše, in prav tako instantno pralni.

Za poletna opravila so odlični, za spomladanska pa ne, ker ob štihanju in premetavanju komposta dobiš skozi zračnike zemljo , če je mokro pa še vodo. So pa, vsaj moji, res pretirano široki.

Razen za vrtna dela jih uporabljam še za vhod/izhod v vodo, imam sistem, ki sem ga že pred leti razvila s plastičnimi sandalami: na plastično vrečko imam privezano mikeno bojo (med razvojem sem uporabila kar kos stiroporja) in vrvico s plastičnim zapiralom (kot je na nahrbtnikih).

Odkar sem kupila crocse, ki plavajo na vodi, boje ne potrebujem več, zato v vrečko samo naložim kamen in se, obuta v crocse neustrašno podam čez spolzko kamenje in podvodno rastje do globine, kjer lahko udobno plavajoč sezujem obutev in jo pripnem na vrvico, kjer me, sidrana s kamnom v vrečki počaka.

Crocsi se mi zdijo zelo uporabni tudi za potovanja v kraje, kjer so tuši in wc-ji takšni, da si v njih ne želiš stati bosonog. Zelo primerni za kraje, ki smo jih obiskovali obuti v cokle in jih zapuščali z še mesece vidnimi fleki na nartih.

Pri nas jih množično nosijo turisti, so pač na dopustu, hodijo okoli v kopalkah, brez kanotjere in brez potrebe v kratkih hlačah.

Tako, kot počnemo tudi domačini, ko smo dopustu vnekemdrugem, bližnjem ali dalnjem kraju.

No,  kr se tiče teh šlap. Če imate vrt, pa če ste blizu kakšne vode, ki ima neprijeten dostop,vam bodo koristile, drugače pa ne.

nola

marja  

član od: 10.11.2005

sporočila: 229

21. jul 2008 19:42

Tudi jaz sem se smejala našim mladim, ko so jih nosili. Enkrat sem jih pa poizkusila in nosila en dan, pa sem videla, da noge res uživajo v tem obuvalu. Kupila sem dvoje. Ene imam kar za copate , druge pa za na vrt. Res pa je da sem kupila bolj umirjene barve, da ne padem takoj v oči. Ampak počutje je pa res fantastično.Imam občutljive noge, pa še težka sem...

Marja

marja

zima13  

član od: 27.3.2008

sporočila: 202

21. jul 2008 20:05

Jaz sem jih kupila otrokoma pa sta bila takoj ožuljena od tistih črnih "čepkov" ki držijo takec za čez peto. Tamali sem lani tisti trakec in čepke kar stran odrezala. A ima kdo še kakšno boljšo idejo saj tamlčku (2 leti) tisti trak tudi prav pride. Na morju pa glih ne more bit v nogavičkah v teh čevljih.. zima13

šnorca  

član od: 10.11.2007

sporočila: 142

21. jul 2008 23:06

Tudi meni niso kaj prida všeč, obutih pa še nisem imela, tako da o tej plati ne bi razpravljala. Bi pa rada z vami delila tole fotografijo, objavljeno na internetu, kjer ima deklica obute zelooo luštne krokse http://bam.czp-vecer.si/portali/poletna_foto šnorca

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

22. jul 2008 8:21

Tudi jaz sem moji dveletnici nabavila te čeveljce. Zima13, pazi le na to, da bodo dovolj "dolgi", da noga oziroma peta fino paše v obuvalo. Potem pa ni žuljenja.

Titta

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

22. jul 2008 9:59

nina88 je napisal/a:
Jest jih pa nikjer več ne dobim??? Rada bi imela čisto bele številka 39? Res jih iščem pa jih je že kr zmanjkalo, rada bi jih mela za na morje pa za doma okrog hiše nosit? Kje bi jih še dobila bele?????? Nina
Jaz sem ji še teden nazaj v Massu Roncolino

stani  

član od: 10.11.2005

sporočila: 235

22. jul 2008 12:06

Jaz imam že tudi dva para,  teh natikačev. letos pa je šla nečakinja v ZDA in mi je prinesla še japonke. Zelo so dobre, mehke noga se nič ne poti pa še lepe so, stale pa so 26€.

stani

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

3. avg 2008 19:15

Sem trdno odločena, da bom šla septembra v njih v razred. Doslej sem hodila v coklih, pa sem se bolj težko neslišno približala mulcem, ki so kovali kakšno zaroto. Zdaj teh težav ne bo več. Sem pa vesela, da ne nosim (skoraj) nikoli kikle. Ker to pa skoraj ne bi bilo za pogledat, se mi zdi, hehehe. LP cervus

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

3. avg 2008 19:35

Mi smo si jih vsi kupili na morju.Sedaj svoje nosim v službi.Kupili nismo originalov pa smo čist zadovoljni.Tud vse punce,ki jih nosjo v službi so zadovoljne.Kadar kopamo in dobimo vodo tud po naših nogah jih prprosto obrišemo pa je.So nam bolj praktične od obutve,ki jo dobimo v službi. chappy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti