Embalaža za jajca

-pika  

član od: 25.2.2005

sporočila: 399

15. mar 2013 12:39

DAMJANK iz kje pa si

-pika

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

16. mar 2013 9:28

Jaz imam ogromno škatelj kogar zanima naj piše na ZS

 

lp

testeninca

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

24. apr 2013 7:23

Mene pa zanima, ali ima kdo škatle za prepeljičja jajčka in jih ne potrebuje???

Če jih imate viška mi prosim pišite.

 

lp

testeninca

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

28. apr 2013 2:42

Kar odleglo mi je, ko ste našli tako lep izraz za reciklažo: hrčkanje.

Tako velikih hrčkov, kot sva midva z možem, ne najdeš na vsakem vogalu. Res je, da se šara kopiči, čeprav občasno vseeno nekaj odpeljeva na zbirališče. In prav tisto bi drugi dan spet lahko uporabila.

Mož je po domače "tavžentkinstler" ali multipraktik, tudi meni podobne stvari kar ratajo in potem se smejiva, ko naju sprašujejo, kje sta pa tole kupila. Samo en večji primer: predelava spalnice. Nemogoče je, da bi sam izdelal enako pohištvo, kot v tovarni, iz najlepših delov rabljenega pohištva pa se da sestaviti prav uporabne dele.

Stare spalnice sem se navadila, bila je še kvalitetna Meblova roba, nove take kvalitete so drage kot žafran. Dve leti sem visela na Bolha.com in iskala točno določeno omaro. Potem sva jo razdrla in predelala tako, da imava ob eni steni vrsto nizkih omaric, ki imajo predale. Nad osrednjim delom je omarica višja , nad njo je zdaj na steni velik televizor, da ni treba očal za podnapise.

Postelje imajo novo dvižno dno na motor, tudi nočne omarice so posodobljene na predale in nimajo več nogic. Postelja ima za vzglavjem po celi širini ozko nižjo poličko, na kateri so vsi daljinci, eden od njih ugasne prav vse, kar je električnega v spalnici. Nobenih svetlečih pik in stendbajev. Tako sva predelala spalnico za čase, ko  bolan ležiš v postelji. Ne zamenjam je za nobeno novo iz trgovine!

Iz vseh mogočih ostankov po kvaliteti in barvi  primernega blaga sem sešila posteljnino. Tisti patchwork mi je požrl ogromno časa in sukanca.  Še kaj bi se našlo v spalnici, pa bi bil zapis predolg.

Vsega ni možno narediti doma, ogromno časa se porabi, nekaj časa je vse narobe in prašno, iskanje odgovarjajoče okove in podobno tudi ni zastonj. Včasih pomislim, da sva prišla v fazo: Šparati je treba, pa naj stane kar hoče. Ampak iz starega je ratalo nekaj novega, uporabnega in malo manj stvari na odpadu. 

Katrca11

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

28. apr 2013 5:38

Katrca11

pirnica

Pecenka  

član od: 23.1.2007

sporočila: 225

27. nov 2013 10:53

Imam spravljenih okoli 30 rabljenih škatel za jajca (10 kos). Če jih kdo rabi,  jih z veseljem podarim. Sem iz Ljubljane.

Pecenka

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

27. nov 2013 18:31

Pri nas se je tudi nabralo kakih 100 škatel za 10 jajc, ker jih že zeloo dolgo nismo nikomur dali. Več ali manj so samo prinešene iz trgovine in vzeta jajca ven, tako da so lepe. Če jih kdo rabi (iz okolice Kranja), jih tudi jaz z veseljem oddam.

*Alisha*

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

1. dec 2013 19:32

Jaz imam pa tri plastične škatle za jajca, s katerimi hodim na tržnico, na kmetijo... po jajca. :)

Monika7

petra.petra  

član od: 6.12.2006

sporočila: 34

3. jan 2015 15:53

Pozdravljeni!

 

Lepo prossim za škatle, če se jih je komu od hrčkarjev  preveč nabralo. Jutri grem v Maribor v dopoldanskem času, v ponedeljek pa v Celje prav tako v dopoldanskem času in bi jih lahko takrat prevzela. Se oddolžim z domačo marmelado .

 

Hvala in lep pozdrav.

petra.petra

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

6. jan 2015 9:25

Zlorabim priložnost in vse vabim, da se udeležujete prometa v Centrih za ponovno uporabo po Sloveniji. V obe smeri - brezplačno odložite še uporabne stvari ( ne kartonov za jajca!) in poceni kupite stvari, ki jih tam imajo.

Poglejte po FB, meni se ves čas zdi, da imajo preskromno reklamo.

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti