S čim namazati torto v teh vročih dneh?

libi  

član od: 4.12.2006

sporočila: 9

tema odprta - 19. jul 2008 9:54 | ogledi: 6.093 | odgovori: 13

Pozdravljene punce,

za naslednji vikend moram skupaj spraviti torto za 60 oseb. Po tehtnem premisleku sem se odločila, da se jo lotim sama, predvsem zaradi neokusnih slaščičarskih tort in njihovih cen (od 2,5 do 3,5€ za kos!?!?).

Odločitev je padla, da naredim biskvit po tem receptu http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=10054

 torej: čokolada, kokos, jajca, moka... Se mi zdi še najlažje,najhitrejše in presenetljivo zelo okusno! In ni nevarnosti, da bi se mi zažgal, padel dol, naredil šmarno goro...pa še v enem dnevu imam lahko kamot pečenih 6 biksvitov, kolikor jih potrebujem....a sedaj se zatakne...

in sem pred problemom...ker se kokos kar precej čuti, ne vem s čim nej namažem torto. Velikokrat sem ta biskvit namočila s sadnim sokom in toplo marmelado in ga tudi nafilala z marmelado, oblila s čokoladno kremo.....a danes mi ta varianta absolutno ni več OK, ker kot pravi Vendelina = tu mač informacij!!!

Prosim dekleta, pomagajte mi, s čim bi ve namočile ta biskvit (sem probala z mareličnim jogurtom in tudi ne paše, bljak) in s čim bi namazale in premazale to torto.

In še to, torta bo narejena iz 6 enakih okroglin, ki bodo postavljene kot rožica (na sredini en krogec in okoli 5 krogcev - tort), postrežena bo na pikniku, kjer predvidevam, da bo precej vroče in znajo kakšne kreme in premazi kar grdo odreagirati na vročino...

 

Prosim, pomagajte mi....

 

pa-pa

libi

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

19. jul 2008 10:17

Z limoninim ali beljakovim ledom, ki ga lahko tudi obarvaš tako, da bo zgledalo kot roža. Srednji krog rumen, ostale recimo rdeče. Jaz sem ravno danes dokončala tole torto: http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=8254 Zanjo sem se odločila ravno zato, ker jo moram odnesti na piknik, kjer ne bo hladilnika (samo Sava za hladit). Nisem je oblekla v ticino, kot je na slikcah, ampak sem jo prelila z roza prelivom, kot je po receptu. Nena

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

19. jul 2008 12:59

Mislim, da z rastlinsko smetano ne boš nič zgrešila, noter pa sadje (ananas,breskve, prepojiš s sokom), nikar pa ne uporabljaj svežih jajc v kremi . Pa še najhitreje bo! Kokos posuj samo povrhu, ali pa okoli zgolj za okras, pa se ne bo tako čutilo. Če bo kaj ostalo pa pridem anitram1

MYCHELLE  

član od: 13.8.2005

sporočila: 254

19. jul 2008 13:21

Lahko bi sadje najprej zmiksala, dodala sladkor.. morala bi malo počakati, da se sok izteče, nato sadno mezgo dala k step. smetani. Na vsako podlago različno sade... jagoda, ananas, breskev, papaja, marelice .. MYCHELLE

Miškolina  

član od: 15.11.2004

sporočila: 244

19. jul 2008 13:58

Zakaj se raje ne odločiš za kak drug biskvit, npr. ta http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=5814 , ali pa v tvojem izbranem receptu kokosovo moko preprosto nadomestiš z enako količino mletih orehov, lešnikov..? Lahko bi premazala torto s kislo smetano in marmelado kot v tem receptu http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=2785 ? Drugače bi za moj okus s kokosovim biskvitom zelo pasala skupaj krema iz bele čokolade in sladke smetane kot v tem receptu http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=4335 ampak je precej močna in mogoče za to vročino ni toliko primerna? Je pa sigurno ena najboljših tort iz kulinarike in za ta čas zelo primerna fina skutina torta od mamamie http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=10155 , v kremo dodaš še sveže sadje in si zmagala. Je pa en problem, da bi rabila veliko tortnih modelov ( 6 za 6 biskvitov), ker se mora krema najprej strditi in šele potem se lahko odstrani obod. Čisto iskreno se mi zdi še najboljša in najmanj zakomplicirana varianta, da spečeš biskvit po receptu za biskvit, ki nikoli ne pade dol in napolniš torto s kremo iz sladke smetane in skute ter obložiš s sadjem po npr. tem receptu od Veri http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=4686 , saj je za ta čas zelo primerna kakšna lahka, osvežilna torta. Miškolina Sporočilo je spremenil(a) Miškolina dne 19. jul 2008 14:00:04 Sporočilo je spremenil(a) Miškolina dne 19. jul 2008 14:18:44

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

19. jul 2008 22:07

Sacher torta je super za vroče vreme. Brez problemov zdrži tudi brez hladilnika. matilda

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

20. jul 2008 2:39

Sama sem že večkrat pekla torte, ki so morale preživeti temperaturo 30 stopinj brez hladilnika. Po moje vse smetanove kreme odpadejo! Zelo se mi je obnesla saherca (ali kakšen drug dober in rahel čokoladni biskvit), ki sem jo enkrat ali dvakrat prerezala, za vmesni namaz pa sem gosto skuhala marelice s sladkorjem in dodala še nekaj marelične marmelade. Po vrhu pa seveda nisem dala čokoladne glazure, ki bi se stopila, ampak sem premazala z marmelado in obložila s tenko plastjo marcipana. Na piknik sem tudi dokaj uspešno nosila torte, ki so imele plast biskvita, na njem tanko plast pudinga in povrhu sadje, prelito s prozornim prelivom. Sicer pa, libi, če vztrajaš pri tem biskvitu, ki ga imaš gotovo preizkušenega, bi tudi jaz namesto kokosa dala npr. 50 g mandljev (ki imajo od vseh oreškov najmanj nasilen okus), potem pa ne bo več problema glede kombinacij okusov. teta torta

lucijana  

član od: 4.2.2006

sporočila: 284

20. jul 2008 18:46

kaj pa če narediš nek preprost recept-kaj vem, torta ki nikoli ne pade dol, potem pa ga prerežeš in namažeš malo bolj na debelo z džemom. recimo borovnice...namočiš z borovničevim sokom, namažeš z borovničevim džemom, na vrh pa malo namažeš z džemom, posuješ sveže borovnice ter čez prozoren preliv za torto ki ga narediš v borovničevem soku. ali pa celo obliješ z borovničevim ledom ter okrasiš z kako malo sladkorno figurico ali rožico ki jih imajo v trgovinah. in tako narediš 6 tortic, vsako z svojim okusom sadja.... na led vročina nič ne vpliva, lepo bi bila cela oblita pa še kaka rožica na vrhu...bi zgledalo mislim da zelo lepo. pa ravno tako lahko narediš "rožico" tako pisano.... lucijana

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. jul 2008 8:51

Oprosti, meni pa tule matematika podre reality check. Praviš, torta za 60 ljudi? Kaj je to - 60 kosovo ali bo 60 ljudi, od tega pa jih večina na je torte. Ker okrogli format - to je med 12 - 14 kosov. Oglati format A3 je pa 42 krat 29 cm, kjer lahko narežeš med 24 in 30 lepih kosov. Več se pa ne da, bo pretanek kos razpadel in bo torta v rinfuzi. In zdaj osnovno vprašanje - ali imaš toliko opreme, da narediš 4-5 okroglih tort in minimalno 2 oglati?. Kako stojiš s podlagami (krožniki, na katerih bo osnovna masa). Kako stojiš z okviri/obroči - ker stvar mora toliko in toliko časa biti v okviru/obroču, če ne želiš da razpade že med strjevanjem. Plus, kje se ima ta žurka zgoditi? Kako pa misliš transportirati tiste torte? Ker poleg štosa, kako stvar zdrži ali pa ne zdrži na teperaturi, je treba te torte tudi verjetno pripeljati. In pripelje se jih v tistih silnih kufrih (prodajajo oglate in okrogle), kamor namestiš še hladilna telesa. Plus, jaz pri transportih vedno dodam še dodatno hladilno telo (tisti gel-povšter, ki ga prodajajo v lekarni, ki se bodisi hladi ali greje in ga na ohladim in položim zraven obroča/okvira), da je vse skupaj bolj hladno. Kar seveda pomeni, da če delaš dve oglati torti, rabiš dva kufra, za okrogle torte je treba pa smiselno več kufrov. Plus obroč ohlapno okoli torte, v izogib trkom v kufru. Skratka, toliko kot je kufrov tudi obročev/okvirov. A vse to imaš ali pa si lahko sposodiš? Ker en kufer stane tam od 25 EUR naprej. Plus - se spominjam pred meseci sta dve mojstrici s kulinarike več dni delali poročne torte - naredili sta jih pet, kar znese 60 kosov - so izdelki v albumu na tej strani - in za pet tort je šlo 300 EUR v material. Okej, za tvoj primer bi se dalo tudi s 25 EUR na okroglo torto in to je 5 krat 25 in potem še nakupi obročev, pa kufrov in hladnilnih teles in kot računam, sem že zdavnaj čez 250 EUR - kar je več, kot bi ti plačala, če bi torte kupila (gledam cenik, ki si ga sama navedla). In zdaj poglej tvoj osnovni razmislek - praviš, da so slašččarski izdelki dragi in zanič (v tem zadnjem delu se celo strinjam, če misliš na tiste margarinske in cukraste), ampak ne živi v iluziji, da se da z domačo peko kaj prišparati. Pa še nekaj je - te ne poznam in ne vem, kako si suverena v peki in kako ti gre kombiniranje okusov - ampak za 60 kosčkov torte moraš znati narediti biskvit v nulo in to v miže in po možnosti še v rikverc vrstnem redu, pa mora biskvit vseeno izpasti b.p. Z drugimi besedami, moraš imeti grif. Kako pa s tem stojiš? O kombiniranju okusov je sicer res, da je sto ljudi sto čudi - ampak ne ravno v vsega, kar je v omari, zamešati v torto. Kombiniraj tako, da daješ sestavine, ki prihajajo iz enakega podnebnega pasu - kokos in marelica pa to definitivno nista. Plus, biskvitno podlago se najbolje osveži s smetano ali pa z jogurtom (smiselno glede na to, kakšna je krema) in to tako, da se zadeva nanese s silionskim čopičem. Polivanje s sadnim sokom je dvojna škoda: mečeš proč sok in uničuješ biskvit, da nastane pacavast in neenakomerno prepojen... Nekako se mi zdi, da je v tvojem primeru vseeno bolje, če torte kar kupiš - ti jih bodo tudi namontirali in zavili tako, da bodo prenesle transport. Vendelina jr.

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

21. jul 2008 9:01

Ala ti vera, jaz se ne bi spuščala v take podvige zaradi razlogov, ki jih je navedla Vendy. Ne bi ti rada volje vzela, ampak vseeno premisli, če se splača. Pohorska kavarna v MB npr. ima ful dobre torte (malina in bananina je tudi čudovita). Jaz sicer ful rada torte pečem, ampak za 60 ljudi, bi se kar vstrašila. Začetnica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. jul 2008 9:20

Plus, draga libi, a mora RES biti torta? Kaj pa če bi narezala različno sadje in ga pomakali v čokoladni fondue? Bi se vsi fino zabavali, ne bi bilo frke s tem, kako bodo torte zdržale ipd... Pa tudi, če nimaš fondue-ja priprava sadja in čokolade pri katerekoli katererju je cenejša od 200 EUR. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti